dzīvnieki 61

Dzīvnieki esot cilvēka labākie draugi. Bet kur meklēt palīdzību un kontaktus, ja jūsu draugam tā nepieciešama. kā un kur uzzināt pat veterinārārstiem un to pakalpojumiem? Kur vērsties, ja pieklīdis kāds dzīvnieks, vai tas pazudis? Vai Aizkraukles novadā iekasē nodokli par mājdzīvniekiem? Galu galā vai te kāds rūpējas par dzīvnieku labturību un valsts noteikumiem šajā sakarā? Vai Aizkrauklē nevienam nav dzīvnieki? Vai Aizkraukles novadā var saņemt informāciju par šādiem un līdzīgiem jautājumiem? Kādi ir Domes nolikumi? Vai šī informācijas izplatīšana pieklibo? Kāda ir attieksme par dzīvnieku patversmi? Vai tāda varbūt nav nepieciešama...

Komentāri 61

Mallija

Var ieskatīties portālos pets.lv un dzd.lv

pirms 11 gadiem, 2008.03.31 11:09

Ritma

Paldies par ieteikumu! Patversmē Dzīvnieku draugs jau strādāju. Daudz ko esmu lasījusi Internetā - arī vairāku pilsētu dzīvnieku turēšanas noteikumus, patversmju darbību. Par Aizkraukli Internetā neko tādu neatradu. Nonācu pie secinājuma - Jājautā caur cilvēkiem. Tā uzzināju, ka te ir viena vetārste, kas strādā pilsētā 2 stndas. Ar klaiņojošo dzīvnieku samazināšanu (?) no darbojas lauma, bet turēšanas noteikumi varētu būt Domē. Dzirdēju, ka suņus no mūsu novada ņemot pretī Ogres un Jēkabpils patversmes. Ogres patversme neaizraujoties ar kaķiem, bet Jēkabpils patversme esot sliktā stāvoklī. Bet savām acīm eesmu redzējusi. Esot bijuši daži mēģinājumi izveidot Aizkrauklē patversmi, pastaigu laukumu, bet ... trūcis atbalsta.

pirms 11 gadiem, 2008.04.04 20:30

zzzz

Mjaaa....tie klaiņojošie kaķi, kurus vēl kāds baro, tādā veidā pieradinot, ir šausmas!

pirms 10 gadiem, 2009.07.02 14:04

ee

kaut kur pašvaldības mājas lapā manīju noteikumus par dzīvnieku turēšanu, laikam pie saistošajiem noteikumiem. Bet to, vai kāds tos ievēro, laikam jājautā domē. Cik man zināms, neievēro, bet arī paši cilvēki ne pārāk par to domā...

pirms 10 gadiem, 2009.07.02 16:28

kaķis

nekādas šausmas kaķi nav,jo pagrabā nav žurkas un peles!agrāk bija pilna māja!Arī es savas mājas kaķīšiem iedodu barību,galu galā viņi nav vainīgi ,ka ir lopi,kuri viņus kādreiz izmeta no mājas....

pirms 10 gadiem, 2009.07.04 18:48

zzzz

Labi, žurkas nav, bet tā smaka un netīrība.... BRrr.....

pirms 10 gadiem, 2009.07.04 21:18

tante

Parasti gan tā smaka un cūcība rodas no pašiem cilvēkiem. Kaķis aizies nokārtoties uz krūmiem, kaķi vispār nekad nekārtojas tur, kur dzīvo, ko diemžēl nevar tekt par cilvēkiem. Ne jau dzīvnieks ir vainīgs, ka viņš atrodas uz ielas, bet gan cilvēks. Ieejot pagrabā, tur smird ne jau pēc kaķa, bet pēc cilvēku urīna. Protams, vieglāk jau visu novelt uz dzīvniekiem, kuri nevar paši sevi aizstāvēt. Un labi, ka vēl atrodas tādi cilvēki, kas arī šajos grūtajos laikos vēl viņiem iedod kaut ko ēst. Visu cieņu šiem cilvēkiem. Ar to es domāju civilizēti, nepiemēslojot apkārtni.

pirms 10 gadiem, 2009.07.04 23:00

incīc

Es mīlu dzīvniekus, bet tā kaķu barošana pie daudzdzīvokļu mājām ir par traku! Zinu vienu kaķu tanti, kura pērk arī zāles un ārstē šos kaķīšus, bet pārējie tikai baro un tie tik vairojas un vairojas un slimības arī vairojas. Viņi sāk pierast pie cilvēkiem! Un tas nozīmē, ka bērns var paglaudīt kādu kaķīti un sekas ir šausmīgas.
Par netīrību, protams, ka pēc cilvēka paliek daudz vairāk netīrības. Kaķi pēc dabas ir ļoti tīrīgi.

pirms 10 gadiem, 2009.07.05 00:01

es tur nekā šausmīga neredzu. Pagaidi kad pati sasniegsi pensijas vecumu. Darīsi pilnīgi to pašu un jaunatne teiks to pasu par tevi.

pirms 10 gadiem, 2009.07.05 09:17

_maija_

žēl, ka šo tēmu tik vēlu atradu.

pirms 10 gadiem, 2009.07.16 14:36

tante

Lai kādi laiki arī nebūtu, cilvēkam tomēr jābūt CILVĒKAM jebkuros apstākļos.
Vakar ap plkst.19.00 pie veikala "Kukulītis" redzēju kaut ko PRĀTAM NEAPTVERAMU. Pie blakus mājas (kur kādreiz bija Rēbuss)maza (apm.5 gadi, apaļīga, ar pagariem lokainiem matiem) krievu tautības meitenīte ieraudzīja pie mājas gulošu kaķi ( kaķis izskatījās kopts, mīlīgs)sagrāba aiz kakla, pacēla un sāka dauzīt kaķa galvu pret mājas sienu. Kaķis tikai žēli raudāja, žēl, ka viņai neiekoda vai neieskrāpēja. Beigās kaķis tomēr izrāvās un aizbēga, bet mazā meitene LAMĀDAMĀS skrēja pakaļ!!! Kad piegāju un prasīju, kāpēc dara pāri kaķim, viņa man atbildēja, ka latviski nesaprot. Protams, es ar viņu aprunājos krieviski. Blakus tādi paši mazi puikas kā viņa stāstīja, ka šī pati mazā meitene kaķus durot ar visādiem asmeņiem!!!
Kur tādā vecumā mazs bērns var būt tik nežēlīgs? Ko no tāda bērna var sagaidīt nākotnē? Bērni taču piedzimst ar tīru un nevainīgu dvēselīti. Viņi tikai mācās no mums un atkārto visu to, ko mēs darām paši. Acīm redzot šim bērnam ir bijuši tādi paraugi- briesmoņi.
Žēl ka mums Aizkrauklē nav dzīvnieku patversmes. Tas noteikti atrisinātu daudzas problēmas. Bet kamēr ir tā, kā ir, mums tomēr jāprot sadzīvot arī ar šiem likteņa pabērniem, nezaudējot savu cieņu ne tikai citu, bet visvairāk pašiem sevis dēļ.

pirms 10 gadiem, 2009.07.16 15:20

_maija_

tante, vai nezini, ta meitenite bij no ta rebusa majas? Rebusa maja dzivo cilveks, kas rupejas par shiem kakjishiem, tapat ka no blakus majas (kukulisha majas), tapec tie kakjishi daudzmaz sakopti.

PS.patversmes jautajumu es vel pacelshu.

pirms 10 gadiem, 2009.07.16 15:27

zzzz

Tas ir briesmīgi! Par bērnu nežēlibu reizēm tiešām šermuļi skrien pār muguru!
Patversme atrisinātu problēmas, tas gan.
Bet tie kaķi nevairotos, ja viņiem neradītu tik labvēlīgus apstākļus. Visus pabērnus taču nevar izglābt!

pirms 10 gadiem, 2009.07.16 15:28

_maija_

vai Tu doma, ka ja kakjus nebarotu, vinjiem zustu tieksme vairoties?

pirms 10 gadiem, 2009.07.16 15:35

_maija_

noskaidroju par to meiteniti, kautkada sadiste esot. nu nekas...

pirms 10 gadiem, 2009.07.16 16:07

roze

Par tādiem meitenes gājieniem vecāki var dabūt sodu.Man ir Dzīvnieku SOS numurs.Esmu izmantojusi viņu konsultāciju līdzīgā gadījuma.

pirms 10 gadiem, 2009.07.16 16:42

_maija_

tante, vai varat man atrakstit uz manu epastu?
maija.depesha@gmail.com

pirms 10 gadiem, 2009.07.17 08:44

karliiina

ja es vineetu Bingo......es noteikti naudu ieguldiitu ,lai uzlabotu pamesto kaju likteni.....laikam vecumdienaas buushu kakju vecene......lai,man vinju zheel un arii meedzu pabarot:)

pirms 10 gadiem, 2009.07.17 15:11

karliina

kakju :)

pirms 10 gadiem, 2009.07.17 15:12

_maija_

Karliina, es ari :)
forshi, ka mums ir domubiedri, kas tomer doma par mazajiem draugiem.

pirms 10 gadiem, 2009.07.17 17:46

Aktualitātes Aizkrauklē

Uz staburags.lv pilno versiju