Nost ar lauciniekiem? 7

Pēdējā pugada laikā regulāri iznāk braukt no Aizkraukles uz Rīgu un atpakaļ. Labāk patīk braukt ar autobusu nekā ar vilcienu. Parocīgāk. Un esmu ievērojusi, ka daudziem tas ir ierastākais transporta līdzeklis. Līdz šai dienai ne reizi netiku aizdomājusies, ka arī autobusa prieki ir domāti tikai pilsētniekiem. Nē, nedomākiet, arī lauciniekus tur iekšā laiž, bet kā ar ārā tikšanu? Tā nu ķeršos pie situācijas. Braucu šodien no Rīgas uz Aizkraukli ar autobusu Rīga- Aizkraukle ar atiešanas laiku 13.45. Tuvojoties Aizkrauklei, arvien lielākas kļuva bažas par to, vai paspēšu laikā uz autobusu Bauska - Jēkabpils, kas no Aizkraukles atiet 15.26 Rīdzinieka pienākšanas laiks pēc grafika ir 15.26 Tikai viena minūte... ja rīdzinieks ienāk laicīgi, varu mājās nokļūt bez neauglīgas nīkšanas Aizkrauklē līdz 18.30 Lietas būtība ir tā, ka rīdzinieks, jau ceļā nedaudz iekavējis, pieturēja un izlaida aizkraukles pilsētniekus visās pilsētas autobusa pieturās, jo tas taču ir cilvēcīgi un cilvēkiem ir tiesības... taču šoferis aizmirsa, ka arī man ir tiesības paspēt uz tālāko autobusu, ka esmu rēķinājusies ar grafiku, bet tas nevienu neinteresēja un, protams, es Bauskas autobusu nokavēju tieši par 2 minūtēm. Kārtējo reizi pārliecinājos, ka pilsētniekiem privilēģiju ir daudz vairāk kā parastam lauciniekam un ar laucinieku rēķināties nav ne izdevīgi, ne interesanti. Visiem aizkraukliešiem sen ir aizmirsies, ka jūs visi paši esiet tie paši secieši, daudzevieši, koknesieši un citu apkārtnes pagastu bijušie iedzīvotāji, un lielākajai daļai pat vēl šodien vecāku mājas ir laukos. Tad par ko tik nievājoša attieksme? Kādēļ vieni ir labāki par citiem? Kādēļ par vienas cilvēku daļas labklājību tiek gādāts ar otras cilvēku daļas labklājības tiesību ignorēšanu? Vai varbūt šoferim tikai bija bieza āda. Nedomāju, ka šajā autobusā tāda pakaļ palicēja biju es vienīgā...

Komentāri 7

oga

Tas jau nav nekas jauns! Tiklīdz slīpē pilsētas bruģi, tā vajag lai autobuss pietur pie katra staba. Bet vispār Aizkraukles šoferi ir labi un jauki. Autoostas vadībai vajag pietuvināt Lauku teritorijas apkalpojošos autobusus tā lai no Rīgas atbraukušie ar autobusu var nokļūt uz dziļajiem un attālajiem lauku ciemiem

pirms 11 gadiem, 2008.06.08 23:23

Seciete2

Šī problēma jau ilgst neskaitāmus gadus, kad ar drebošu sirdi jāsēž autobusā un jādomā, vai uz Jēkabpils autobusu paspēšu , vai nē. Vienīgā iespēja ir, no rīta braucot uz Aizkraukli ar Jēkabpils autobusu, palūgt šoferītim, lai pēcpusdienā sagaida autobusu no Rīgas.Esmu tā darījusi un par laimi, Jēkabpils šoferis nav atteicis. Bet vienalga, tā nav normāla situācija. Starp citu, Sece jau nav nekāds pasaules nostūris, tikai, nezin kāpēc tā ir pieņemts uzskatīt, laikam jau mūsu skaistā ceļa dēļ.

pirms 11 gadiem, 2008.06.09 12:08

esis

Jā, starp citu! Varbūt kāds zina, kad būs normāls ceļš uz seci?

pirms 11 gadiem, 2008.06.09 16:51

joko

Pilsētas iedzīvotājiem-pasažieriem ar tavu problēmu nav nekāda sakara. Un tāpēc beidz te privilēģot!
Ja autobusu attiešanas laiki tevi neapmierina, tad risini savu problēmu pareizi. Iesniedz kādu ierosinājumu, lūgumu, ieteikumu u.t.t attiecīgā transporta uzņēmuma vadībai, bet ''nebrauc virsū aizkraukliešiem.

pirms 11 gadiem, 2008.06.14 08:04

sēne

redz kā, tādu kā joko dēļ, kuri savas mīkstās pakaļas pat 100 metrus nevar panest, laucinieki var kilometriem iet ar kājām vai pusdienu nīkt jūsu apsmirdušajā aizkrauklē. Tā ir īstā attieksme! Lai dzīvo mīksto pakaļu īpašnieki!

pirms 11 gadiem, 2008.06.20 15:56

...

mīkstpakaļa

pirms 11 gadiem, 2008.06.20 15:58

joko

Neesmu mīkstpakaļa, nedzīvoju Aizkrauklē!
Ar naidu, skaudību, stulbību neviens neko labu nav panācis. Tā kā kāto vien kājām!

pirms 11 gadiem, 2008.06.21 13:15

Aktualitātes Aizkrauklē

Uz staburags.lv pilno versiju