Mazie teroristi 25

Vēlos uzzināt sabiedrības viedokli. Mums visiem ir daudz zināms par vienaudžu teroru skolās. Šī problēma ir skārusi arī manu ģimeni , konkrēti manu dēlu, kurš mācās 2 klasē. Klase kā jau klase-visi bērni mīļi un pūkaini, izņemot trīs kadrus, kuri nekautrējas apvainot, izsmiet , iekaustīt u.t.t. savus klases biedrus. Allaž turoties kopā, šī trīsvienība ir panākusi to, ka klases biedri no viņiem baidās, izņemot vienu-manu dēlu. Būdams klases garākais un spēcīgākais puisis,viņš labi apzinās savas savas priekšrocības, tomēr tās neizmanto, jo mājās tiek mācīts respektēt un cienīt klases biedrus. Bet te veidojas cita problēma-pēc savas dabas mans bērns ir vienpatis, īpaši pēc sabiedrības nekāro, vairāk laika velta mācībām.u.t.t-un , lūk , šī trijotne nez kāpēc ir "uzēdusies" vis vairāk tieši uz viņu. Tā tas turpinājās visu pagājušo gadu, un turpinās šogad, līdz nesen notikuša konflikta rezultātā ( divi no šiem trim kadriem apsaukājās, grūstījās un provocēja uz kautiņu) mans puika šos abus vienkārši pamatīgi iekaustīja. Esot bijis jāredz, kā slavenie kaušļi rikšoja pie skolotājas sūdzēties, un tad nu notika tas, ko jau varēja gaidīt- skolotāja sodīja tieši manu dēlu, pat nemēģinot noskaidrot lietas būtību. Draudēja ar soda naudu, ar izslēgšanu no skolas u.t.t Kad mans puika esot mēģinājis viņai kaut ko paskaidrot par notikušo, skolotāja pie katra vārda esot viņu pārtraukusi ( acu liecinieku stāstītais, ja vien mazgadīgus bērnus var uzskatīt par ticamiemi lieciniekiem), pat nemēģinot izprast mana bērna rīcību. Manam bērnam pacietības mērs bija pilns un aizvainotā sirsniņa darīja savu. Viņš aizstāvējās kā mācēja, un būdams fiziski spēcīgāks guva virsroku. Man patiešām būtu interesanti uzzināt sabiedrības viedokli- kā rīkoties tālāk, vai skolotājas rīcība bija pareiza, kā vest pie prāta bērnus sabiedrībā, kuru audzināšana ģimenē ir zem katras kritikas.

Komentāri 25

dafne

Jautājums labs! Lai uzzinātu un vērtētu skolotājas rīcību ir jāzina papildus fakti. Vai un cik reizes esat gājusi uz skolu un runājusi ar audzinātāju par pāridarījumiem savam bērnam? Vai esat par konkrēto jautājumu runājusi ar skolas vadību, sociālo pedagogu? Bērnelis vēl pavisam mazs - tikai otrā klase. Mācīt sūdzēties, protams, nav labi, bet informēt skolotāju varat arī pati. Pieļauju, ka skolotāja risināja konkrēto gadījumu un tādēļ tāds rezultāts. Skolotāja varēja arī nezināt par ieilgušo konfliktu Jūsu bērnam ar šo trijotni.

pirms 9 gadiem, 2010.09.22 09:21

Māmuķītis

Skolotāja visu itin labi zināja......tikai citu bērnu žēlabas viņai bija aizgājušas gar ausīm. To pierāda kāds cits gadījums, kad bērns pēc viena delvera sitieniem ar grāmatu pa galvu bija māģinājis meklēt pie skolotājas glābiņu, bet nesaņēma. Aprobežojās tikai ar tekstu: "Paliec mierīgs." Nu tas nav risinājums.Turklāt, kad es sarunas laikā skolotājai to atgādināju, viņa to pat neatcerējās.

pirms 9 gadiem, 2010.09.22 09:27

dafne

Iesaku griezties pie skolas vadības. Jūs neatbildējāt uz jautājumu vai esat PATI gājusi uz skolu un runājusi par šiem jautājumiem.

pirms 9 gadiem, 2010.09.22 09:31

dafne

Iesaku griezties pie skolas vadības. Jūs neatbildējāt uz jautājumu vai esat PATI gājusi uz skolu un runājusi par šiem jautājumiem.

pirms 9 gadiem, 2010.09.22 09:37

Māmuķītis

Bet protams. Kā Jūs domājat, es ļaušu šiem bērniem jau tik agrā vecumā "karot". Esmu runājusi arī atsevišķi ar mazajiem "huļigāniem", taktiski šo jautājumu apspriedu arī ar skolotāju. Varbūt ka nedarīju to pārāk uzstājīgi, nepieprasīju pieaicināt šo triju bērnu vecākus, īpaši necentos uzspiest skolotājai šķīrējtiesneša pienākumus, gribēju, lai problēma risinās mierīgā ceļā, īpaši ne vienu netraumējot, jo tas varēja atsaukties arī uz manu bērnu. Izrādās, ka šī situācija bija risināma balstoties uz teicienu: "Uz zemes nav taisnības, dūrei tik spēks". Šoreiz pie skolas vadības vēl nevērsīšos. Skolotāja ir pelnijusi izprast savu kļūdu, un vērst par labu notikušo, jo mans mērķis nav ne vienu iznīcināt. Mērķis ir risināt problēmu.

pirms 9 gadiem, 2010.09.22 09:51

dafne

Uzskatu, ka Jūs lēmums nav pareizs. Kaut vai tāpēc, ka Jums pašai nemaz nav tiesību runāt ar mazajiem ļaunprāšiem bez viņu vecāku klātbūtnes. Iepīsieties tik nepatikšanās. Bez tam, problēma tāpat vien neatrisināsies. Tā ir jārisina kopā ar šo bērnu vecākiem. Lai Jums veicas!

pirms 9 gadiem, 2010.09.22 10:04

zzzz

Domāju, ka jebkurš vecāks piekritīs Jūsu nostājai - bērnu nemācam kauties, sūdzēties utt, bet par sevi pastāvēt jāmāk un nav jāļauj apbižot!!!!

pirms 9 gadiem, 2010.09.22 10:06

karliiina

...lasot Juusu probleemu,bija taada sajuuta....ka aprakstat manu beernu...atshkjiriiba bija tikai viena...
Arii manam deelam bija shaada probleema...tieshi,kad maaciijaas pie audzinaataajas Sarmiites,taada sajuuta...ka vinjai ir miilulji...un ir taadi,kuri,vienkaarshi ir vienaldziigi.Es arii karoju...pieklaajiigaa formaa,bet tas tika pasniegts,ka es paaraak uztraucos par savu izlutinaato beernu,liidz iejaucaas maaciibu paarzine...nu jau puika maacaas 6.klasee...no draudziigaas klases nav ne minjas...kaa miileja pasniegt klases audzinaataaja...esam tik taalu nonaakushi,ka iesaistaas jau policija,lai savaldiitu tos,kas kaadreiz tika nepatiesi aizstaaveeti! IESAKU IET PIE MAACIIBU PAARZINES....tikai taa tiks atrisinaats shis jautaajums...

pirms 9 gadiem, 2010.09.22 10:09

karliiina

....p.s. uzskatu,ka puika dariija pareizi...ka aizstaaveja sevi,lai bandiiteeni zin...es saveejam maaciiju...aizstaaveeties vajag,tikai neuzsaakt kautinju pirmajam:)

pirms 9 gadiem, 2010.09.22 10:12

Māmuķītis

Jā, nu tā diemžēl mūsu sbiedrībā ir pieņemts-ja sākam savu bērnu aizstāvēt, tas nozīmē ka bērns ir izlutināts, vecāki nenormāli un nez ko no sevis iedomājas, u.t.t Tāpēc arī centos šo problēmu risināt neuzkrītoši. Diemžēl nekā. Atbildot Dafnei: Jūsu ieteikumus ņemšu vērā. Runājot par šo bērnu vecākiem-diemžēl es šīs ģimenes pazīstu no bērnu dārza laikiem, ticiet man, tur nav jēgas muti dzesēt, un runāt ar mazajiem delveriem man tomēr ir tiesības-cilvēka un mātes tiesības, jo mājās vis ticamāk ar viņiem nerunā neviens.

pirms 9 gadiem, 2010.09.22 10:27

Mammīte

Mums vēl tikai priekšā skolas gaitas, bet jau tagad droši zinu, ka skolotāji, tā ir tāda šnite, it sevišķi vecā gājuma. Pati mācījos Aizkrauklē, un atceros, ka skolotāji vispār neiedziļinājās bērnu problēmās. Mamma, ticiet galvenais savam bērnam, viņam tas ir vissvarīgākais. Ja zinat, ka Jūsu bērns nav mežonis vai varmāka, ticiet viņam. Ejiet pie skolas vadības, informējiet par to visas instances, TV, laikrakstus, pilnīgi visu. Skolotāji visu laiku čīkst, ka par maz saņem. Bet visas skolotājas, pilsētā pie manikīrēm nagus liek (tas viss labi, bet nevajag cīkstēt), sapucējušās, un no trijiem dienā pa lupatu veikaliem bizo. Negribu apvainot visus skolotājus, bija manā laikā arī bali skolotāji, kā Irēna Janpaule, Zigrīda Peškaite, Vizma Sirmace utt. Bet bija arī īpaši eksemplāri.... Tā kā pareizi vien ir, bērnam ir sevi jāaiztāv, un savam mācu tieši to pašu. Nevar citi viņu pataisīt par lupatu. Nu nedrīkstam to pieļaut. Un interesanti, kad skolas vadība sāktu rīkoties citādi, ja tie trīs būtu Jūsu bērnam visus zobus izsituši??? Ticiet man, novienu no viņiem ne izslēgtu no skolas, ne vēl kautko! Cīnieties mammīt! 2 klase, maziņš taču vēl! Lai veicas!

pirms 9 gadiem, 2010.09.22 11:06

bonny

Sākumskolā vismaz kādreiz bija psihologs un varbūt ar tā palīdzību var risināt konfliktu:)

pirms 9 gadiem, 2010.09.22 11:34

Māmuķītis

Šis man nebija ienācis prātā. Paldies par ieteikumu, painteresēšos.

pirms 9 gadiem, 2010.09.22 11:38

kalendārs

...tas psihologs tikai algu sanjem..nevis kaut ko dara,to pashu varu teikt arii par sociaalo pedagogu.....labuma saakumskolaa no vinjas nav nekaada!!!kafiju malkot var arii maajas...nevis strapbriizhos,kad vajadziiga paliidziiba:)

pirms 9 gadiem, 2010.09.22 11:42

:|

Vispirms pie prāta būtu jāved vecāki, kuri neaudzina savus bērnus, un no viņiem jāprasa lielāka atbildība.

pirms 9 gadiem, 2010.09.22 17:28

skats no malas..

Nedomāju gan ,ka visi skolotāji var atļauties apmeklēt manikīru...,bet ne par to ir runa;
domāju ka jebkuru situāciju var risināt ar sarunām.
Skolā ir ,kas uzklausa un neliedz padomu.

pirms 9 gadiem, 2010.09.22 17:57

Ute

Un ko skolotājam darīt? Pateikt skarbāku vārdu nedrīkst - traumēs bērna psihi. Un sīkie labi apzinās, ka ja kas - atnāks mamma un uztaisīs traci. Līdz ar to disciplīna skolā 0. Paši to veicinām patstāvīgi noliekot skolotājus kā tādus pabērnus un muļķus, ka skolā strādā.
Vai jau neatminaties kā sanāca ģimnāzijā, kur skolotājs savu dēlu aizstāvēdams vienam sprēgātājam pa muti uzšāva - kas par troksni pacēlās, un domajat tā bija mācība tam sprēgātājam - protams ne, jo daudzi izteica atbalstu viņam, un viņš varēja justies kā varonis, un kļūt vēl pašpārtliecināts savā huligānismā.
Senāk kaušļi apzinājās ka var atnākt vecākais brālis, tētis, utt., un pašiem kaušļiem pa muti uzšaut, tagad tik pamēģini - uzreiz sekos iesniegums policijā par bērna apbižošanu. Un vārdus šie huligāni nesaprot, un stulbākais ka bieži vien ar viņu vecākiem runāties ar nav jēgas - cirvji.
Bērnu tiesību aizstāvju pilns, tikai neviens neseko kā bērni veic savus pienākumus

pirms 9 gadiem, 2010.09.23 09:02

kalendārs

....jaa,piekriitu...skolotaaji nav labaakajaa situacijaa,bet ja netiek galaa....vinjaam ir tiesiibas pazvaniit uz policiju un vecaakiem vienlaiciigi.....lai tiek galaa ar savaam atvaseem....kad saaks vecaaki maksaat administratiivos sodus,varbuut arii atlicinaas laiku maajaas,lai pieveerstos saviem beerniem:)

pirms 9 gadiem, 2010.09.23 09:10

Māmuķītis

Redzu , ka tēma ir aizgājusi ne gluži tajā gultnē, kura mani interesēja. Runa iet par bērnu savstarpējām attiecībām, un pedagoga rīcību konkrētā situācijā. Respektīvi par vienaudžu teroru un pedagogu attieksmi kā tādu. Kurš īsti ir jāsoda - provocētājs vai provocētais. Ja teicamnieks saliek, es atvainojos, pa kanābi huligānam, kurš ilgstoši šo teicamnieku ir terorizējis, un skolotāja soda teicamnieku, turklāt situācija šai skolotājai nebūt nav sveša....tad jājautā kam lai mēs vispār ticam. Disciplīna ir nepieciešama, tam es piekrītu, bet nu varbūt mēģināsim audzināt pirmām kārtām tos, kuriem lamāšanās un kulaku vicināšana ir ikdiena, nevis tos, kuri vnk cenšas sevi aizstāvēt.

pirms 9 gadiem, 2010.09.23 09:51

Ute

Ja tieši par tēmu - tad vieniem paziņām bija līdzīgi - līdzēja ļoti "sirsnīga" saruna ar klases audzinātāju un skolas vadību. Gan jau var vērsties izglītības ministrijā, kas pārrauga skolu darbu.
...
Kālab tēvs nesatraucās par doto gadījumu? Nedomāju ka ir grūtības dabūt huligānu adreses un aiziet ciemos aprunāties ar vecākiem.
Runa ir par pilsētas sākumskolu? Pēdējā laikā esmu daudz negatīva dzirdējis, arī par to kā trešklasnieki atņem naudu mazākajiem.
...
Paņemt siksnu un nopērt, vēlams publiski, nu OK, dabūsi adminstratīvo, toties būs respekts.
...
Skolotājai vieglāk ir sodīt teicamnieku, jo huligāni gan jau skolotāju arī pasūta. Un gan jau skolotāja negrib ar tiem iznireļiem strīdēties - vieglāk strādāt, un gan jau vecāki ar skandālisti, kas par savu acuraugu apbižošanu piekliegs visu pasauli vai vēl labāk aizies uz Valsts bērnu tiesību aizsardzības. Un Jūs šajā gadījumā būsiet gatava vērsties ar pretsūdzību nostājoties skolotājas pusē?
...

pirms 9 gadiem, 2010.09.23 10:09

Attiecības

Uz staburags.lv pilno versiju