Par sociālo palīdzību un pabalstiem 38

Jā, atkal skumja tēma. Par pabalstu piešķiršanu. Pēc kā cienījamās kundzes no sociālajiem spriež, kurš saņems palīdzību un pabalstus? Kāpēc dzērājģimenēm, kur savu mūžu neviens nav strādājis un maksājis nodokļus, neskaitot gadījuma darbus znotam (par kuriem tik un tā nodokļi netiek maksāti)apmaksā apkuri, īres maksu, dod kartiņu 500 kilovatiem elektoenerģijas. Un papildus piešķir pabalstus - gan vecmammai, gan meitai (jūsu zināšanai, viena pieteikuises pabalstam Aizkrauklē, otra Rīgā, kur pirakstīta pie vīra). Džīvo kopā. Dzer ik pārdienās. Okk, jā viņiem ir bērns. Bet nodokļus viņas nemūžām nav maksājušas. Bet meitas vīrs piestrādā gadījuma darbos, par kuriem nodokļus nemaksā. Situāciju zinu ļoti labi, jo tie mani paziņas, paši visu pastāsta. Un tajā pašā laikā atsaka sētniecei ar diviem bērniem un vīru-palīgstrādnieku, jo redziet knapi-knapi, bet mimnimums viņiem sanāk. Kut gan šie cilvēki visu mūžu godīgi maksājuši nodokļus, vien šoziem bija lūguši palīdzību apkures nomaksāšanai un bērna sapošanai uz skolu - grmatām, burtnīčam, jo krīzes laikā vīrs darbu zaudējis. Saprotu, ne pašas tās mūsu kundzes šos noteikumus un pabalstu piešķiršanas kārtību izdomājušās. Bet vienalga - kāpeč citiem neko, bet dzērājiem pēc pilnas programmas palīdziet? Vai nevarētu nedaudz objektīvāk. Abas ģimenes mani paziņas - dzīvojam vienā kāpņutelpā. Kā pāsiem šķiet, vai baigi taisnīgi un pareizi palīdžība tiek sadalīta? Vai nebūtu vairāk jāpalīdz tiem, kuri krīzes dēļ darbu zaudējuši, nevis tiem, kuri mūžā nav strādājuši?

Komentāri 38

RZA

Nu ko. Sāc dzert :D

pirms 9 gadiem, 2010.03.04 11:17

Santa

Tieši tā.Tā arī ir ar tām dzērājģimenēm kurām visu sagādā pagasts,sociālie. Pat strādāt nevajag vēl dzeršanai paliek pāri.Kur gan ir tā robeža bezskaunībai ,izmisumam un trūkumam .

pirms 9 gadiem, 2010.03.04 11:22

He-he

Kārtējo reizi šai forumā pierādi savas zemas prāta spējas. Žēl man tevis.
Man anv nekāds nepieciešamības sākt dzert - uz pabalstiem nepretendēju, paldies Dievam man ir labs darbs.

pirms 9 gadiem, 2010.03.04 11:23

He-he

Atvainojies visiem par daudzajām kļūdā, bet tā sanāk steidzoties. Cerams, domu tāpat sapratīsiet.

pirms 9 gadiem, 2010.03.04 11:38

He-he

Atvainojoes visiem par daudzajām kļūdām, bet tā man sanāk steidzoties. Cerams, domu tāpat sapratīsiet.

pirms 9 gadiem, 2010.03.04 11:38

RZA

Atvainojies arī par dubultpoustu :D Un ne jau tu par manām prāta spējām spriedīsi. Tās man ir stipri virs vidējā. Ja tik ļoti skauž, ka citiem maksā pabalstus, tad aizej no darba un saņem arī tu.

pirms 9 gadiem, 2010.03.04 11:47

M.M.

Pabalsti demotivē.

Finālā mēs varam nonākt pie tā, ka tas, kurš strādā vaiga sviedros dzīvo tikai mazliet labāk, kurš "luni" dzen. Cilvēkam ir dabiski meklēt vieglāko ceļu, sevišķi, ja tas ir izdevīgi.

Laipni lūdzam pārprastajā demokrātijā ;)))

pirms 9 gadiem, 2010.03.04 12:21

Atkal

RZA,tev tak bija problēmas ar aizsnigušu mašīnu??? Es jau teicu,nesēdi pie datora un lasies sniegu šķūrēt.
Par pabalstiem ,protams,es piekrītu ,taisnības nav.Es arī pazīstu cilvēkus,kuriem ļoti vajadzētu,kaut vai brīvpusdienas bērniem,bet nedod,jo pāris latu ir pāri noteiktajai normai.Tas nozīmē,ka tie cilvēki dzīvo pārticīgi,bet tā nebūt nav.

pirms 9 gadiem, 2010.03.04 12:36

RZA

Ar aizsnigušu stāvlaukumu nevis mašīnu, pēdējo reizi saku ;)
Ja jau alkoholiķiem tāda zelta dzīve, tad, kā jau teicu, jāsāk dzert. Pagrimums, netīrība, smirdoņa, apšaubāmas kvalitātes točkas džindža. Romantika, vienvārdsakot :) Domājiet, ka alkāni sāks strādāt, ja viņiem pabalstu nogriezīs? Drīzāk gan zags un laupīs, lai naudu dienišķajai devai dabūtu. Tā būs labāk visiem?

pirms 9 gadiem, 2010.03.04 12:46

He-he

Liekas, mazliet neiebrauci tēmā.
Pofigs jau būtu par tiem alkāniem. Vienkārši viņi atsaka tām ģimenēm, kurām būtu vajadzīgs šīs te materiālais atbalsts, bet alkašu ģimenēm dod ar uzviju. Nav mans sapnis pēc viņū dzīves un simtgadus nav vajadzīgi pabalsti. Nekad nespēšu saprast, kā var tas cilvēks tik zemu nolaisties.
Runa ir par to, ka salīdzinot alkašus-nodokļu nemaksātājus ar parastiem trūkumcietējiem ar nogrieztām algām un skolas vecuma bērniem, kuri maksāja nodokļus, priekšroka nez kāpēc tiek dota alkāniem, atsakot pat mazumiņā tām normālajām krīzē nonākušajām ģimenēm.
Man piemēram sāp sirds par tādiem. Žēl bērnu, žēl vecāku kuri cīnās pēdējiem spēkiem. Un galu galā priekš kam tiek maksāti visi tie nodokļī. Ja tad, kad tev vajadzīga palīdzība, tev to atsaka, jo redz alkāniem iet vēl sliktāk.
Es vienkārši gribētu, lai tie sociālie kaut mazliet iedziļinātos situācijā, nevis izietu vien no tā iztikas minimuma uz vinu cilvēku. Jo tas, kuram ir par latu vairāk, nekā vajdzētu priekš trūcīga statusa, vieglāk neklājās.

pirms 9 gadiem, 2010.03.04 13:09

RZA

Lūdzu bez uzbraucieniem. Es tavas prāta spējas neapspriežu tikai tāpēc, ka tev ir atšķirīgs viedoklis. Ja nevēlies diskutēt, nesāc foruma tematu.
Sociālie dienesti katram galvā ielīst nevar. Ja tie cilvēki, kurus tu nosauci, godīgi maksā nodokļus, tad tas ir apsveicami un man nav pamata tam neticēt. Bet, noteikti ir arī tādi, kas savus patiesos ienākumus slēpj un tāpat pretendē uz trūcīgā statusu. Tāpēc arī pabalstus maksā izejot no tiem iztikas minimumiem. Bez tam, alkānu ģimenēs arī ir bērni, kam jāiet skolā un par savu vecāku grēkiem viņiem nav jāatsakās pārtikas un izglītības.

pirms 9 gadiem, 2010.03.04 13:23

ha-ha

Izskatās,ka Tev tiešām ir labs darbs,ka vari sēdēt pie datora un klimpināt tādus referātus,ka nevar beigās aprast ar ko sāki.Skaties,ka nepaliec bez darba,jo cik zinu,tad pie datora darba laikā sēž pavisam cita iemesla pēc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2010.03.04 13:25

RZA

RZA ir atšķirīgs viedoklis, sitam viņu nost!! Viņš nedzied slavas dziesmas slinkiem sētniekiem un aizstāv alkānus. Alkašus izsūtam uz Sibīriju un izliekamies, ka Latvijā tāda problēma nepastāv :D

pirms 9 gadiem, 2010.03.04 13:51

Sētniece atkal

Paklau RZa.Vari nedziedāt slavas dziesmas ne sētniekiem,ne alkāniem.Bet,pastāsti man,cik liela ir tava pārliecība,ka tas alkoholiķis,saņēmis naudu steidzas pirkt bērnam pusdienas un burtnīcas? Cik tu jokains.Jo es kaut kam tādam neticu!!!
Man ir zināms dzīvais piemērs.Normāla sieviete,kurai divi bērni,sapazinās ar vienu degradējušos tipu.Prātam nav aptverams,ka pusgada!!!!!~laikā,viņa zaudēja gan darbu,gan ienākumus,gan viņai nācās atbrīvot īrēto dzīvokli.Dēls aizbrauca dzīvot pie radiem,mazo meitiņu pirmklasniecīti iekārtoja internātā un tagad viņa skaitās brīva sieviete.....Satiku viņu un ko jūs domājat,viņa gāja uz sociālajiem lūgt palīdzību,jo nav naudas!! Un viņai iedos,jo ienākumu ta nav!!!

pirms 9 gadiem, 2010.03.04 15:27

darbs

tu vienkārši neko nesaproti no dzīves,jo tev nav bērnu! noteikti ir jāpalīdz godīgiem cilvēkiem,kuriem ir grūtības ,bet pie mums viss ir ačgārns,jo tāda tā valstele mums ir!

pirms 9 gadiem, 2010.03.04 15:51

RZA joprojām :)

Nav, nav man tās pārliecības, ka nelabvēlīgā ģimene tērēs pabalstu tam paredzētajiem mērķiem. Bet var jau ieviest kaut kādu kontroles sistēmu vai kaut ko tamlīdzīgu, lai tā naudiņa tiešām aiziet izglītībai un pusdienām. Nesaku, ka valstī viss tiek darīts pareizi, bet ja nogriezīs viņiem tos pabalstus, sanāks, ka apzināti tiek veidota tāda nelabvēlīgo iedzīvotāju grupa, kuru bērni izaugs tādi paši.
Tā! Jokains, zemas prāta spējas... Vēl kāds grib par mani izteikties? :)

pirms 9 gadiem, 2010.03.04 16:27

RZA

Kā noteikt kurš godīgs un kurš nē? Tev foršs apgalvojums - tu neko nesaproti, jo tev nav bērnu :D Tev ir bērni, tātad tu visu saproti?

pirms 9 gadiem, 2010.03.04 16:30

darbs

tieši tā-NESAPROTI NEKO!BET DZĒRĀJU ĢIMENĒS IZAUG TĀDI PAŠI ,DIEMŽĒL,ARĪ BĒRNI!VIDE ,KURĀ AUG BĒRNS NOSAKA VIŅA TURPMĀKO DZĪVI ,PROTAMS ,VAR BŪT IZŅĒMUMI.....ābols no ābeles jau tālu nekrīt!Mums jau to parazītu kļūst airvien vairāk.

pirms 9 gadiem, 2010.03.04 16:56

RZA

Wow! Tavi "āboli" arī vērtēs cilvēkus pēc viņu sociālās izcelsmes un saukās bērnus no nelabvēlīgajām ģimenēm par parazītiem? Tad tiešām vari lepoties gan ar sevi gan ar saviem āboliem :D Alkoholisms ir slimība un tā arī pret to ir jāizturas - jāpalīdz no netikumiem tikt vaļā nevis jāizolē no sabiedrības.

pirms 9 gadiem, 2010.03.04 17:33

He-he

Reālā palīdzība alkoholiķu bērniem - brīvpusdienas (tas jau ir kaut kas, jo bērns vismaz reizi dienā saņems siltu ēdienu) un taloni (jā, gluži kā podomju laikos) grāmatu un burtnīcu iegādei.
Un tā tas ir, vismaz bija tajā laikā, kad es mācijos skolā - trūcīgjiem tika piešķirtas brīvpusdienas un kaut kādi taloni bija par noteiktu summu, par kuru grāmatnīcā varēja nopirkt visu skolai nepieciešamu.
Par tādu palīdzību pa tiešo bērnam esmu abām rokām par.
Arī īres un apkures apmaksa iet par labu bērnam, jo ir jumst virs galvas un bērns dzīvo siltumā. Arī nav maz, ja vispār nav nekā.
Bet tieši tie naudas pabalsti - alkāni tos tiešām nodzer. Retie ir tie gadījumi, kad nodzērusies māte tomēr aizdomājās par sava bērna likteni.
Re, nemaz jau nevajag nekādu īpašu sistēmu. Sen viss izdomāts.
Manuprāt pabalsti tiešām pienaktos bez darba palikušajiem.
RZA, neiet runa, ka nevaru tevi saprast vai nevaru uzklausīt, iet runa, ka nevaru piekrist. Vienkārši katru (ok, gandrīz katru - kad esmu Aizenē) dienu redzu reālu piemēru, iz dzīves tā teikt. N man tas liekas gaužām netaisnīgi.
Manuprāt varētu tie sociālie kaut nedaudz pielikt galvu klāt, nevis vadīties stingri pēc likuma un cipariem - ir minimums, nav minimums. Šāda sistēma nav nedz īpaši taisnīga, nedz efektīva.

pirms 9 gadiem, 2010.03.04 21:46

Attiecības

Uz staburags.lv pilno versiju