Māju siltināšana 36

Māju siltināšanas tēmā jauns pavērsiens. Pēc iepriekšējām neveiksmēm dažās mājās pierunāt iedzīvotājus maksāt par kārtējo naudas atmazgāšanas plānu, jauna taktika piedāvā uz sapulci atnākušajiem parakstīties it kā tikai par to, ka ir ieradušies. Pārvaicājot, par ko tad īsti parakstāmies, viens organizators atbild - par tikai ierašanos, otrs - par audita nepieciešamību, un abi tā dīvaini saskatās. Beigās izrādās, ka lapai ar parakstiem tiek pievienota būtība - proti, parakstāties īstenībā par visu pilnu programmu! Tie, kuriem šīs sapulces vēl priekšā, neiekrītiet un noteikti, pirms likt savu parakstu, noskaidrojiet skaidri - kaut ar diktofonu, - par ko! Par velti ir tikai siers peļu slazdā - un ne jau auditu kāds aiz labdarības veiks! Un es noteikti negrasos maksāt par citu vieglprātību, kā arī to, ka KAUT KAM kārojas kārtējoreiz tikt pie ES naudas. Teorētiskā laime siltākā mājā nāks kopā ar kārtējo parādu slogu, kura galā neatjēgsiet, vai vispār un par kādu cenu esat siltumā.

Komentāri 36

nekā

nedomāju,ka tā apmuļķošanas shēma no Laumas puses būtu tik smalki izplānota...vismaz mūsu mājā tas NEIZDOSIES,bet sapulču protokolu kopijas vajag paturēt sev...

pirms 10 gadiem, 2009.03.13 19:41

olga

Jums 100 tukstošus nomet pie kājām ,to neizmantot ir super nekompitence .Siltināšana gan ir jāveic pagrabā un bēniņos arī koridoros ,cidādi sanāks ka vecam šķūnītim apkārt apliek zelta būrīti .Protams bēniņos jābūt piespiedu ventilācijai ar nosūcējie un mitruma regulētājiem ,kā tas ir slimnīcā .Mājai protams jābūt nosiltinātai ,bet lai neveidojas kondensāts ,tai [ jaelpo ].Ari koridoros ir jābūt minimālam siltumam ,lai neveidojas aukstuma [ tilts ] Caur izdrupušajiem virspamatiem jānovērš gruntsūdeņu ieplūdi pagrabos .To visu arī inžinieris labi zin ,bet viņu sasien finansējums ,tāpēc viņš it kā noliedzoši rod atbildes visām pretenzijām ,bet ar galvu viņam vis ir kārtībā .Ja būs naudiņa ,būs arī varēšana .Bet naudiņu var iegūt ,tikai no īres palielināsānas .Tur ,tas aplis arī beidzas .

pirms 10 gadiem, 2009.03.13 23:41

KoS

DAUDZĪVOKĻU MĀJAS,NEVAR BŪT LAUMAS ĪPAŠUMS.
SIA'LAUMA'IR,TIKKAI APSAIMNIEKOTĀJS.Dzīvokļu īpašnieki var veidot koperatīvus un apsaimniekot savu kopīpašumu paši.
tad līdzekļu izlietojums būs lietderīgāks un efektīgāks.Nevajag klausīties Laumas biedēšanā,ka pašiem nesanāks,pakonsūltējieties ar māju parvaldniekiem[koperatīviem]
Nosiltinot māju,siltumtīkli nesamazina tarifus!Jūs
ekonomējat uz patērētā siltuma daudzuma rēķina.

pirms 10 gadiem, 2009.03.15 20:34

Nostradāmuss

Palasot komentārus var nonākt pie viena, nepārprotama secinājuma: nekas daudzdzīvokļu māju siltināšanas lietā (piesaistot Eiropas naudu vai finasējot šo pasākumu pašiem) nenotiks līdz tam, kamēr mājas iedzīvotāji nebūs tie, no kuru puses nāks ierosme veikt šo pasākumu. Ja siltināšanu rosinās veikt Lauma, vai kāds cits apsamniekotājs, šim pasākumam nav lemts piepildīties, jo rosinātāju vienmēr turēs aizdomās par to, ka tas vēlās aptamborēt iedzīvotājus. Tādi numēs esam, tāpēc turpināsim laist siltumu gaisā un maksāt par to uz velna paraušanu.

pirms 10 gadiem, 2009.03.16 07:50

Protestētājs

Piekrītu visiem, kas ir pret šo vājprātu - ieskatieties šeit: http://www.delfi.lv/news/national/politics/article.php?id=23511019

Lūdzu atsaukties tos, kas izmanto citu apsaimniekotāju pakalpojumus (nevis Laumu).

pirms 10 gadiem, 2009.03.17 08:40

gerda

To ,ka mūsu mājas nav Laumas īpašums nav vēl sapratuši šīs iestādes darboņi!!Viņi izmanto iedzīvotāju nezināšanu apsaimniekošanas likumos un diktē savus noteikumus(gan nosakot sev pirmkārt algas,gan veicamos darbus),bet vismazāk viņi uzklausa iedzīvotāju vēlmes un vajadzības māju apsaimniekošanā.Ir pienācis laiks šo iestādi pamest,protams ,ja ir enerģiski cilvēki,kas šo darbu uzņemsies,bet pagaidām mūsu makus kāš Laumas kantosis uz nebēdu!

pirms 10 gadiem, 2009.03.17 09:37

siltummīle

Izskan runas, ka parakstoties par piedalīšanos sapulcē - parakstamies arī par to, lai katrā dzīvoklī būtu siltuma skaitītājs - nebūtu jau slikti, ja tā būtu, bet smagi māc šaubas - neizklausās reāli....

pirms 10 gadiem, 2009.03.17 15:51

Zilākalna Marta

"Tādi numēs esam, tāpēc turpināsim laist siltumu gaisā un maksāt par to uz velna paraušanu."
V A I T I E Š Ā M

pirms 10 gadiem, 2009.03.17 16:24

Zilākalna Marta

"Tādi numēs esam, tāpēc turpināsim laist siltumu gaisā un maksāt par to uz velna paraušanu."

vai tiešām ir tik grūti sajēgt, ka runa nav par gribēt/negribēt - un nepavisam par "cik jauki būtu, kja uz burvju mājienu pēkšņi siltumu kāds uzdāvinātu"- RUNA IR PAR TO, KA ŠIS NAV LABĀKAIS LAIKS PAPILDINĀT MAKSĀJUMU SARAKSTU!
(...īpaši, ja neviens nezin lāga, par ko..)

pirms 10 gadiem, 2009.03.17 16:27

Mārtiņš

Malači, lai Eiropas nauda svilpdama aiziet citām 160 mājām citur LR. Muļķi nav pelnījuši dzīvot normālos apstākļos, skaistā mājā, maksāt saprātīgus maksājumus par siltumenerģiju. Lielākā daļa no Jūsu mājelēm jau ir avārijas stāvoklī, lielai daļai šī ir pēdējā iespēja savākt dzīvojamo fondu vēl ar Eiropas naudas līdzfinasējumu. Kas paši neko nedara, apliek tos kas kautko cenšas. Ja nepatīk Jums tā Lauma, pameklējiet alternatīvas, nav viņi nekādi monopolisti. Izskatiet citu uzņēmumu piedāvājumu renovācijai, izsludiniet konkursu. Vai ir kāds mājas vecākais, kurš spējīgs jelko izdarīt pilsētelē ar nosaukumu Aizkraukle? Vaimanologi, aizejiet un sabalsojiet tos, kam labāka reklāma. Buldozeru un co. Vai arī dzīvojiet privātmājās. Dumja galva kājām (un makam) mieru neliek.Cheers.

pirms 10 gadiem, 2009.03.17 23:48

dumjie aizkrauklieši

ja tu par kaut ko gribi izteikties,tad pacenies vispirms "īebraukt tēmā"...neviens nav PRET siltināšanu,BET NĒ šobrīd!Un tās 160 mājas ir pa visu LATVIJU!vēl ir audits,konkurss utt.Lūk tā "ģudrais"....Starp citu arī jaunas tehnoloģijas ,kuras ir efektīvākas par to,ko piedāvā mūsu Laumas spečuki.

pirms 10 gadiem, 2009.03.18 09:15

arī aizkrauklietis

Ar ko gan siltināšanai šis brīdis slikts? Ko gaidīsim? Vai būvniecības un gāzes cenu kārtējo pieaugumu? Eirpopas līdzfinansējums 50% apmērā (nevajag aizmirst arī domes atbalsu 20%) būs pieejams tikai aptuveni 160 mājām pa visu valsti, domāju, ka nevienam nav jāskaidro, ka tas ir ārkārtīgi maz un ļoti ātri beigsies. Vai varbūt esam par lepnu lai izmantotu eiropas līdzfinsējumu. Un nevajag visu šo lietu saistīt ar Laumu. Lauma ar siltināšanas organizēšanu nodarbosies tikai tad, ja mēs paši par to lemsim.

pirms 10 gadiem, 2009.03.18 11:11

arī aizkraukliete

"Vai varbūt esam par lepnu lai izmantotu eiropas līdzfinsējumu."
Nē, draugs, mēs esam par NABAGIEM.

pirms 10 gadiem, 2009.03.18 12:35

t.p. aizkrauklietis

Šī nu laikam ir tā reize kad ar nedarīšanu mēs paliksim tikai vēl nabagāki.

pirms 10 gadiem, 2009.03.18 13:28

bē-bē

Ir jau skaisti, ja kāds vēl var gradēt nabadzības pakāpes...;-)))

pirms 10 gadiem, 2009.03.18 20:57

īpašnieks

cien. dzīvokļu īpašnieki,
jums ir jāsaprot elementāras lietas. Izvērtējiet paši, vai esat ar mieru arī turpmāk par siltumu maksāt tik dārgi kā pašlaik, vai arī maksāt paaugstinātu apsaimniekošanas maksu, kas varētu būt lētāk kā pašreizējā maksa par siltumu. Lai to izvērtētu, iesaku mājai veikt energoauditu.

pirms 10 gadiem, 2009.03.18 21:07

cien īpašniek

"vai arī maksāt paaugstinātu apsaimniekošanas maksu, kas varētu būt lētāk kā pašreizējā maksa par siltumu"
Nesapratu šo kalambūru, un vēl jo lielākā miglā tīts jēdziens par 'apsaimniekošanas maksu'. Kam??
Žēl, ka cilvēki neprot lasīt! Visulaik te tiek runāts par TO, KA ŠAJĀ LAIKĀ CILVĒKIEM N-A-V vienkārši tās iespējas par kaut ko maksāt un kur nu vēl paaugstināti!!!! Nē, es noteikti neesmu ar mieru maksāt par KAUT KO paaugstinātu maksu - jo nav no kā!
Un tikai otršķirīgi runa ir par to, ka šīs valsts netālājā vēsturē jau tik daudz par ko esam maksājuši, nesaņemot pretī solīto. Nav man nekas pretī, ka kāds nopelna šais laikos - bet ciniski, ja uz bezdarbnieku tukšo kabatu rēķina...
Ja kādreiz beigsies šī krīze, tad arī noteikti padomāsim par šīs tēmas otro pusi - resp., segumu siltināšanai.

pirms 10 gadiem, 2009.03.20 09:35

made

PIEKRĪTU JUMS>...bet tas iepriekšējais kom."īpašnieks" vispār nejēdz no šīm lietām pilnīgi neko!kāds sakars apsaimniekošanai ar siltumu?Padomā!

pirms 10 gadiem, 2009.03.20 10:37

made

...īpašnieks nejēdz gan!!1tas ka maksa par patērēto siltumu var samazināties ir tikai teorētiski!bet uz apsaimniekošanu tas nekādi nevar attiekties,jo par to mēs maksājam Laumai!jā,maksāsim KREDĪTUS UN PROCENTUS,kuri arī pieaug!Vai tik nebūs TIE paši MŪSU DZĪVOKĻI IEĶĪLATI?bet ja īpašnieks gribēs pardot,uzdāvināt dzīvokli kas tad notiks,cik zinu tad ir apgrūtinājums un nekādas darbības nav pieļaujamas!

pirms 10 gadiem, 2009.03.20 20:16

LNNK

Jasiltina ir tikai [bloku] mājas ,pārējām jāsakarto jumtu pārsedzes ,notek ūdeņu novade ,kanalizācijā ,ārdurvis ,koridoru logi ,ventilāciju šahtas ,pagraba pārsedzes .Nav jēgas 2,5 ķieģeļu sienu nopakot un nokrāsot ,būs tikai estētisks efekts un makos mūsu [defekts].

pirms 10 gadiem, 2009.03.21 23:41

Komunālo pakalpojumu joma

Uz staburags.lv pilno versiju