Atbalstīsim Pļaviņu novadnieku - ornitologu Gaidi Grandānu 1

Mūsu novadnieks - ornitologs,pūču pētnieks Gaidis Grandāns ir pieteicis dalību Labie darbi organizētajā projektu konkursā. Atbalstīsim projektu "Pūču izpēte Latvijā" Par pūcēm Latvijā!

http://www.draugiem.lv/special/labiedarbi/?project=560

Nobalsot iespējams 2 reizes - izmantojot draugiem.lv profilu, izmantojot mobilo telefonu - sms

Sīkāks apraksts par projektu lasāms šeit : Gandrīz visas mežos ligzdojošās pūču sugas ir īpaši aizsargājamasLatvijā un Eiropā. Pūcēm nepieciešami lielu dimensiju veci koki, kas intensīvās mežsaimniecības dēļ, kļūst arvien retāk sastopami.

Latviju gan rudens, gan pavasara migrācijas laikā šķērso intensīva putnu migrācijas trase un Baltijas jūras piekrastē koncentrējas liels skaits migrējošo pūču. Papes ornitoloģisko pētījumu centrā pūču migrācijas pētījumi tiek veikti jau kopš 1967. gada un ir ilglaicīgākie šāda veida pētījumi Eiropā. Kopš 2011. gada ir uzsākta arī migrējošo pūču ķeršana un gredzenošana Kolkas raga apkārtnē.

Pēdējos gados gan ligzdojošo, gan migrējošo pūču monitorings tiek veikts tikai pateicoties pūču izpētes entuziastiem, bez papildu finansējuma. Pūču izpētē Latvijā ir iesaistīts liels skaits brīvprātīgo, tajā skaitā skolnieku.

Projekta atbalstīšana būs liels ieguldījums dabas un putnu aizsardzībā!

Pēdējās korekcijas veica g_grandane, 2013-02-03 14:24

Komentāri 1

anfghtr

a

pirms 6 gadiem, 2013.02.03 17:52

Kultūras dzīve

Uz staburags.lv pilno versiju