jaut dārzkopjiem 14

kur dabūt kūdras zemi siltumnīcai? vai tas būtu normāli, ja pirktu 5 kūdras maisus ( ja nemaldos 20 l maiss pa 0.99 ls) maximā? man šķiet, ka nē, bet citu izeju neredzu..

Komentāri 14

un es

Kūdras purvā 0.00 ls

pirms 9 gadiem, 2010.04.12 08:35

ess

vai te nav neviena dārzkopja? :(

pirms 9 gadiem, 2010.04.12 10:18

kalendārs

es arii gribu siltumniicai kuudru......jau divus gadus roku no kompastkaudzes prieksh siltumniicas,bet par maz:(

pirms 9 gadiem, 2010.04.13 15:09

tu

Veikalā "VISS LAUKSAIMNIEKAM" KŪDRA IR LIELOS MAISOS, TIKAI JĀSKATĀS KĀDS SASTĀVS.

pirms 9 gadiem, 2010.04.13 16:40

k

vai jums liekas, ka veikalā "Viss lauksiamniekam" ir adekvātas cenas?

pirms 9 gadiem, 2010.04.15 11:20

Tad

tad tērē degvielu, brauc uz Rīgu vai jēkabpili - visi izdevumi kopā būs ļoti adekvāti! Un tikai par dažu santīmu starpību kūdrasmaisa cenā!

pirms 9 gadiem, 2010.04.15 12:28

dārzniece

Uz Jūsu jautājumu nemaz nevar atbildēt... Kāpēc Jūs gribat kūdru siltumnīcā? Es savā pieredzē esmu nonākusi pie slēdziena, ka vislētākais un labākais ir paštaisīts maisījums, kur ir gan tīra kūdra (labāk pirkt zināmas izcelsmes, nevis maksimas, kaut gan - varbūt laba, neesmu mēģinājusi), komposts, "nogatavojušies " mēsli, un arī grants, smilts... viss atkarīgs, ko Jūs audzēsiet. Lietderīgi ir iegādāties vienkāršu skābuma mērītāju lai kaut cik orientētos savā izveidotajā mākslas darbā ;)
Kūdras ir dažādas. Pašrakta no purva noteikti būs ļoti skāba, tai nepieciešama kaļkošana. Pirktajām veikalā - ir dažādi sastāvi, piemaisījumu dēļ, kas pievienoti.
Un varbūt Jūs ar to kūdras jēdzienu domājat vienkārši treknu substrātu?!

pirms 9 gadiem, 2010.04.15 15:08

ašuks

Veikalaa Viss lauksaimniekam nopeerkama Kaiģu kuudra dzeltenaa iepakojumaa 250 litri, maksaa ap 8 Ls- esot ļoti laba.

pirms 9 gadiem, 2010.04.15 21:19

autore

kur gan pilsētnieks lai ņemtu komposta kaudzi, citādi tak nejautātu.
KO audzēšu? nu kā parasti - tomātus, papriku, zaļumus, redīsus dilles, salātus uc lietas.

pirms 9 gadiem, 2010.04.16 09:16

dārzniece

nu man jau ar nav neviena mēslojuma ražotāja, kaut gan īsti pilsētniece neesmu, bet tāpat dzīvoju paneļos :) Savā laikā pa draugam sarunāju, ka varēšu izrakt vecu kūtsaizmuguri. Protams, visāda labuma varēja sarakties sākot no stikliem, beidzot ar plēvēm...
Varbūt ka nav arī tā vērts smērēt mašīnu (ja tāda ir) un kā sievietei stiept tos maisus ar smago zemi.
Visādam gadījumam, kad viss bija sanests, klāt liku Bioefekta ražoto baktēriju kompleksu, lai neslimotu, ja nu esmu sanesusi kādus brīnumus. Raža bija ļoti laba, augi neslimoja, kaut gan piem. tomātus iestādīju tik ap jāņiem. Man auga tas pats, ko Jūs nosaucāt.
Bet nu šogad kopš saimniekošanas sākuma kompostkaudzes apmērs jau rada neērtības, pat būtu priecīga, ja kādam to vajadzētu... bet nu gan jau mūs šķir paliels attālums

pirms 9 gadiem, 2010.04.16 10:36

autore

vispār, ja tā saki, tad viena kūts aizmugure man ir pieejama. tad to zemi kopā sajaucot kopā ar zemi, kas siltumnīcā, būtu tā kā ok? pagājušo gadu pirku kūdras zemi pāris maišeļu Lauksaimniekā un it kā tas bij arī viss.
kas tas par baktēriju kompleksu, kur nopērkams? "Lauksaimniekā" ir? esmu no Aizkraukles.

pirms 9 gadiem, 2010.04.16 14:49

dārzniece

jā, sajauc, sarok to kūts aizmuguri ar esošo un pieliek trihodermīnu pēc tā lietošanas apraksta ( http://www.bioefekts.lv/Trihodermins.html ). Jāsanāk labam substrātam gala rezultātā, ja ir pirkta kūdra klāt pagājušogad. es siltumnīcu raku ar dakšām

protams, sanesīsies arī nezāļu sēklas. Es virsējo slāni noraku (velēnu kūts aizmugurei), un ņēmu zemāko, ar domu, ka mazāk sēklu.
Es pēc saviem eksperimentiem šogad nosecināju, ka vienai pusei uzlabošu struktūru ar nelielu grants piedevu. Esmu mēreni uz aci pussiltumnīcu arī nokaļķojusi, bet nu tagad to darot jāizmanto dolomītmilti, kā arī 10 dienas neko nevar ne stādīt, ne sēt. Bet varbūt pat neriskēt ar kaļķošanu tagad, bet ja gribās, tad rudenī to darīt, pie reizes arī ārzemi salabot.

Visu var dabūt lauksaimniekā, var jautāt arī pēc konsultācijas uz vietas, ja nav pārliecības, ko īsti pirkt.
Bet jāņem vērā, ka tomātiem,paprikai... tieši patīk viegli skābiņa augsne. Man siltumnīcā ir passkābā puse un sārmainā puse. :)

te var apskatīt visus bioefekta produktus - http://www.bioefekts.lv/Produkti.html

Lietoju arī speciāli mēslošanas līdzekli, kas domāts siltumnīcām ap to laiku, kad tomāti ziedēja un sāka aizmesties pirmie tomātiņi. Tā man ir pēdējā reize, kad ko pieberu, lai nepārcenstos ar uzlabojumiem. :)

pirms 9 gadiem, 2010.04.16 17:03

autore

šausmīgi sarežģiti priekš manis kā iesācējas, bet noteikti daudz ko ņemšu vērā. Siltumnīcai (arī tās zemei) šis būs tikai otrais gads, tāpēc ceru, ka nebūs baigi neveselīga augsne, lai to kautkā vēl censtos atveseļot. Pagaidām iztikšu ar trihodermītu un zemi aiz kūts.es tā domāju... jo pagājušo gadu aiz savas nezināšanas tā arī neko neliku zemei klāt izņemot kūdru un raža bija ļoti laba, izņemot paprikai, to laikam par vēlu sastādīju.
Paldies par konsultācijām :)

pirms 9 gadiem, 2010.04.16 19:39

dārzniece

ja siltumnīca ir jauna, tad tiešām neko daudz satraukties nevajag. Un ja Jums bija laba raža pagājušogad, šogad nekas sliktāks nedraud :)
Man arī ar paprikas audzēšanu vēl īsti nevedās... :) šogad to audzēšu otro gadu.
nekāds spečuks neesmu, bet ar personīgo pieredzi varu padalīties.
Lai viss izdodās! :)

pirms 9 gadiem, 2010.04.16 20:43

Lauksaimniecība

Uz staburags.lv pilno versiju