Domā, domā... 7

Jau dažas reizes esmu teikusi, ka VEF un cukura ražones likvidēja (neesmu nevienā fabrikā vai rūpnīcā nekad strādājusi). Uz to viens atbild, ka nekonkurētspējīga prece toreiz ražota. Es jau varu teikt, ka vienkārši viens zombijs te izrādās, kas noliedz visu... Laba audzināšana 20 gadus bijusi... Par to var strīdēties, kas labāk - pārveidot vai sākt no jauna. Protams, ir lietas, kuras šajā dzīvē jāsāk no jauna. Kas ir labāk - lai sevi uzturētu, nodarboties ar kontrabandu vai ražot kādam citam ko vajadzīgu? Es saku arī tā - tiem krievu kolhoziem bija vismaz viens labums - brigadieris norādīja, kas un kā jādara, šodien visi ir saimnieki. Ha. Kur tā saimniekošana novedusi? Ir jābūt ļoti gudram, lai zagtu. Pareksā tā gudrība laikam pietrūka vienā brīdī.Politikāņi šodien runā - par katastrofālo demogrāfisko situāciju domāsim. Domā par daudz ko. Bez domāšanas laikam taisīs bērnus paši un kopā ar uzturlīdzekļiem un apģērbu izdalīs ģimenēm. Tām, kas te vēl ir. Jo strādāt taču nav kur. Iepriekšējie, kas visu laiku domāja, noveduši tur, kur esam. Skaļi lieloties, ka esam visu pārvarējuši. Viss jau vēl nav pārvarēts, kaut kādi veči un tie, kuri citur nekur neder, te palikuši.

Komentāri 7

darbs

Tu ļoti maz ko saproti no ražošanas,un no lauksaimniecības ne tik.
Neaizstāvu,to,ka likvidēja rūpnīcas,bet piemēram Stučkas Telefonu rūpnīca bija miskaste-ražotie telefoni bija zem katras kritikas(zinu ko rakstu,jo strādāju tur ilgus gadus,un redzēju,kas tur notika-brāķa bija bez sava gala,un saucamos "cebešnikus",kad pieražoja par daudz,veda uz izgāztuvi dedzināt."Eltas" un "12"bija tādi brāķi,ka noliekot stiprāk uz galda,jau bija beigti.
Bet par kolhoziem vai tagad z/s labāk nerunā,ja nesaproti, glupā pilsētniece,nesalīdzini-saprati!

pirms 7 gadiem, 2012.01.19 12:25

Lunta Geona

...sētsvids piesnidzis ar sniegu.
Sniega lāpsta krāsnī deg.
Atslieta ar ar sētas mietu
Izlietne, kam krāns jau tek.

Ikdieniškais dzīves sīkums
Nespēj spamam pretī stāt.
...viena tēma nepabeigta...
Skat, jau nākamā ir klāt...

pirms 7 gadiem, 2012.01.19 22:49

sapnis

Lunta, tu esi super, sper ka vaļā dzejoļkrājum, pierakstos ... jauki, tā turpini!!! Vismaz tevis rakstītā dēļ ir vērts lasīt atsevišķas tēmas.

pirms 7 gadiem, 2012.01.20 08:57

Nu bet...

Daudz ir lasīts par to, kā tika apgūta Amerika. Katrs, kas tur ieradās, PATS sāka domāt: Ko es varētu uzsākt? Arī mūsdienu Latvijā, ja nemaldos, Ogrē, draugi un radi salika kopā visu, kas viņiem bija, ieķīlāja visu, ko varēja un nodibināja savu uzņēmumu. Un paši arī tajā strādā. Turklāt pirmos gadus strādāja bez algas. Un tagad jau ir vairāki veikali visā Latvijā un visi pelna, strādā un ir apmierināti ar dzīvi... :)

pirms 7 gadiem, 2012.01.20 10:26

suni

ko jus teiktu par aizkraukles klainojosajiem suniem. vai man tik ta skiet vai vini paliek vairak un vairak.

pirms 7 gadiem, 2012.01.22 21:42

Tā ir

Suņu mīlētāju kļūst vairāk, tas nozīmē, ka arī pamesto suņu būs vairāk. Pamīl, pamīl, tad met laukā un ņem citu... :(

pirms 7 gadiem, 2012.01.23 05:46

GL

Vai tad Aizkrauklē ir klaiņojošie suņi? Neesmu redzējis.

pirms 7 gadiem, 2012.01.23 10:29

Politika

Uz staburags.lv pilno versiju