Kas un ko deportē? 4

Padomju gados no L-jas deportēto skaits esot mazāks par šodien no valsts izbraukušo skaitu. Deportācija toreiz bija briesmīga, šausmīga. Deportētie cēla jau sen neesošas valsts it kā labklājību. Bet viņi gribēja, vēlējās atgriezties mājās. Šodien izbraukušie grib atgriezties? Toreiz deportētie atgriezās arī, cēla savu dzīvi saviem spēkiem. Vārds "deportēts" taču viņus gadiem tikai ierobežoja. Neatkarīgā L-jā deportētajiem ir dažas privilēģijas. Nu un? Tās "sedz" to, ka vienreiz deportētie vecumdienās tiek deportēti otrreiz? Vārds deportācija neatbilst tam, ka vecumā viņi ir vieni, nabagi, jo bērni "sitas kā pliki pa nātrēm", mazbērni jau sen aizbraukuši? Vienkārša nāve pienāk katram. Tie vienreiz deportētie laikam par ilgu dzīvo. Un tie, kas šeit palikuši bez bērniem un mazbērniem, arī nav piedzīvojuši pirmo deportāciju dzīvē, jo padomju gados neietilpa tautas ienaidniekos? Vai tik to visu kādam nevajag, kādam, kas "vada tautu", kādam(iem), kas visu laiku saka - Eiropa mūs nesapratīs, ja darīsim savādāk. Kam vajag, lai Eiropa saprastu? Šizofrēniķi rada tādus apstākļus te, lai veselie no šejienes dotos svešumā vai otrādāk? Kas paliek te? Gudrie vai muļķi?

Komentāri 4

ak tu mī un žē

Patiesībā, lasot Jūsu vārsmas, man tāds jautājums nerodas- "..kas paliek te- gudrie vai muļķi"!

pirms 7 gadiem, 2012.05.24 21:47

milicis

Visums un cilvēka stulbums ir begalīgs................

pirms 7 gadiem, 2012.05.24 22:43

Spiegs

Šoreiz gan Gunta paķēra sāpīgu tēmu. Un- vai tie (vismaz daļa), kas tagad ir labākas dzīves meklējumos ārzemēs, pirms kāda laika nebļāva-"okupanti, vācieties mājās!"- uz tiem, kas iebrauca Latvijā pēc Otrā Pasaules kara?

pirms 7 gadiem, 2012.05.28 10:59

mesta

Es eju par robežām paceltu galvu,
Man nokusīs kājas - tik Dzimtene liela...

pirms 7 gadiem, 2012.06.01 19:35

Politika

Uz staburags.lv pilno versiju