Kaut pastalās....? 23

Tas liekas sen priekš tiem,kam tagad ap 20,tas liekas pavisam nesen manai paaudzei.Tā nav vēsture,tā ir izdzīvota dzīve un atmiņas.Katram savas atmodas atmiņas,katram savs turpinājums dzīvē un skatījums uz to laiku. Ja jūs varētu pagriezt laiku atpakaļ par nedaudz vairāk kā 20 gadiem ,vai jūs tad būtu iedomājušies,ka šobrīd dzīvosiet tukšā,nabadzīgā,sabrukušā un izpārdotā valstī? Vai jūs būtu iedomājušies,ka tās mantas,kuras tik ļoti kārojās nopirkt,būs pilni veikali,bet jums nebūs naudas pat iztikai? Vai varējāt iedomāties,ka bērni var palikt bez izglītības un jūs par visu mūžu nostrādāto darbu paliksiet bez pensijām? Vai jūs varējāt iedomāties,ka saslimstot neiesiet pie ārsta un izveseļosieties vai nomirsiet bez zālēm un operācijām,jo medicīna un zāles maksā lielu naudu,kuras jums nav? Vai jūs būtu iedomājušies,ka sapnis paceļot pa pasauli pārvērtīsies rūgtā aizbraukšanā no valsts, uz kuru atpakaļceļš ir miglā tīts sapnis vai arī drausmīgs murgs? Vai jūs ,dzīvojot mazos dzīvoklīšos pa vairākām paaudzēm kopā,varējāt iedomāties,ka jums būs visas iespējas dzīvot atsevišķi no vecākiem,no bērniem,tikai..tā būs dzīve atsevišķās valstīs? Vai domājāt,ka varēsiet sazināties ar saviem tuvajiem, sazvanoties skaipā kaut katru dienu,lai uzzinātu kā viņiem klājas svešās zemēs zemeņu laukos vai fabrikās strādājot? Ak,jā,datoru,interneta nebija un skaips,protams, arī ne.Cik daudz ieguvumu šodien,vai ne? Toties tad bija darbs, rūpnīcas,fabrikas un zemeņu lauki tepat Latvijā,kas pazuda kā nebijuši,jo tas bija ceļš "augšup'',kas visus šos gadus ir ceļš uz nekurieni. 'Kaut pastalās,bet brīvi'! Vai atceraties šo saukli? Vai atceraties,ko solīja Tautas Fronte,kad veda mūs uz laimīgo nākotni? Kurš tagad jūtas brīvs tajās pastalās? Sasieti kā žagari buntē,ka nevar ne pakustēt,ne paelpot,jo bāleliņu valdības aplikušas ar maksājumiem,nodokļiem,noņēmušas darbu,nomērdējušas badā,beigu beigās pārdevušas valsti un izdzinušas trimdā tik cilvēku,ka ne izsūtīšanas,ne abi kari kopā nav spējuši to paveikt! Pēdējais brīdis rīkoties,kamēr vēl teiciens par pēdējo,kas aizlido,lai izslēdz gaismu lidostā,nav pārtapis īstenībā. Un jābeidz melot sev,ka dzīvojam brīvā Latvijā,par kuru cīnījāmies,jo zinām,ka tādas brīvas Latvijas taču nemaz nav! Katrs sīkākais likumiņš,nerunājot par lielajiem līgumiem,tiek lemts Briselē,un katram no mums ir uzkrauts pārdotās valsts parāds,kuru neesam ne lūguši,ne ņēmuši! Katra pašmāju nelietība tiek sīki un smalki izstrādāta 100 purn.. barā,kas sēž Jēkaba ielas mājā! Jā,Tautai pieder valsts suverēnā vara,bet tikai uz papīra.Un papīrs jau pacieš visu,arī vislielākos melus.Satversme,kas rakstīta Tautai,patiesībā ir visstiprākais ierocis valdībai! Tikai un vienīgi valdībai! Kamēr kaut cik domāt spējīgā Latvijas Tauta Satversmi neuzrakstīs sev un neņems varu savās rokās,nekas Latvijā nemainīsies! Viss jāmaina pamatu pamatos,un jāceļ tā māja no jauna pašiem,negaidot uz brīnumiem!

Komentāri 23

---

skarbi, bet patiesi

pirms 7 gadiem, 2012.03.24 12:14

Jā!

Un tūlīt tiks izstrādāts likums,ka par referenduma rīkošanu tautai būs jāmaksā no savas kabatas.Ļoti viltīgs/demokrātisks / gājiens no Saeimas!
Bet -tas tik dod motivāciju lai mainītu šo visatļautību no deputāteļu puses!

pirms 7 gadiem, 2012.03.24 12:16

anarhists

Pareizi!Kaut kas ir jāmaina:varbūt kāda revolūcija,varbūt kāds valsts apvērsums,varbūt kāda diktatūra.Jāsāk viss no jauna!

pirms 7 gadiem, 2012.03.24 12:57

ivetaR

Jāsāk viss no jauna,pareizi! Izlasiet Satversmi,ar to varam sākt.Ir daudz pantu,kas aizsargā tikai valdību,ne tautu,lai arī teorētiski tur vara pieder mums,bet citos punktos visu lemj Saeima un var grozīt Satversmi pēc sava prāta.Pieņemot ar 2/3 deputātu balsojumu visas riebeklības,mūs žņaudz nost.

pirms 7 gadiem, 2012.03.24 13:06

Gunta Leona

Patiesi. Tā TF visu salaidusi dēlī, jau pašā sākumā bija ciņa PRET, ne cīņa PAR. No vienas savienības atbrīvojās, otrā veikli iegāja. Un tie saeimieši - tautas vēlēti. Vai tad tauta nav aitas? Rev-ja vai apvērsums briest. Tikai, lai kas Uzsprāgtu, vajag spilgtu liesmu, karstu uguni. No vispārējas ņaudēšanas un tikai citu apriešanas nekas nemainīsies. Gudrie tik turpinās izbraukt. Pastalas atstājot te.

pirms 7 gadiem, 2012.03.24 13:27

ivetinaK

Paldies,Ivetiņ,zem katra Tava vārda parakstos,tik dziļi izjusti un patiesi esi paudusi ,precīzi to,ka sāp arī man.
Paldies!Atkal mums kopā ir jāceļās un jāiet!Līdz pagursim,bet ir jāiet,un kopā visiem beidzot,kamēr vēl esam,kamēr dzīvojam,jo ar katru dienu kāds no mums neiztur un vai nu aizbrauc,vai aiziet ,neatgriežoties.
Es ar Tevi un visiem tiem mūsējiem,kuri palikuši uzticīgi paši sev un mūsu kopējai idejai!

pirms 7 gadiem, 2012.03.24 14:09

sančo

Pastalas paliks IGA centra tualetē,tur ir melnais caurums,visi apavi pazūd.Būs jātaisa reformas,lai tā nenotiktu!

pirms 7 gadiem, 2012.03.24 14:43

ivetaR

šodien ir apaļš gads kopš protestējām Latvenergo tarifu lietā.Ivetiņ,mums neizdevās panākt tarifu atcelšanu,bet mums izdosies,ejot citu ceļu.Viss izdosies,jo mēs neesam tie,kas padodas.

pirms 7 gadiem, 2012.03.24 14:54

mesta

Tūdaliņ, tagadiņ
Pas-ta-alnieki dan-co!
Hei!

pirms 7 gadiem, 2012.03.24 16:46

novo mesta

Pastalnieki tā arī visu dzīvi nodancos un skat,jau 22.gadsimts klāt un puslatvijas zem ūdens

pirms 7 gadiem, 2012.03.24 20:15

ivetaR

Ja paši gribēs,ne tikai čīkstēs,nebūs jāsauc par pastalniekiem un dancotājiem,bet darītājiem.Izlasiet Satversmi un padomājiet kuri punkti jums liekas nepareizi vai maināmi.Ir taču jāsāk ar kaut ko,ne? Satversme ir tas pamats uz kā var būvēt visu pārējo.

pirms 7 gadiem, 2012.03.24 21:15

KĀDS

A man liekas, ka Guntai "aug" jaunā maiņa! :(

pirms 7 gadiem, 2012.03.24 21:22

mesta

Tur tā lieta - ,,ja paši gribēs".
Čakli darītāji jau esam bijuši arī,- vēsturei ir arī sarkanās lappus(-ītes)....

pirms 7 gadiem, 2012.03.25 11:39

vecmama

ja ja ja !!!!!!!!!!!!

pirms 7 gadiem, 2012.03.29 17:40

doma

Viss pareizi , bet kāpēc tā notiek Latvijā?Noteikti var iezīmēt vairākus iemeslus , bet pats galvenais- tās ir tautas mentālās īpašības:nespēja cīnīties, kritiskās domāšanas trūkums, pielāgošanās apstākļiem, divkosība, spilgti izteikts karjerisms(ja kāds tiek kaut nelielā amatā , tad ātri vien varra šo cilvēku deformē)...rezultātā saņemam to ,ko paši pelnījām, ievēlējam.Tik mazai tautai ir grūti dzīvot ar lokanu mugurkaulu un stūrgalvību.Jāmaina tautas domāšana un tad tikai Satversmes panti...

pirms 7 gadiem, 2012.03.30 07:07

chirka

Kādas tur pastalas,palasiet portālus-geji nosauc gada auto.Varbūt lesbietes nosauks gada rozā zilonīti!

pirms 7 gadiem, 2012.03.31 12:27

nepateicīgais

Ko Jūs IvetaR, iedomājaties tautu kūdīt! Pret ko, pret Saeimu! Pret mūsu maizes un brīvības devējiem. kas tad mūs atkal strauji augošā ekonomikā atgrieza, Puškins, vai? Un, galu galā - ja teritorija, ko sauc par Svobodnaja latvija, ir nosolīta bez cilvēkiem, tad mums vienkārši jāpazūd no zemes virsas, un viss, un tā tas arī notiks...

pirms 7 gadiem, 2012.03.31 15:16

Latwanija

Za što baroļis na to naparoļis

pirms 7 gadiem, 2012.03.31 22:30

ivetaR

Aicinu pievienoties Tautas Satversmes rakstīšanā
http://www.draugiem.lv/group/18386945/tautas-satversme/
Mums izdosies!

pirms 7 gadiem, 2012.04.25 02:26

laila

Pilnībā parakstos arī es zem katra Ivetas rakstītā vārda! Bet, ko lai mēs - parastā tauta iesākam?

pirms 7 gadiem, 2012.04.25 16:04

Politika

Uz staburags.lv pilno versiju