Referendums 3

Latvija ir dibināta kā nacionāla valsts Latvijas tautas pašnoteikšanās rezultātā, un šis moments atspoguļojas tieši Satversmes 4. pantā.valsts valoda Latvijas Republikā ir latviešu valoda. Latvijas karogs ir sarkans ar baltu svītru. Ļoti precīza tautas definicija ir dota Wikipedijas krievu versijā: Под народом понимают, в частности, этнос, то есть определённую группу людей, отличающуюся общностью ряда признаков — языка, культуры, территории, религии, исторического прошлого и т. д.. Хотя одним из важнейших признаков этноса является общий язык, это отнюдь не единственное условие — существуют разные этносы, говорящие на одном и том же языке. Например, шотландцы, ирландцы и валлийцы практически полностью переняли английский язык, но англичанами себя не считают. Principā tas nozīmē ka cilvēkiem kas sevi identificē ar šo valsti, skaidri jāapzinās ka kopējas valoda, kultūra, vēsture ir tas elements kas ļauj mums saukties LATVIJAS TAUTA, neatkarīgi kādas tautības pārstāvji mēs esam. Lindermans argumentē ka Krievi šajā teritorijā ir bijuši vienmēr. Jā šeit vienmēr ir bijuši Krievi, Poļi, Lietuvieši, Baltkrievi, Igauņi u.t.t , bet ir kāds bet, tie ir krievi Latvijas tauta, nevis Krievijas tauta. Kā jau norādīju iepriekš mūs vieno kopēja kultūra, vēsture, un pats galvenais VALODA. Ar šo akciju tiek sagrauta pati Latvijas valsts būtība kas ir ierakstīta satversmē otrais pants vesta: Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai. Piešķirot Krievu valodai valsts valodas statusu rodas situācija ka ka viens no jēdziena tauta stūrakmeņiem- VALODA, kultūra, vēsture tiek iznīcināts, un valstī veidojas divas tautas- Latvijas tauta t.i Latvieši, Poļi, Lietuvieši u.t.t ar Latviešu valodu un Krievu tauta t.i Krievi, Latvieši, Poļi, Lietuvieši u.t.t kuri izvēlēsies ka savu valodu lietot krievu valodu. Šāda situācija pamatos sagrauj satversmi, jo mainoties satversmes ceturtajam punktam apstrīdams kļūst otrais punkts. Kas pamatā nozīmē, ka ja Latvijā ir divas tautas tad kādēļ tikai vienai no tām pieder valsts suverēnā vara. Tas savukārt ir pamats kārtējam referendumam. TAUTA saglabāsim mūsu valsti Latviju, nevis radīsim jaunu Latv-krieviju vai Kriev-latviju

Komentāri 3

sisī

... saprotams, ka nedrīkstam pieļaut Lindermana, Ušakova, Urbanoviča un viņiem līdzīgo plosīšanos! Jo var jau, lūk, paredzēt, ka nākošais referendums var būt par pilsonības piešķiršanu visiem nelojāliem Latvijai kangariem.
Tad arī Latvijas valstiskuma zaudēšana nav aiz kalniem...nepieļausim to!!!

pirms 7 gadiem, 2012.01.16 13:17

Spike

Referendums ir tiešās demokrātijas svarīgākais institūts. LV ir demokrātiska valsts, vai tomēr šeit pastāv 30.cilvēku diktatūra?

pirms 7 gadiem, 2012.01.17 14:41

???

Valstis rodās un izzūd gadsimtiem un gadu tūkstošiem ilgi. To, kādai valstij būt nosaka tauta un arī tas ierakstīts satversmē. Ja mēs paši nemākam dzīvot, saimniekot un vairoties, ja mums nepatīk mācīties un strādāt, tad mūsu vietā nāks citi, daudz dzīvot un konkurēt spējīgāki. Ja tautas (pilsoņu)vairākums būs krievi, nekādi satversmes grozījumi neglābs latviešu valodu. Ja vairākumā būs turki un ķinieši, aizmirstiet par latviešu valodu. Beidzot jāsāk saprast, kas ir demokrātija, un, kas ir atbildība savas tautas priekšā. Nekas nav iedots uz mūžu, par visu jācīnās, viss ir jāpierāda un jānopelna. Ja tauta pēkšņi gribēs, atgriezīsimies padomju laikos un pievienosimies Krievijai. Ir arī otrs ceļš - totāla diktatūra. Manuprāt nav nemaz tik slikta, ja izvērtē visus par un pret. Šodien mūsu politiķi jau demonstrē pirmos diktatūras sindromus. Tikai tad nebrēcam, ka diktatūra ir Krievijā, Baltkrievijā un citur, ja paši to vēlamies.

pirms 7 gadiem, 2012.01.20 14:38

Politika

Uz staburags.lv pilno versiju