Sākums ir. Kam? 3

To nezinām. Pārmaiņas ir sākušās. Ārsti jau tomēr zina, ka arī pašā pēdējā brīdī veikts grieziens var noturēt pie dzīvības. Lai izdzīvotu, jāpalīdz arī pašam slimniekam, jāgrib tapt veselam. Pirms neilga laika bija sūdzība - politikāņi tautu neuzklausa. Pavisam drīz gan būs brīdis atkal tautai izteikt savu vēlēšanos vai nevēlēšanos pēc jaunas Saeimas. Cik aktīva būs tauta? Visu noteiks tik tie daži nepieciešamie, lai šajā gadījumā referendums būtu noticis? Sākums ir. Ir teorijas, spriedelējumi ap tām. Bet varbūt šai mazajai tautai tāda Saeima vispār nav jāuztur? Valstij kā tādai nepieciešama tikai valdība. Neviens, izņemot pašu prezidentu un varbūt vēl dažus cilvēkus, nezina, vai izdevīgi kādam nebija visu vainu novelt uz oligarhiem, noņemot ES un ASV ieinteresētību, atbildību par notiekošo. Latvija ir tik maza, ka bez savienībām neprot dzīvot - ilgus gadus sastāvēja psrs, tagad ES. Politiskā krīze. Brīdi pēc izraušanās no ekonomiskās bedres. Bet varbūt tomēr otrādāk - nebūtu politiskās krīzes, ekonomiskā krīze būtu vieglāka? Oligarhi nebūtu no tautas paņēmuši visu iespējamo un neiespējamo. Tautai jāmaksā alga tādiem politikāņiem mēnesī, kaut paši, arī pat strādājot, tik daudz saņem tik gadā? Vakardienas prezidenta paziņojums nav beigas. Tas ir tikai sākums. Sākums arī tam, lai nebūtu jāsaka - kāda tauta, tāda valdība. Jaunie, nevajag tēlot Sprīdīšus, dodoties laimi meklēt svešumā. Tas ir saprotams, ja jaunie nevēlas ēst to, kas vārīts 20 gadu garumā. Tik tas katls nu ir apgāzts, vismaz pusgāzts. Piepildīt no jauna to var tikai jaunie. Tiem pensionāriem, kuri kaut kādu politikāņu vēlmju pēc gribas tapt par valsts prezidentu, arī var atrasties vieta uz katla malas. Jau piepildīta katla. Bet vai jaunie atļaus? Uz pašu piepildītā katla sēdēt citam, kas neko pat nedara, tik norāj piepildītājus? Izskatās, ka Zatlers pēdējā mirklī ir izlēmis jaunajiem atļaut piepildīt katlu. Nodevis visu tautas rokās. Teorijas ir teorijas. Skaistas. Bet teorijas mainās, tās var mainīt. Teorijas taču raksta pēc dzīvē reāli notiekošā. Varbūt jāmaina Satversme, lai tie Sprīdīši, kas devušies pasaulē, vēlētos atgriezties dzimtajā zemē?

Piebilde - Tie Sprīdīši, kuri tiešām ir Sprīdīši, ne vieglas dajebkādas peļņas tīkotāji, tā vai citādi atgriezīsies. Citādi - redziet, kāds Īrijai pasaulē lobijs! Mūsu cilvēki darīs to pašu. Neticu, ka latvietību var nodzert, pārdot vai kā citādi kā nevainību pazaudēt. Īrijā dzimušo bērnu bērniem tas varētu ( ne obligāti) būt. Krīze, no kuras izejam??? Neticu! Pagaidām Dombrovska valdība dara visu, lai krīzi padziļinātu. Pasaules Banka ar grūtībām pretojas Prezidents ierosināja Saeimas atlaišanu. Pareizi, tikai daudz par vēlu vai par agru. Esam, kur esam. Manam līdz šim cienītajam A. Šleseram ceturtdien pietrūka drosmes knābi uzaicināt pie sevis. Neko jau tāpat neatrastu, tomēr fons būtu cits. Zatleram arī varbūt pēdējais piliens neiepilētu, kaut sen vajadzēja. Nelabs laiks vēlēšanām. Neko jaunu neviens neizdomās (gribētos kļūdīties) - ieraudzīsim tos pašus feisus, tikai SC būs tuvu 50% (Ķīlis pārliecināts, ka 51% nebūs). Ušakovs (dod, Dievs, veseļoties) mūs vedīs uz saulaino tāli. - Es taču nepārmetu Šlesera cienīšanu. Cieni vesels. Es arī cienu Lembergu,piemēram, (viņš gan nav Saeimā) kaut par viņa gudrību. Galīggs muļķis var lasīt tikai citu pārpalikumus. Nepatīk man vecais (gados) Bērziņš, kurš nu Zatleram par konkurentu ielikts. Pat runāt sakarīgi neprot. Un tas aicinājums - meklēt vainu sevī. Ha. Protams, vaina ir jāmeklē sevī. Es esmu atradusi jau sen - tas piedzēries uzbrauca un visu izmainīja tikai manis dēļ, jo biju sarunājusi, ka viņš uzbrauks un nositīsies. Ha. Vai tie, kuri pašlaik šajā valstī ir bez darba, paši vien nav vainīgi, ka viņus no darba padzina? 20 gadus nepareizi ir iets, tie liekēži jāpadzen, ja paši neprotas. Un es domāju patiešām, ka tas parlaments ir liekēžu bars. Ministrija un saeimas komisija, tiesu vara un deputāti... kam? Viņiem? Vai tas, kas ir tauta? Kāda tauta, tāda valdība. Un tauta ar tiem pašiem feisiem būs pārlaimīga. Ies ne tik un Krieviju, bet uz ķīnu ar

Komentāri 3

ne jukusi

-------------------

pirms 8 gadiem, 2011.06.02 12:18

figņa

Cik var figņu rakstīt ?????

pirms 8 gadiem, 2011.06.02 21:52

Atēna

Var jau iebilst pret stilu un formu, bet pamēģiniet tomēr ieklausīties domās , kas skan starp rindām!Tur ir ļoti daudz patiesības.Jautājums tikai, vai smagās ikdienas nogurdinātajai tautai pietiks spēka izravēt nezāles no Saeimas - uzpūtīgos dadžus,nevarīgos tīteņus un visur slepeni lienošo vārpatu.

pirms 8 gadiem, 2011.06.04 12:09

Politika

Uz staburags.lv pilno versiju