Aizbēgušais avārijas izraisītājs noskaidrots

Pēc laikraksta “Staburags” 23. jūlijā publicētās informācijas “Pamet notikuma vietu” kāds aculiecinieks redakcijai jautā, kā tas var būt, ka autovadītājs joprojām ir nezināms?

“Staburags” iepriekš rakstīja, ka, pēc policijas sniegtās sākotnējās informācijas, Aiviekstes pagastā, ceļa P37 Pļaviņas—Madona—Gulbene 1,5. kilometrā, 20. jūlijā nenoskaidrots vadītājs ar automašīnu Nissan Terrano, kura valsts numura zīme  transportlīdzeklim neatbilst, braucot Gulbenes virzienā un veicot kreiso pagriezienu, nedeva ceļu pretim braucošajam traktoram John Deere, kuru vadīja 1956. gadā dzimis vīrietis. Pēc sadursmes Nissan Teranno vadītājs un pasažieris atstāja notikuma vietu, nesagaidot policijas ierašanos.
“Esmu neizpratnē par šo nesen notikušo avāriju. Todien braucu garām un apstājos, lai pajautātu, vai visi dzīvi. Paldies Dievam, dzīvi bija visi, bet neizpratni raisa tas, ka tajā brīdī avārijas izraisītājs bija ātrās palīdzības mašīnā un pasažiere arī, viņi bija acīm redzamā alkohola reibumā, taču vadītājs nav noskaidrots. Vai tiešām tad, kad mediķi pārbauda cietušos, viņi neprasa ne dzimšanas, ne kādus citus datus? Kā var rasties situācija, ka vadītājs nav zināms, ja viņš tur bija? Vai tiešām tā strādā mūsu policija? Tajā brīdī policija vēl nebija atbraukusi, bet kāpēc tā nemeklē lieciniekus? Vai tagad mēs visi klusēsim un gaidīsim, kad kāds tādā pašā veidā iebrauks pretējā joslā un izraisīs sadursmi?” redakcijai jautā kāds aculiecinieks. 
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Zemgales reģionālā centra vadītājs Dmitrijs Sergejevs “Staburagam” stāsta, ka mediķi vienmēr cenšas identificēt pacientus ne tikai avārijās, bet jebkurā izsaukumā. Parasti tiek lūgts uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, tomēr, ja tāda nav, mediķi izsaukuma kartē pieraksta cietušo datus, norādot, ka tie sniegti pēc viņu teiktā.
“Mēs nedrīkstam nesniegt palīdzību, ja pacients ir anonīms. Piemēram, no pacienta bezsamaņā nekādus datus nav iespējams iegūt, ja viņam līdzi nav personu apliecinoša dokumenta,” saka Dmitrijs Sergejevs. “Cietušajiem sniedzam palīdzību jebkurā gadījumā, taču mums nav iespēju pārbaudīt, vai dati atbilst īstenībai, jo nav piekļuves datu reģistram, kā arī mūsu rīcībā nav pacientiem domāta alkometra reibuma pakāpes pārbaudei. Tas arī nav mūsu uzdevums, ar to nodarbojas policija. Mūsu uzdevums ir sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību, glābt cietušos. Ja policija pieprasa, mēs sniedzam datus, kādi ir mūsu rīcībā. Taču, ja automašīna ir zagta, cietušie var nosaukt arī izdomātus vārdus, piemēram, Jānis Bērziņš vai Pēteris Ozoliņš, kā arī nosauc tikai personas koda pirmo daļu. Šajā gadījumā mediķi, visdrīzāk, pierakstīja datus, taču, ņemot vērā, ka cietušie, apzinoties savu vainu likumpārkāpumā, aizbēga, nav pārliecības, ka varētu būt nosaukti īstie dati, pēc kuriem viņus varētu identificēt,” stāsta Dmitrijs Sergejevs.
Valsts policijas pārstāve Arlita Dolgā informē, ka, pēc sākotnējās informācijas,  autovadītājs nebija zināms, jo aizbēga. Tomēr, veicot izmeklēšanu, vainīgā persona ir noskaidrota un izsaukta paskaidrojumu sniegšanai Aizkraukles policijas iecirknī.  Sākta administratīvā lietvedība, un šī lieta ir procesā. Ir lietas, kurās nav liecinieku, tomēr šajā lietā tādi bija, un policija ir uzklausījusi viņu sniegtās liecības. Noskaidrots, ka aizbēgušais šoferis brauca ar automašīnu, kurai bija piestiprinātas numurzīmes no Anglijas automašīnas, kas bija nozagta 2007. gadā. Par notikuma vietas atstāšanu draud bargs sods. Valsts policijas pārstāve norāda, ka ikviena lieta tiek izmeklēta, un visu apstākļu noskaidrošanai vajadzīgs laiks — nav pareizi uzskatīt, ka policija neko nedara, tās darbs sabiedrībai bieži vien ir neredzams. Policija strādā, lai noskaidrotu visus apstākļus un vainīgie saņemtu sodu.

Operatīvie dienesti

Uz staburags.lv pilno versiju