Lietu pret policijas darbinieci par nepatiesas liecības sniegšanu jaunas tiesneses vadībā sāks iztiesāt decembrī

Lietu pret Valsts policijas (VP) darbinieci par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu Aizkraukles rajona tiesa jaunas tiesneses vadībā sāks iztiesāt decembrī, aģentūru LETA informēja tiesas kancelejas vadītāja Ruta Čipāne.

Interešu konfliktā iesaistītās tiesneses Jolantas Bebrišas vietā iecelta tiesnese Inga Zālīte, kura lietu sāks skatīt 12.decembrī plkst.10.

Jau vēstīts, ka interešu konflikta dēļ Bebriša atteikusies izskatīt lietu pret VP darbinieci par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu.

Tiesnese Bebriša tiesas priekšsēdētājai Ingai Zālītei iesniegusi paziņojumu par sevis atstatīšanu no kriminālprocesa veikšanas interešu konflikta situācijā, līdz ar to pirmā tiesas sēde atlikta. Tiesā skaidroja, ka Bebriša ir radnieciskajās attiecībās ar aizstāvi Zentu Bičkoviču.

Informācija tiesu kalendārā liecina, ka apsūdzētā ir Evita Eglīte.

Tāpat ziņots, ka Aizkraukles rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu pret kādu VP darbinieci par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu tiesā.

Kā aģentūru LETA informēja prokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, 2016.gada 26.augustā apsūdzētā tika nopratināta tiesā kā lieciniece.

VP darbiniece tiesas sēdē bija brīdināta par kriminālatbildību, kas paredzēta Krimināllikumā, tomēr nolūkā palīdzēt kādam vīrietim izvairīties no administratīvā soda par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola ietekmē VP darbiniece sniedza Aizkraukles rajona tiesai apzināti nepatiesu liecību.

Valsts amatpersona liecināja, ka vīrietis nav vadījis automašīnu, atrodoties alkohola ietekmē - policiste apgalvoja, ka viņš dzēris alkoholisko kokteili tikai pēc tam, kad bija novietojis automašīnu stāvvietā.

Liecinātais ir pretrunā administratīvā pārkāpuma lietā konstatētajiem faktiem. Aizkraukles rajona tiesa 2016.gada 5.septembrī pasludināja spriedumu, ar kuru vīrieti atzina par vainīgu administratīvā pārkāpuma izdarīšanā, proti, par transportlīdzekļu vadīšanu alkohola reibumā vai narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē.

VP darbiniecei par apzināti nepatiesas liecības, atzinuma, tulkojuma, paskaidrojuma vai pieteikuma sniegšanu var draudēt īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.


Operatīvie dienesti

Uz staburags.lv pilno versiju