Policija aiztur vairākas personas par narkotisko un psihotropo vielu nelegālo apriti

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Kriminālpolicijas biroja (KrPB) Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas (ONNEJAN) darbinieki sadarbībā ar Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes Kinoloģijas nodaļas kinologu un dienesta suni par narkotisko/psihotropo vielu nelegālo apriti aizturēja vairākas personas. 

Papildus tam aizdomās par narkotisko/psihotropo vielu lietošanu vairākas personas nogādātas uz ekspertīzi.

Šī gada 8.aprīlī par narkotisko/psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu un pārvietošanu realizācijas nolūkā tika veikta sankcionēta kratīšana Ozolnieku novadā, Cenu pagastā. 1983.gadā dzimušā vīrieša dzīvesvietā tika atrastas un atsavinātas 796 tabletes MDMA un smalcinātājs, kurā atradās zaļganbrūna augu valsts izcelsmes viela – marihuāna. Par šī noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu policisti aizturēja 1983. un 1989. gadā dzimušus vīriešus, kuriem aizturēšanas brīdī atsavināja vēl vienu polimēra iepakojumu ar zaļganbrūnu augu valsts izcelsmes vielu – marihuānu. Abiem vīriešiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.
9.aprīlī Ozolnieku novadā tika aizturēts 1983.gadā dzimis vīrietis, pie kura tika atrasti un atsavināti trīs polimēra iepakojuma ar baltas krāsas pulverveida vielu un viens ar zaļgankrāsas augu valsts izcelsmes vielu, tika aizturēts 1965. gadā dzimis vīrietis. Turpinot izmeklēšanu šajā kriminālprocesā, nākamajā dienā, Ozolnieku novadā, Ozolniekos, tika veikta sankcionēta kratīšana, šoreiz 1968.gadā dzimušā vīrieša dzīvesvietā. Tika atrasti un atsavināti  seši polimēra iepakojumi ar baltu pulverveida vielu, divi elektroniskie svari, 1,5 litra plastmasas pudele ar zaļganbrūnām augu valsts izcelsmes vielu paliekām, vairākas tabletes, mobilais tālrunis un nauda. Saistībā ar šī noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu diviem aizturētajiem vīriešiem, kuri jau agrāk bija nonākuši policijas redzeslokā,  tiesa  piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu. 
11.aprīlī sadarbībā ar skolām tika rīkots kārtējais reids, šoreiz vienā no izglītības iestādēm – Jelgavas tehnikumā. Reida laikā aizdomās par narkotisko vielu lietošanu policija 8 personas nogādāja uz medicīnas iestādi ekspertīzes veikšanai. Līdzīgu reidu 12.martā bija veikuši arī VP ZRP Tukuma iecirkņa Kriminālpolicijas darbinieki sadarbībā ar Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma administrāciju, izmantojot dienesta suni. Četru audzēkņu mantās policisti atrada un atsavināja narkotiskās vielas – marihuānu, par ko tika sākti trīs kriminālprocesi un viena administratīvā lietvedība. Savukārt aizdomās par narkotisko vielu lietošanu uz ekspertīzi policija nogādāja astoņus jauniešus un uzsāka administratīvās lietvedības. 
11.aprīlī tika aizturēti 1988. un 1975.gadā dzimušie vīrieši, kuri pēc iepriekšējās vienošanās nelikumīgi pārvietoja pāri Latvijas Republikas valsts robežai narkotiskās/psihotropās vielas bez nolūka tās realizēt. Aizturēšanas laikā policisti atrada un atsavināja polimēra iepakojumu ar zaļganbrūnu augu valsts izcelsmes vielu – marihuānu. Veicot sankcionētu automašīnas Toyota Avensis kratīšanu, policisti atrada un atsavināja vēl 2085 gramus marihuānas. Vienai no aizturētajām personām tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu, bet otrai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Visas atsavinātās narkotiskās un psihotropās vielas ir nosūtītas uz ekspertīzi.Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiek sniegta.Policija turpina aktīvi strādāt narkotisko un psihotropo vielu nelegālās aprites apkarošanas jomā. Vienlaikus policija pateicas izglītības iestādēm par iniciatīvu, kā arī vērš izglītības iestāžu administrācijas un pedagogu uzmanību uz to, ka gadījumā, ja tiek pamanīta narkotisko vai psihotropo vielu nelegālā aprite izglītības iestādē, nekavējoties par to jāinformē policija.

Operatīvie dienesti

Uz staburags.lv pilno versiju