Aizkrauklē izmests milzīgs drēbju kalns (papildināts)

Aizkrauklē, pie Spīdolas 11, izmests milzīgs drēbju kalns. "Vai tās ir drēbes, kas saziedotas "Sarkanajam Krustam"? Vai tikai kaudzē nav arī manas ziedotās drēbes?" jautā kāda aizkraukliete.

Drēbes "Sarkanā Krusta" pārstāve izmetusi iepriekš, tikai maisos, aizbildinoties, ka daļa saziedotā apģērba nav lietojama.

"Staburags" pagaidām atbildi nezina, kurš konkrēti izmetis apģērbu. Varbūt kāds zina?

Papildinājums

Piektdien, 18. janvārī, drēbju kalna vairs nav. Kur tas palicis?

"Par izmesto drēbju kaudzi biju šokā," stāsta dzīvnieku aizsardzības biedrības "Felida" pārstāve Mirdza Vainovska. "Mēs pie tā neesam vainīgi un arī nezinām, kas drēbju kalnu izmeta. Diez vai tā bija "Sarkanā Kursta" pārstāve, jo pēc iepriekšējā gadījuma, kad "Sarkanais Krusts" izmeta drēbes, darbiniece tika atlaista, un tagad "Sarkano Krustu" pārstāv kāda kundze, kura diez vai ko tādu darītu. Aptaujājām apkārtējos, kas strādā ēkā, taču neviens nezina, kas izmeta tādu kalnu, turklāt pie Intereši izglītības centra logiem."

Aizkraukles KUK valdes loceklis Zemgus Vītoliņš skaidro, ka "Sarkanais Krusts" šoreiz nav vainīgs — ticis atbrīvots viens pašvaldības dzīvoklis, un tajā esošās drēbes izmestas pie konteineriem. "Sākotnēji bija domāts, ka mēs novietosim lielo konteineru, tomēr tika nolemts, ka viss tiks krauts kaudzē. KUK strādnieki ar pacēlāju drēbes iekrāva un aizveda,"  stāsta Zemgus Vītoliņš.

Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors Kaspars Sniedzītis skaidro, ka  Spīdolas ielā 11 kādreiz dzīvojošo cilvēku drēbes tikušas sakrautas vienā telpā, kura bija jāatbrīvo. Kā zināms, jau sen Spīdolas ielā 11 dzīvojamo telpu vairs nav.

Savukārt domes priekšsēdētāja vietnieks Einārs Zēbergs stāsta, ka tās nav nekādas bijušo iemītnieku drēbes. "Ja par iemītnieku uzskatām "Sarkano Krustu", tad tas varētu būt  iemītnieks," viņš komentē. "Ēkā Spīdolas 11 jau 20 gadu neviens nedzīvo. Tās ir "Sarkanā Krusta" drēbes, kas bija sakrājušās vienā telpā iepriekšējos gados. Man nav pieņemams drēbju utilizēšanas veids, tās tika izmestas pie konteineriem, lai gan  vajadzēja tās uzreiz kraut automašīnā un aizvest, lai nemētājas!"

"Staburags" zvanīja arī pa tālruni, kas norādīts pie "Sarkanā Krusta" telpām Spīdolas 11, taču neviens neatbildēja.

"Staburags" piezvanīja  kādam citam "Sarkanā Krusta" pārstāvim, kurš solīja sazināties ar Aizkraukles darbinieci, visu noskaidrot un sniegt atbildi.

"Sarkanā Krusta" pārstāvis noliedza drēbju kalna saistību ar šo organizāciju.

Kāda tad ir patiesība? Izrādās — drēbes izmestas no telpām Spīdolas ielā 11, kur agrāk saimniekoja Invalīdu biedrība, "Sarkanais Krusts" šoreiz nav vainīgs. 

Pārsteidz gan tas, cik dažādas atbildes sniedza pašvaldības amatpersonas!




Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju