Aizkrauklē 19. jūnijā — folkloras festivāls “Baltica 2018” pasākumi!

Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica 2018” Novadu diena Aizkrauklē


Muzikantu un Stāstnieku saiets “Ziedu raksti”

Programmā

Aizkraukles vēstures un mākslas muzejā “Kalna Ziedos”, ābeļdārzā

12.00 - sasveicināšanās koncerts "Lejas Ziedu atmiņas un Līgo gaviles Kalna ziedu sētā" spēlē kapela "Karikste" un visi svētku dalībnieki.

13.00 - stāstu pēcpusdiena. Savus neaizmirstamos stāstus mums paudīs 3 stāstnieces Karīna Tšolla (Austrija), Karla Krausa (Vācija) un Maja Bumberāka (Ungārija), tulkošana būs nodrošināta. Lietus gadījumā – izstāžu namā.


Aizkraukles vēstures un mākslas muzejā “Kalna Ziedos”, izstāžu namā

Limbažu Tautas lietišķās mākslas studijas “Dzilna” darbu izstāde “Daba krāso, Dzilna auž”.


Kultūras namā

14.00 - pastalu darināšanas meistarklase. 3-4 stundās visiem kursu dalībniekiem būs iespēja tikt pie sevis paša gatavotām krāsainām vai klasiskām pastalām un zināšanām par šo seno apavu izgatavošanu un īpatnībām.


Lai pieteiktos uz pastalu meistarklasi, jāraksta ziņa uz turisms@aizkraukle.lv, norādot, kādā krāsā, ja iespējams, labāk gribētos darināt pastalas. Lūdzam norādīt arī savu apavu izmēru.
Iepriekšēja pieteikšanās - obligāta.

Daugavas krastā pie kultūras nama

14.00 – 19.00 - iespēja vizināties ar vikingu liellaivu “Nameisis”


17.00 = koncerts  “Saules kokam ziedi plauka”. Kopīga pirmsjāņu ziedēšana un ziedu rakstu stāsti vainagos, villainēs, likteņos, dziesmās un dančos. Viss muzikantu un stāstnieku koncerts ir stāsts – par tradīcijām, par mūziku, par stāstīšanu. Pat ja nekas netiktu runāts. Jo muzikantam jau ir tā iespēja radīt stāstu bez vārdiem. Gan jautru, gan nopietnu.


Koncertā piedalās:  kapela “GŁADKA” ( Polija), Braiens un Klēra Volmeri ( ASV), Latvijas folkloras kopas “Brička” (Ķekava), “Cielava” (Salacgrīva), “Dandari” (Rīga),  “Garataka” (Rīga), “Josta” (Lielvārde), “Liepu laipa” (Jumprava),  “Savieši” (Rīga), “Senleja” (Sigulda), “Talsu trimiš” (Talsi), , “Tarkšķi” (Iecava) , muzikanti stāstnieki Aivars Katajs-Paeglis (Skrīveri) un Pēteris Justs (Dekšāres).

19.00 - folkloras uzvedums “Brōleišam lela tolka” -  folkloras kopa "Rikavieši".

Vasaras Saulgriežu laiks  zemniekiem nebija tikai priecīga un gaidu pilna gatavošanās svētkiem. Gatavošanās saulgriežiem notika paralēli ikdienas darbam un steigai. Tas bija ļoti spraigs darba cēliens, jo kārtīgā saimniecībā  līdz Jāņiem bija jābūt ne tikai izravētiem dārziem, bija jāizved mēsli un jāapar papuves. Saulgriežu svinēšana nevarēja aizkavēt nevienu darbu, mēslu talkas nereti rīkoja  tieši Līgo dienā.  Mēslu talkas (Syudu tolkys) norises un tradīcijas mēs arī parādīsim uzvedumā. Protams, ar latgaliskā humora un jautrības devu. Pēc talkas darbiem  talciniekus gaidīja pirts, notika sētas pušķošana, u.t.t. Tikai Saulgriežu vakarā un naktī varēja atļauties nedomāt par darbu.


20.00 - lustīga sadancošanās un saspēlēšanās, spēlē  “Brička” (Ķekava), “Cielava” (Salacgrīva), “Dandari” (Rīga),  “Josta” (Lielvārde),  “Savieši” (Rīga), “Talsu trimiš” (Talsi).


16.00 – 23.00 - amatnieku un zemnieku produkcijas tirdziņš.


 Ieeja pasākumos bez maksas!

Aizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju