Aizkraukles dāmas atklāj ziemā “sastrādāto”

Aizkraukles novada sociālajā dienestā līdz 23. aprīlim apskatāma senioru dienas centra “Pīlādzis” rokdarbnieku grupas ziemas veikums — izstādē aplūkojami tradicionālie adījumi un tamborējumi, darbi dekupāžas tehnikā, apgleznoti zīda lakati, trauki, arī pinumi.

Rokdarbnieču grupas vadītāja un dalībniece Ērika Dāldere stāsta, ka šajā grupā radošām nodarbēm regulāri tiekas ap 15 rokdarbnieku, dāmu vidū ir arī viens stiprā dzimuma pārstāvis. “Nodarbības sākām ar ieceri apgūt dekupāžas tehniku, taču esam tik dažādas, un katrai labāk izdodas kaut kas cits, tāpēc tagad izstādē var redzēt, ka esam strādājušas ļoti atšķirīgos virzienos. Izstādē aplūkojamie rokdarbi tapuši gan centrā, nodarbību laikā, bet ir arī tādi, kas garajos ziemas vakaros tapuši mājās,” stāsta Ērika Dāldere. Piemēram, zīda lakatu var apgleznot mājās, kad iegūtas iemaņas, vajadzīgs vien rāmis un atbilstošas krāsas. 
Līdzās rokdarbnieču izstādei par telpas atbilstošu noformējumu gādājusi arī Irēna Žurzdina, “Pīlādža” organizatore, kura veidojusi gan kompozīciju, gan pacentusies un  glīti nokrāsojusi olas. 

Aizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju