Aizkraukles otrklasnieki iegūst 2. vietu programmas “Bērnu vieglatlētika” finālā

Elektrum Olimpiskajā centrā norisinājās Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) ar veikalu tīkla “Maxima” iniciatīvu un Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) palīdzību uzsāktās bērnu vispārējās fiziskās attīstības programmas “Bērnu vieglatlētika” fināls. Visa gada garumā piecos Latvijas reģionos norisinājās vietēja mēroga sacensības 2. klašu skolēnu starpā, lai iegūtu ceļazīmes uz fināla sacensībām. Aizkraukles vidusskolas komanda programmas ''Bērnu vieglatlētika'' pirmās sezonas finālā ieguva godalgoto 2.vietu.

Iesaistīšanās programmā ''Bērnu vieglatlētika'' ir sniegusi tikai pozitīvu rezultātu uz klases kopējo fizisko sagatavotību un rezultātiem, norāda Aizkraukles vidusskolas sporta skolotājs Mārtiņš Holsts. ''Programmas ''Bērnu vieglatlētika'' nolikumā tika iekļauti fiziskie vingrinājumi, kas tiek mācīti arī sporta stundās un ir iekļauti mācību priekšmeta standartā, piemēram, palēcieni ar lecamauklu. Piesakoties šajā programmā, visiem šiem vingrinājumiem tika pievērsta lielāka uzmanība sagatavošanās procesā. Un, jo vairāk kāds uzdevums tika pildīts, jo vairāk pieauga klases rezultāti. Tā, piemēram, bērnu rezultāti lēcienos ar lecamauklu gada laikā uzlabojās līdz pat 27 reizēm. Un šāda situācija bija vērojuma arī citos vingrinājumos. Tas tikai liecina par to, ka šāda vai līdzīga projekta esamība stimulē bērnu vēlēšanos kļūt stiprākiem,'' uzsver M. Holsts. 
Programmas izstrādāto uzdevumu viens no mērķiem ir bērnos radīt prieku un patiku pret vieglatlētiku, kā arī iemācīt bērniem darboties komandā un saprast savu individuālo pienesumu komandas tālākiem panākumiem. Holsts atzīst, ka programma bērnos ir radījusi izpratni par komandas darba nozīmību, lai sasniegtu labus rezultātus. ''Sagatavošanās procesā, vēl pirms sacensībām, bērni neizprata katra vingrinājuma nozīmi, it īpaši to, ka skola piedalās ar komandu, kur visu dalībnieku rezultāti tiek skaitīti kopā un pēc tam salīdzināti ar citu skolu rezultātiem,” stāsta skolotājs. “Kad Zemgales reģiona sacensībās Bauskā mūsu komandai izdevās iegūt 3.vietu un ceļazīmi dalībai valsts finālsacensībās, skolēnu attieksme krasi mainījās, jo katrs apzinājās, ka, uzlabojot savu rezultātu, tiek paaugstināts komandas sniegums.”
Vieglatlētikā nenoliedzami svarīga loma ir inventāram. Pareizs un kvalitatīvs inventārs palīdz bērniem veikt pareizus vingrinājumus. Tomēr reizēm skolās nepieciešamais inventārs diemžēl nav pieejams, kas arī ir viena no problēmām, ar ko nākas saskarties, mācoties pareizas kustības pamatus. ''Inventārs, kas tika iekļauts sacensību programmā, mūsu skolā gan ir pieejams tikai daļēji, it īpaši barjeru konstrukcijas, bērnu vieglās konstrukcijas šķēpi, speciālie krustlēcienu paklājiņi utt., taču esošās lietas bērniem ļoti patīk. Mācību procesā izmantojām to inventāru, kuru bija iespējams maksimāli tuvināt sacensību prasībām,'' pieredzē dalās Mārtiņš Holsts. Viņš arī uzsver, ka bērniem patīk praktiski viss, kas iekļauts programmā, taču katram ir labāki sasniegumi atsevišķos vingrinājumos.
“Fināla pasākums Rīgā mums sagādāja neaizmirstamus, pozitīvus mirkļus, īpaši bērni priecājās par iespēju iepazīties ar Latvijas vieglatlētiem un saņemt autogrāfus. Īpaši emocijām bagāta bija apbalvošanas daļa, un ļoti priecājamies, ka esam otrie labākie Latvijā! Ceru, ka programma turpinās attīstīties un iespēja piedalīties šādās sacensībās būs arī citu vecumu bērniem, lai mums būt iespēja atklāt aizvien jaunus, talantīgus Latvijas sportistus,” stāsta Aizkraukles novada vidusskolas sporta skolotājs Mārtiņš Holsts.

Par programmu “Bērnu vieglatlētika”

Programmu “Bērnu vieglatlētika”, kuras ietvaros tiek rīkoti “Bērnu vieglatlētikas” festivāli, apgūst jau aptuveni 13 miljoni bērnu vairāk nekā 130 pasaules valstīs, un 2018. gadā tā tika ieviesta arī Latvijā. Programmas virsmērķis ir bērniem saistošā veidā ar īpaša inventāra palīdzību jau agrā vecumā iemācīt pareizus kustību pamatus. Turklāt ''Bērnu vieglatlētikas'' dažādās aktivitāšu un spēļu elementi veicina bērnu vispārējo fizisko attīstību. 

Aizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju