Aizkraukles Profesionālajā vidusskolā metināšanas simulators!

Aizkraukles Profesionālā vidusskola, iesaistoties Valsts izglītības un satura centra (VISC) projektā, papildinājusi savu materiāli tehnisko bāzi ar programmām un simulācijas iekārtām — jauno “Tildes” biroju, ēdināšanas procesu uzskaites un kontroles datorprogrammu “Rausītis”, metināšanas simulatoru un programmu “Mastercam Educational Suite”, kas simulē CNC darbgaldu, kā arī CNC kokapstrādes darbgalda funkcijas pilnā 3D režīmā. To kopējā vērtība ir 40 847,32 eiro.

Visus jaunieguvumus izglītības iestādes audzēkņi jau sākuši praktiski izmantot nodarbībās.

Ar jauno metināšanas simulatoru interesentiem būs iespēja darboties arī skolas rīkotajās atvērto durvju dienās 22. februārī, 29. martā, 12. aprīlī un 17. maijā.

Metināšanas skolotājs Rolands Krūklis par jauniegūto simulatoru stāsta:  “Ar šo ierīci par aptuveni 30% ātrāk var iemācīties vadīt degli, simulators procentuāli parāda, cik labi metinātājs strādā. Šīs grupas audzēkņiem no maksimālajiem 100%  visiem metināšanas prasmes novērtē ar 93, 94%. Tas ir tāpēc, ka ar audzēkņiem jau tuvojamies prakses laikam, daudz ko esam  apguvuši, tāpēc arī ir tik labi rezultāti. Šis ir liels ieguvums tieši mācību procesa sākumā, kad jauniešiem vajag vairāk trenēties un gūt pirmās iemaņas, vēlāk jau ir interesantāk strādāt ar īstajām metināšanas ierīcēm. Mācību procesā, izmantojot šo iekārtu, varam ieekonomēt daudz metāla, gāzes un elektrības.”

Datorprogramma “Rausītis” ir domāta ēdinātājiem, un ar to aprēķina kalkulācijas, cenu vienai, desmit vai simts porcijām. Programma piedāvā daudz dažādu opciju, piemēram, var uzzināt arī porcijā esošo produktu uzturvērtību. Skolotāja Aina Puniņa, kuras pārziņā ir praktiskās mācības pavāriem, teic, ka programmu “Rausītis” izmanto bērnudārzos un slimnīcās, kur svarīga precizitāte, ēdiena uzturvērtība, ēdienkartes izveidošana, un programma to ļauj aprēķināt ļoti precīzi. Skolēni, apgūstot programmu, vēlāk kārtos eksāmenu, darbojoties ar datorprogrammu “Rausītis”.

Aizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju