Aizkraukles skolotāja: “Olimpiskā diena ir bezjēdzīgs pasākums!”

Aizkraukles novada vidusskolas skolotāja Astra Jansone uzskata, ka Olimpiskā diena ir bezjēdzīgs pasākums. “Skolās ir sporta nodarbības stundas. Ko gan dod 10 minūšu vingrošana visiem kopā?” saka skolotāja.

“Skolas pašpārvaldes meitenes divas nedēļas regulāri trenējās, lai mūzikas pavadījumā apgūtu vingrojumu kompleksu un to varētu parādīt citiem skolēniem, kuri centās atkārtot kustības. Tie, kam ir laba kinestētika, var pildīt līdzi, bet pārējie? Kad lai viņi būtu trenējušies? Cik daudz no vingrojumiem viņi atcerēsies? Kāda jēga 10 minūšu vingrošanai valsts mērogā, ja skolēniem ir sporta stundas?”

Skolās pirms Olimpiskās dienas tika izvietoti lieli centralizēti gatavoti plakāti, kā arī piegādātas papīra hanteles un sertifikāti uz ļoti laba papīra, kurus bija paredzēts pasniegt katram skolēnam.

“Paskatieties, sertifikāti ir iespiesti uz ideāla smagā krītpapīra! Tos pasniegšu tiem skolēniem, kuri  cītīgi gatavojās un rādīja vingrinājumus,” sacīja Astra Jansone. “Kādēļ gan sertifikāti par 10 minūšu vingrošanu izgatavoti pilnīgi visiem Latvijas skolēniem, kuri gatavojās piedalīties Olimpiskajā dienā? Daļa nemaz nepiedalījās vai arī vingroja negribīgi. Aizkraukles novada vidusskolā ir vairāk nekā 700 audzēkņu, sertifikāti tika atvesti ar rezervi. Tā ir makulatūra! Tāpat papīra hanteles, kas arī pēc tam tiks izmestas. Kam mēs valstī tērējam naudu? Tāpēc jau nav naudas, ka šādi to izniekojam!” uzskata Astra Jansone. 

Papīra hanteles drīzāk bija kā dekorācija. Vingrojumu kompleksā bija iekļautas kustības ar kāju pacelšanu un plaukstu sasišanu. Kā gan var ar hantelēm rokās sasist plaukstas? 

Savukārt sertifikāti iespiesti angļu valodā, tajos ieskenēti Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidenta Tomasa Baha un Latvijas Olimpiskās komitejas prezidenta Aldoņa Vrubļevska paraksti. Sertifikātos tulkojuma latviski nav.  Vai Valsts valodas likums Latvijā nav jāievēro?

Aizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju