Aizkraukles slimnīcā veic pārbaudi; ziņojums par mamogrāfijas pakalpojumu kvalitāti būs gatavs nākamnedēļ

Darba grupas saskaņoto ziņojumu par skrīninga un diagnostisko mamogrāfijas pakalpojumu sniegšanas kvalitātes nodrošināšanu Aizkraukles slimnīcā plānots iesniegt Nacionālajam veselības dienestam (NVD) līdz 7.septembrim.

Kā aģentūru LETA informēja Veselības inspekcijas (VI) pārstāve Saiva Luste, pārbaude slimnīcā tika veikta 27.augustā. Eksperti pārbaudīja slimnīcas un NVD līguma par mamogrāfijas pakalpojumu sniegšanas noteikto nosacījumu izpildi, atbilstību ambulatoro mamogrāfijas pakalpojumu sniedzēju atlases procedūras nolikuma kritērijiem un obligātajām prasībām ārstniecības iestādēm un to struktūrvienībām. Tāpat tika vērtēta mamogrāfijas iekārtas lietošana, tostarp iekārtas atbilstība kvalitatīva attēla iegūšanai un citi aspekti.

Luste informēja, ka klīniskai izvērtēšanai tika izņemti Aizkraukles slimnīcā veiktie mamogrāfijas uzņēmumi, kas veikti 2016., 2017., un 2018.gadā. Pārbaudē piedalījās ne tikai VI un NVD pārstāvji, bet arī Latvijas Radiologu asociācijas un Radiācijas drošības centra eksperti.

Savukārt darba grupas lēmumu par pārbaudēm pārējās ārstniecības iestādēs, kurās veic valsts apmaksātus mamogrāfijas izmeklējumus, plānots pieņemt divu nedēļu laikā pēc ziņojuma iesniegšanas NVD.

Jau ziņots, ka NVD informējis Aizkraukles slimnīcu, ka līdz gadījuma, kad slimnīcā mamogrāfija veikta bez divu neatkarīgu radiologu izmeklējuma rezultāta izvērtējuma, apstākļu noskaidrošanai un to izvērtēšanai uz laiku tiks apturēta šī pakalpojuma apmaksa ārstniecības iestādei.

NVD lūdzis Aizkraukles slimnīcu nekavējoties sniegt informāciju par darbībām, kas tiks veiktas ārstniecības iestādē, lai turpmāk nepieļautu līdzīgu gadījumu atkārtošanos un nodrošinātu mamogrāfijas pakalpojumu sniegšanu atbilstoši stratēģiskajā iepirkumā izvirzītajām prasībām, tostarp prasībai, ka mamogrāfijas izmeklējumu neatkarīgi izvērtē divi radiologi. Slimnīcai lūgts iesniegt procesa aprakstu un norādīt darbības, kas tiks veiktas kontroles pasākumu īstenošanai un pakalpojumu sniegšanas kvalitātes nodrošināšanai.

Vienlaikus NVD iesaistīšoties pacientu plūsmas organizēšanā mamogrāfijas pakalpojuma saņemšanai, novirzot pacientus uz tuvākajām ārstniecības iestādēm. NVD norādīja, ka pacienti ir aicināti interesēties par mamogrāfijas pakalpojuma saņemšanas iespējām citās tuvākajās ārstniecības iestādēs - Jelgavas poliklīnikā, Bauskas slimnīcā, Dobeles un apkārtnes slimnīcā, kā arī Ogres rajona slimnīcā.

Aizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju