Aizkraukles slimnīcas mamogrāfijas iekārta atbilst tehniskajām prasībām

Veselības inspekcija (VI) sadarbībā ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) tuvākajā laikā plāno veikt vairāku mamogrāfijas pakalpojuma sniedzēju pārbaudi, aģentūru LETA informēja dienesta pārstāve Tanita Tamme.

Kā ziņots, saistībā ar aizdomām par neatbilstošu mamogrāfijas veikšanu uz laiku tiek apturēta valsts apmaksātā mamogrāfijas izmeklējuma veikšana Aizkraukles slimnīcā. Tas saistīts ar to, ka NVD tapis zināms, ka slimnīcā kādā gadījumā mamogrāfija veikta bez divu neatkarīgu radiologu izmeklējuma rezultāta izvērtējuma, kas ir obligāta prasība.

Vienlaikus Tamme informēja, ka Aizkraukles slimnīca izmanto 1991.gada iekārtu, tomēr tā atbilstot NVD stratēģiskās atlases iepirkuma ietvaros minētajām tehniskajām prasībām, kuras izstrādātas sadarbībā ar profesionālajām asociācijām.

Tamme norāda, ka par radioloģisko iekārtu tehnisko stāvokli atbildīgas ārstniecības iestādes, kurām jābūt noslēgtam līgumam par iekārtu tehniskā stāvokļa apkopi un uzraudzību. Savukārt radioloģisko iekārtu licencēšanu veic Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centrs.

Līdz šim NVD nav saņēmis sūdzības par iekārtu neatbilstību, uzsver Tamme.

Jau ziņots, ka NVD informējis Aizkraukles slimnīcu, ka līdz gadījuma, kad slimnīcā mamogrāfija veikta bez divu neatkarīgu radiologu izmeklējuma rezultāta izvērtējuma, apstākļu noskaidrošanai un to izvērtēšanai uz laiku tiks apturēta šī pakalpojuma apmaksa ārstniecības iestādei.

NVD lūdzis Aizkraukles slimnīcu nekavējoties sniegt informāciju par darbībām, kas tiks veiktas ārstniecības iestādē, lai turpmāk nepieļautu līdzīgu gadījumu atkārtošanos un nodrošinātu mamogrāfijas pakalpojumu sniegšanu atbilstoši stratēģiskajā iepirkumā izvirzītajām prasībām, tostarp prasībai, ka mamogrāfijas izmeklējumu neatkarīgi izvērtē divi radiologi. Slimnīcai lūgts iesniegt procesa aprakstu un norādīt darbības, kas tiks veiktas kontroles pasākumu īstenošanai un pakalpojumu sniegšanas kvalitātes nodrošināšanai.

Vienlaikus NVD iesaistīšoties pacientu plūsmas organizēšanā mamogrāfijas pakalpojuma saņemšanai, novirzot pacientus uz tuvākajām ārstniecības iestādēm. NVD norādīja, ka pacienti ir aicināti interesēties par mamogrāfijas pakalpojuma saņemšanas iespējām citās tuvākajās ārstniecības iestādēs - Jelgavas poliklīnikā, Bauskas slimnīcā, Dobeles un apkārtnes slimnīcā, kā arī Ogres rajona slimnīcā.

Aizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju