Aizkraukles “Zīlītē” bērni spēlē teātri

Aizkraukles pirmsskolas izglītības iestādē “Zīlīte” 3. aprīlī notika Teātra dienu noslēgums, kurā tika rādītas labākās iestudētās izrādes.

Pagājušajā nedēļā bērni izrādes rādīja grupiņās, un žūrija izvēlējās dažas labākās, kuras rādīt noslēgumā, uzaicinot arī ciemiņus. Noslēguma pasākumā bija ieradusies Aizkraukles bērnudārza “Saulīte” bērnu grupiņa, vecāku padomes pārstāvji Ina Skrimble un Vitālijs Kukuls, kā arī citi ciemiņi, sadarbības partneri. 


Pavisam “Zīlītes” 12 grupiņās iestudētas 12 nelielas izrādes, izmantojot gan zināmu autoru darbus un pasaku motīvus, gan pašsacerētus tekstus. Katrs iestudējums ilgst no piecām līdz 15 — 20 minūtēm, tajā skaitā ir arī viena mēmā izrāde, kurā bērni izmanto žestu valodu. Mazākajiem aktieriem ir tikai pusotrs, divi gadiņi, un iestudējumu vada skolotājas, bērniem piebalsojot. Savukārt lielākajiem bērniem ir sagatavošanas grupas vecums, un viņi iestudējumu rāda patstāvīgi ar lielu prieku un azartu. Visas dekorācijas bērni bija izgatavojuši kopā ar savām skolotājām. Par muzikālo noformējumu gādāja mūzikas skolotājas Iveta Ieviņa, Una Arbidāne, Inese Urtāne un skolotāja Sandra Paugure.  


Noslēguma pasākumu vadīja bērnudārza metodiķe Evita Bogdanova, kura iejutās kaķa lomā, bet Sarkangalvīti tēloja logopēde Liene Bešmenova. 


“Šis mācību gads “Zīlītē” ir teātra gads,” stāsta Evita Bogdanova. “Skolotājas izvēlas gadalaikiem, svētkiem un bērnu vecumam atbilstošu repertuāru, un visa gada garumā grupiņās bērni periodiski spēlē teātri. Pārsteigumu sagādāja grupas “Pīlādzītis” vecāki, kuri teātra gadam bērnudārzā par godu bija iestudējuši un paši saviem bērniem rādīja lugu “Vecīša cimdiņš”. Bērniem tā ļoti patika. Vecāku līdzdalība ir ļoti apsveicama, līdz ar to bērniem rodas lielāka vēlme un interese spēlēt teātri.”

Aizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju