Bijušās Aizkraukles prokurores Bebres-Kondrātes prasība pret darba vietu nonāks apgabaltiesā

Bijušās Aizkraukles prokurores Diānas Bebres-Kondrātes prasība pret prokuratūru atjaunot viņu amatā un atlīdzināt darba samaksu par piespiedu kavējumu laiku šodien, 9. janvārī,  nonāks apgabaltiesā, kurai būs jālemj par lietas tālāko virzību, informēja Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu nama kancelejas vadītāja Linda Lindere.

Šonedēļ Bebres-Kondrātes pārstāvis tiesā pārsūdzējis tiesas spriedumu, ar kuru bijušās prokurores prasība noraidīta, iesniedzot apelācijas sūdzību. Lēmums par tālāko prasības virzību būs jāpieņem Administratīvajai apgabaltiesai. Paredzēts, ka apgabaltiesai apelācijas sūdzība kopā ar lietu tiks nosūtīta šodien.

Jau vēstīts, ka 2018.gada 7.decembrī ar tiesas spriedumu administratīvajā lietā nolemts pilnībā noraidīt Bebres-Kondrātes prasību pret prokuratūru atjaunot viņu amatā un atlīdzināt darba samaksu par piespiedu kavējumu laiku.

Aizkraukles prokurore 2015.gada pavasarī bija iesaistīta autoavārijā, atteicās no alkohola testa, kas tiek pielīdzināts braukšanai dzērumā, un turklāt uzvedās rupji. Prokurores auto braucis pa pretējo joslu un ietriecies stāvošā mašīnā.

Pēc cietušo stāstītā, automašīnā bijis arī Valsts policijas darbinieks Andris Kondrāts. Abi uzvedušies rupji, draudējuši sasistā auto vadītājai un viņas nepilngadīgajai meitai, gaisā bijis jūtams alkohola smārds.

Prokuroru atestācijas komisija kolēģei piemēroja bargāko sodu - atlaišanu, tomēr lietā iestājās noilgums un Bebre-Kondrāte atgriezās prokurores amatā. Pēc tam ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers izdeva pavēli par viņas atlaišanu, jo likums prokuroriem prasa nevainojamu reputāciju, taču Bebre-Kondrāte atlaišanu apstrīdējusi tiesā un prasa segt mantiskos zaudējumus.

Bebrei-Kondrātei izdevies izvairīties, ka viņai nelabvēlīgais prokuratūras lēmums stājas spēkā, jo viņa pusgadu paņēma slimības lapu, tad devās dekrēta un bērna kopšanas atvaļinājumā. Disciplinārsodu var piemērot divu gadu laikā.

Bebre-Kondrāte nesaņēma arī administratīvo sodu, lai gan par atteikšanos no alkohola testa draud arests līdz 15 diennaktīm, 1400 eiro naudas sods un tiek atņemtas autovadītāja tiesības uz četriem gadiem.

Paralēli Bebre-Kondrāte pieteikusies kārtot zvērināta advokāta eksāmenu, tomēr sliktās reputācijas dēļ tam nav pielaista.

Vēlāk Bebre-Kondrāte pieņemta darbā par juriskonsulti Skrīveru novada pašvaldībā. Viņa darbā pašvaldībā pieņemta uz noteiktu laiku promesoša darbinieka aizvietošanai.

Aizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju