Domes ierēdņiem pārmet slinkuma izpausmi

Labdarības biedrības “Palīdzēsim viens otram” pārstāvis Edijs Pipars interneta vietnē “Facebook” pārmet, ka Aizkraukles novada dome biedrībai atteikusi telpas, pamatojot, ka “paši tiekam galā”, savukārt pašvaldībā informē, ka atbildes vēstulē tāda teikuma nav bijis.

“Kā jau visi pamanījuši, mūsu biedrības filiāles ir daudzās pilsētās. Iemesls — lai cilvēki varētu operatīvāk saņemt palīdzību. Diemžēl Valmieras un Aizkraukles pašvaldības mums ir atteikušas telpas ar pamatojumu “paši tiekot galā”. Mūsu organizācijas dati liecina par pretējo — palīdzību no šīm pašvaldībām lūdz daudzi cilvēki. Tāpēc cīnīsimies pašu spēkiem. Lūgsim atsaukties uzņēmējus. Varbūt kāds var piešķirt telpas? Varbūt kāds izīrē telpas par saprātīgu summu?” vietnē “Facebook” raksta Edijs Pipars.

“Dārgais Aizkraukles novads! Cik ļoti skumji lasīt, ka esat ar standarta frāzi “sociālā joma mums ir pietiekama” atteikuši labdarības biedrības “Palīdzēsim viens otram” lūgumu pēc telpām, kuras izmantotu brīvprātīgu darbu daroši cilvēki un kurās uzglabātu daudzām sociāli ne tik aizsargātām ģimenēm un cilvēkiem ļoti  nepieciešamas mantas. Atvērsim acis pasaulei, ir skaidri zināms, ka daudzi cilvēki sociālo palīdzību no attiecīgā dienesta nesaņem vai tā ir nepietiekama. Kāpēc neļaut to darīt arī mums, līdzcilvēkiem? Esmu pārliecināta, ka pilsētā ir atrodama kāda brīva telpa, kuru varētu izmantot labiem mērķiem, un esmu pārliecināta, ka atteikums bija tikai slinkuma izpausme kādam no domes ierēdņiem. Ja Aizkraukles novada dome neprotas, varbūt Jaunjelgava var palīdzēt? Es ticu un ceru, ka šī nelielā problēma tiks atrisināta tuvākajā laikā,” vietnē “Facebook” raksta Gita Paklone. Savukārt kāds cits interneta komentētājs iesaka vērsties Kokneses novada domē.

Aizkraukles novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zanda Bistere informē, ka biedrības “Palīdzēsim viens otram” iesniegums saņemts 8. janvārī. “Labdarības noliktavas izveidošanai biedrība lūdz rast iespēju bezatlīdzības lietošanā nodot noliktavas telpas 25 — 30 kvadrātmetru platībā,” stāsta Zanda Bistere. “Diemžēl pašvaldības rīcībā nav noliktavu telpu. Pašvaldība var iznomāt biroja telpas, taču tās ir nelielas un atrodas augšējos stāvos. Aizkrauklē lielākoties ir daudzdzīvokļu nami, un veikali, biroji ir ierīkoti to pirmajos stāvos. Biedrības darba lauks ir ļoti plašs — tā palīdz arī ar mēbelēm un sadzīves tehniku, un piemērotākās būtu plašas telpas pirmajā stāvā, diez vai biedrības pārstāvji vēlēsies gultas, galdus, skapjus, ledusskapjus nest uz trešo stāvu. Turklāt, ja šai sabiedriskā labuma statusa organizācijai nodotu telpas bezatlīdzības lietošanā, tai tomēr būtu jāmaksā par komunālajiem pakalpojumiem. Atbildes vēstulē biedrību informējām, ka pašvaldības rīcībā nav telpu, kuras varētu iznomāt noliktavas vajadzībām. Vēstulē arī informējām, ka Aizkraukles novadā palīdzību nodrošina sociālais dienests, kā arī biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”. Pašvaldības  vēstulē nebija tādu teikumu, ka “paši tiekam galā” vai arī ka “sociālā joma mums ir pietiekama”. Ne Latvijas Sarkanais Krusts, ne sociālais dienests nesniedz tik plašu palīdzību kā biedrība “Palīdzēsim viens otram”. Aizkraukles novada pašvaldība izprot, cik svarīgs ir biedrības darbs, un novērtē iedzīvotājiem sniegto atbalstu — ne vienmēr visos gadījumos pašvaldība var palīdzēt. Pašvaldība šogad ir iznomājusi telpas Latvijas Sarkanajam krustam un aicina abas biedrības sadarboties. Tomēr, ja šāda sadarbība nav iespējama, priecāsimies, ja Aizkrauklē atradīsies kādu telpu īpašnieks, kurš būtu gatavs bez atlīdzības nodot savas telpas biedrības “Palīdzēsim viens otram” vajadzībām.”


Biedrības “Palīdzēsim viens otram” valdes loceklis Valdis Rozenbergs “Staburagam” skaidro: “Sabiedriskā labuma organizācija “Palīdzēsim viens otram” pateicas par izrādīto interesi, aktualizējot jautājumu par pašvaldības sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām, tostarp labdarības jomā, taču “Palīdzēsim viens otram” mērķis nav bijis kādu no pašvaldībām vainot neieinteresētībā vai nespējā saskatīt sava novada iedzīvotāju vajadzības. No Aizkraukles novada pašvaldības tiešām saņēmām īsu, lietišķu atbildi, kuras būtība bija tāda, ka nav telpas, kuru varētu iznomāt noliktavas vajadzībām, un norādi, ka veiksmīgu sociālo darbu [..] veic Aizkraukles novada sociālais dienests un Latvijas Sarkanais krusts.

Taču “Facebook” publikācijas (tās autors ir Edijs Pipars) mērķis bija nevis norādīt, ka pašvaldības nedara savu darbu, bet gan uzrunāt uzņēmējus/organizācijas, kas varētu sniegt mums palīdzīgu roku! “Palīdzēsim viens otram” visus spēkus un resursus novirza tieši palīdzības sniegšanai, tāpēc šādas telpas reģionos ir ļoti svarīgas, turklāt nevaram tērēt resursus nomas maksājumiem, tādējādi samazinot palīdzības apjomu, kuru iespējams sniegt tiem, kam tā nepieciešama! Tomēr galvenais ir tas, ka mūsu mērķis tiks sasniegts — gan Valmieras tuvumā (Kocēnu novadā, kur gatava iesaistīties pašvaldība, piešķirot telpas), gan arī Aizkrauklē (kur mūs uzrunājuši citas organizācijas darbinieki, piedāvājot telpas)  mums būs iespējams tuvākajā laikā ierīkot noliktavas telpas, tādējādi palielinot iespējas reaģēt ātrāk, palīdzēt lielākam cilvēku lokam! Labais vairo labo — tas ir mūsu biedrības “Palīdzēsim viens otram” moto! To cenšamies darīt mēs, veicot brīvprātīgo darbu, un to mudinām darīt arī citus!”

Aizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju