Dzimene ar “Opus Pro”

4. maijā Aizkraukles kultūras namā notiks grupas “Opus Pro” koncerts “Dzimene un rokenrols”. Tajā visi kopā aicināti svinēt Latvijas Neatkarības dienu, bet maijā 35. dzimšanas dienu svinēs arī grupas ģitārists aizkrauklietis Artūrs Zemnieks.

Ar Aiz­kraukles novada domes un Aiz­kraukles reģionālās tautskolas atbalstu koncerts būs bez maksas.

“Dzimene un rokenrols” — tāds ir koncerta nosaukums. Zinot to, ka 26. maijā savu 35. dzimšanas dienu svinēs grupas ģitārists Artūrs Zemnieks, vai svinēsim arī viņa jubileju? “Ir Latvijas valsts atjaunošanas 28. gadadiena, un tai arī veltu šo koncertu,” saka Artūrs. Koncertā piedalīsies muzikanti no Skrīveriem — Kaspars Rūķis, An­dris Ozoliņš, Raimonds Babris, Jānis Ozoliņš. No Cēsīm ieradīsies komponists un basģitārists Guntis Vecgailis, kurš muzicējis Zigmara Liepiņa grupā “Opus”. Somiju Latvijas dzimšanas dienā pārstāvēs ģitārists un akordeonists Marko Ojala un, protams, leģendārā grupa “Opus Pro”. Visi šie mūziķi atsaukušies  un rīt būs Aizkrauklē.

Ko dzirdēsim koncertā? “Ieradīsies pats Elviss, un spēlēsim rokenrola klasiku, būs iespēja dzirdēt kādu dziesmu arī somu valodā soma Marko Ojalas izpildījumā,” stāsta Artūrs Zemnieks. “Ar Gunti Vecgaili nospēlēsim pāris viņa populārākos skaņdarbus. Skanēs arī “Opus Pro” nemirstīgie hiti, kā arī dažas manas dziesmas no “Opus Pro” topošā albuma. Arī instrumentu ziņā būs dažādība. Bez ģitārām, bungām un sintezatoriem būs pūtēju grupa un pat akordeons un bajāns.”

Šī, šķiet, būs otrā reize, kad Aizkrauklē muzicēs grupa “Opus Pro”. Artūrs Zemnieks tajā ģitāru spēlē kopš 2010. gada, kad stājās grupas ģitārista Harija Zariņa, kurš jau tad bija nodibinājis grupu “Colt”, vietā.

Artūrs vada arī vokāli instrumentālo ansambli “Divi krasti” Aiz­krauklē, Aizkraukles Profesi­onālās vidusskolas un Seces kultūras nama vokāli instrumentālo ansambli un māca ģitārspēli bēr­niem Aizkrauklē un Secē.

Kad jautāju, kā ir muzicēt savā pilsētā, Artūrs atzīst: “Protams, atbildība ir liela. Ceru, ka atmosfēra būs brīva, nepiespiesta. Tāda kā mūzika, ko izpildīsim, un visiem būs labs garastāvoklis. Tāpēc jānāk uz koncertu!”

Lai gan Artūrs uzsver, ka rīt svinēsim Latvijas svētkus, nevaru nepajautāt, kā viņš jūtas pusapaļās jubilejas gaidās? “35 ir tāds interesants skaitlis. Nav vairs maz, bet arī nevar teikt, ka daudz,” saka viņš. “Kaut kur dzirdēju domu, ka cilvēks pēc 35 dzīvo ar to, ko viņš līdz šim vecumam ir sasniedzis. Tāpēc saņēmos un šo koncertu noorganizēju kā savas līdzšinējās radošās darbības rezumē. Vispār savas dzimšanas dienas speciāli nekad neesmu svinējis.”

Aizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju