Elektrokartingu čempionāta sestajā posmā pirmo vietu izcīna Raivis Veikšāns no Aizkraukles Profesionālās vidusskolas

Jelgavas kartingu trasē “Rullītis” notikušajā LMT AA Latvijas Elektrokartingu čempionāta sestajā posmā pirmo vietu, apdzenot sezonas līderi no Saldus, ieņēma Raivis Veikšāns no Aizkraukles Profesionālās vidusskolas.


“Rullīša” trasē uz kartinga sezonas noslēguma posmu pulcējās rekordliels sportistu un atbalstītāju skaits. Uz starta līnijas kopumā stājās 227 kartingi dažādās ieskaites klasēs. Lai arī dienu pirms sacensībām Jelgavā lija pamatīgs lietus un pūta vējš, sacensību diena bija saulaina un silta. Tajā pašā laikā, rudenīgām gaisa vēsmām sasniedzot Latviju, gaisa temperatūra bija zema — salīdzinot ar jūlijā un augustā notikušajām sacensībām, tas krietni atviegloja spēkratu sagatavošanu iziešanai uz starta līnijas.

Raivis Veikšāns, 6. posma līderis elektrokartingu TeK klasē, stāsta: “Esmu patiešām priecīgs, jo visas sezonas garumā centos būt ātrāks par pilotu no Saldus, un beidzot pēdējā posmā tas man izdevās. Par šo rezultātu jāpateicas visai Aizkraukles Profesionālās vidusskolas komandai, jo, lai trasē viss noritētu bez starpgadījumiem un būtu iespēja cīnīties par līderpozīcijām, tehnikai jābūt vislabākajā kārtībā. Šī sezona mums visiem iemācījusi daudz ko jaunu — esam apguvuši elektrokartingu un tā specifiku, tāpat esam ieguvuši jaunus draugus no visām Latvijas malām. Tā ir bijusi lieliska iespēja sevi pilnveidot!”

Uzvara pēdējā sacensību posmā Raivim bija pārsteigums, braucējs uzdrošinājās sapņot par vietu uz goda pjedestāla, taču pirmā vieta sagādāja pārsteigumu. “Treniņdienā lija, apstākļi man bija labvēlīgi, apdzinu Ričardu Irbi no Saldus, kurš bija sezonas līderis, par divām sekundēm. Sacensību dienā cerēju uz lietu, jo šādos apstākļos man būtu reālākas izredzes uz augstāku vietu. Iespraucos pirmajā vietā, tas arī tādēļ, ka sīvākajam konkurentam trasē notika negadījums. Bet sports tāds ir, mēs neko nevaram paredzēt. Finālbraucienā biju viņam priekšā, arī sausā trasē sešus apļus noturēju aiz sevis. Tad kļūdījos, slodze ir liela, tomēr grūti koncentrēties un morāli saņemties, kad tevi visu laiku no aizmugures “baksta”. Sastresojos, kļūdījos, un Irbe man pabrauca garām. Pēdējā līkumā Irbes kartings izslēdzās, iespējams, bija pārtērēta baterija. Es pabraucu garām un izcīnīju uzvaru,” stāsta Raivis. Viņš šosezon pabijis uz visiem goda pjedestāla pakāpieniem.

 Sacensībās piedalījās arī otrs Aizkraukles Profesionālās vidusskolas pārstāvis — Kristiāns Ornicāns. Kopumā jaunietim veicās labi, finālbraucienā notika sadursme, kurā cieta priekšējais ritenis. Tas ietekmēja kartinga brauktspēju, un ātrums trasē samazinājās. Lai gan beigās Kristiāns vairs necīnījās par pozīcijām, ja nebūtu šīs likstas, būtu ļoti augsta vieta. 

Nākamgad jaunieši turpinās piedalīties kartingu sacensībās. Ziemā apsver iespēju piedalīties Jelgavas kartingu sacensībās uz ledus.

Aizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju