Ēnu dienā Aizkrauklē kā filmā — ar pakaļdzīšanos laupītājiem

14. februārī Aizkraukles pilsētas stadionā notika vērienīga Ēnu diena ar Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Zemessardzes paraugdemonstrējumiem.

Valsts policijas pārstāvji stadionā iebrauca, skanot automašīnu sirēnām — viņi dzinās pakaļ Aizkraukles degvielas uzpildes stacijas aplaupītājiem. Ar dienesta suņa palīdzību laupītāji tika notverti. Savukārt ugunsdzēsēji glābēji demonstrēja liesmu dzēšanu, bet pēc tam saņēma izsaukumu uz daudzstāvu namu, par kuru šoreiz kalpoja stadiona prožektoru tornis. Viņiem vajadzēja izglābt cietušo, kurš atradās torņa pašā augšienē. Ugunsdzēsības izbīdāmās autokāpnes tomēr nesasniedza vajadzīgo leņķi un līdz torņa augšienei palika pāris nepārvaramu gaisa metru, tādēļ cietušo (par to kalpoja manekens) vajadzēja iesiet speciālās virvēs, uzmanīgi no torņa nolaist zemē un nodot mediķu rīcībā. Savukārt pacēlāja vadītājs demonstrēja kāpņu izbīdīšanu līdz divpadsmitstāvu mājas augstumam.

Pēc tam zemessargi demonstrēja slēpņa ierīkošanu un cīņu ar ienaidniekiem.

Operatīvo dienesti pārstāvji komentēja stadionā notiekošo.

Paraugdemonstrējumiem noslēdzoties, pie vidusskolas ēkas Draudzības krastmalā, kā arī sporta zālē ikviens interesents varēja vairāk uzzināt par operatīvo dienestu darbu. 

Aizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju