Kāpēc neatveras tualetes durvis? 2

“Kam zvanīt, kam teikt un sūdzēties? Varbūt jūs zināt? Aizkraukles autobusu stacijas ēkā vakarā bija tumšs, kāda māte gribēja pabarot bērnu, bet to nevarēja izdarīt, jo nebija gaismas. Tualete tagad ir maksas — par 20 centiem, bet  durvis bieži neatveras, monēta pazūd, cilvēki neapmierināti, sūdzas,” redakcijai klāsta kāda aizkraukliete.

“Apmēram katram otrajam gadās kāda ķibele, tualetē par naudu ne vienmēr var iekļūt. Arī es divreiz netiku. Tualetē ir netīrs, tur smird. Kāpēc tualete ir kopīga gan sievietēm, gan vīriešiem? Agrāk, kad tā bija bez maksas, apkopēja to regulāri uzkopa, un viena telpa bija paredzēta sievietēm, otra — vīriešiem,” viņa saka.

Redakcija situāciju lūdza komentēt “Kluba Stacija” īpašniekam, kurš joprojām vēlējās palikt anonīms. Lūk, viņa rakstiska atbilde:
“Publiski izmantojamā telpa ēkā, kas ir Aizkrauklē, Gaismas ielā 12,  laika posmos, kad tā ir atvērta un izmantojama, tiek izgaismota un apsildīta tieši tik daudz, cik tas ir nepieciešams, lai:
a) nodrošinātu tur esošo juridisko personu minimālās nepieciešamās darbības prasības saskaņā ar savstarpēji noslēgtajiem līgumiem;
b) personām, kas vēlas apsēsties uz publiski izmantojamajiem krēsliem un bez atlīdzības izmantot šo telpu atpūtai; blakus esošajā autoostā pienākošo autobusu gaidīšanai vai jebkuram citam mērķim, kas nav pretrunā ar sabiedrisko drošību un kārtību.
Atgādinām, ka autoosta savas darbības ietvaros jebkurai personai nodrošina iespēju gaidīt autobusu speciāli izveidotās uzgaidīšanas vietās (nojumēs), kuras arī ir aprīkotas ar gaismu un soliem. Savukārt ēkā, kas ir Gaismas ielā 12 un kas jau ilgāku laika posmu NAV autoosta, uz  ēkas īpašnieka un tās nomnieka, juridiskas personas, savstarpējas vienošanās pamata kā labas gribas žests tiek nodrošināta bezmaksas iespēja jebkurai personai ienākt un apsēsties uz tur izvietotajiem soliem. Tātad jebkurai personai ir izvēles iespējas — izmantot šo telpu vai nē.

Ēkā Aizkrauklē, Gaismas ielā 12, kā labas gribas žests izveidota publiski izmantojama tualete, kurai ir savs darbības un uzkopšanas režīms, kā arī tā apgādāta ar nepieciešamo aprīkojumu, tajā skaitā roku dvieļiem, tualetes papīru, ziepēm. Lai nodrošinātu šo minimālo nepieciešamo prasību izpildi, uzstādīta atslēga, līdzīgi kā lielveikalā “Maxima”, kuras darbības princips ir atvērt durvis pēc precīza nomināla monētas ievietošanas.

Šobrīd tualete ir silta, uzkopta, kā arī vīriešiem un sievietēm viena, kas nav pretrunā ar normatīvo aktu prasībām. Kopš gada sākuma šajā tualetē jau bijuši vairāki vandalisma akti, kā arī vienā gadījumā nepilngadīgās personas, kas bojājušas dur­vju atslēgu, pieķertas un nodotas Valsts policijai.

Ja personas, kas vēlas izmantot šo tualeti, izmanto pareiza nomināla monētu, durvis vienmēr atveras. Ja pareizās monētas vietā mēģina ievietot ko citu, rodas problēmas.

Papildus vēršam uzmanību faktam, ka pēdējo nedēļu laikā ēkā Gaismas ielā 12, publiski izmantojamajā telpā, vairs neuzturas personas, kas traucē sabiedrisko kārtību vai ir publiski atpazīstamas kā “personas bez noteiktas dzīvesvietas”, kā arī nepilngadīgie. Esošās ēkas nomnieks 2018. gada laikā plāno veikt salīdzinoši lielus ieguldījumus ēkā, kā arī vienlaikus pilnībā modernizēt esošo tualeti un nodrošināt dažādus citus sabiedriski noderīgus pakalpojumus, šādi pilnībā mainot ierasto kārtību bijušās “autoostas” ikdienā un radot Aizkraukles iedzīvotājiem un viesiem pozitīvu iespaidu par sabiedrisko ēku, kas atrodas pilsētas centrā.

Ja arī procesa gaitā var šķist, ka viss jaunais nāk negaidīti un rada neērtības, tas kopumā balstīts uz nepieciešamību attīstīt vidi ap mums un radīt to jaunā, koptā tēlā un pozitīvā noskaņā.”

Komentāri 2

artists30

Kārtējo reizi pārliecinos par to ka "Klubs Stacija"vadība ir neizglītota,neadekvāta persona. Derētu pamācīties kaut kādus komunikācijas pamatprincipus. Noslēpumainais. :D Tas jau vien parāda Jūsu attieksmi.

pirms gada, 2018.01.17 10:49

igors.zalivskis

Labdien.Kapec mums jacieš deļ CATA uzņemuma lai lasas uz savam CESIM .Nebij CATA nebij problemu.

pirms 12 mēnešiem, 2018.01.24 07:14

Aizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju