Lietā pret policijas darbinieci par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu turpinās liecinieku uzklausīšanu

Zemgales rajona tiesa Aizkrauklē lietā pret Valsts policijas (VP) darbinieci par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu nākamajā sēdē turpinās liecinieku uzklausīšanu, informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

28. novembrī tiesas sēde notikusi teju visu darba dienu, un tajā liecības snieguši liecinieki. Liecinieki aicināti arī uz nākamo tiesas sēdei, kas paredzēta 2019. gada 30 .janvārī.

Jau vēstīts, ka iepriekš interešu konfliktā iesaistītās tiesneses Jolantas Bebrišas vietā iecelta tiesnese Inga Zālīte. Tiesnese Bebriša tiesas priekšsēdētājai Zālītei iesniegusi paziņojumu par sevis atstatīšanu no kriminālprocesa veikšanas interešu konflikta situācijā. Tiesā skaidroja, ka Bebriša ir radnieciskajās attiecībās ar aizstāvi Zentu Bičkoviču.

Informācija tiesu kalendārā liecina, ka apsūdzētā ir Evita Eglīte.

Tāpat ziņots, ka Aizkraukles rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu pret kādu VP darbinieci par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu tiesā.

Kā aģentūru LETA informēja prokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, 2016.gada 26.augustā apsūdzētā tika nopratināta tiesā kā lieciniece. VP darbiniece tiesas sēdē bija brīdināta par kriminālatbildību, kas paredzēta Krimināllikumā, tomēr nolūkā palīdzēt kādam vīrietim izvairīties no administratīvā soda par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola ietekmē VP darbiniece sniedza Aizkraukles rajona tiesai apzināti nepatiesu liecību.

Valsts amatpersona liecināja, ka vīrietis nav vadījis automašīnu, atrodoties alkohola ietekmē - policiste apgalvoja, ka viņš dzēris alkoholisko kokteili tikai pēc tam, kad bija novietojis automašīnu stāvvietā.

Liecinātais ir pretrunā administratīvā pārkāpuma lietā konstatētajiem faktiem. Aizkraukles rajona tiesa 2016.gada 5.septembrī pasludināja spriedumu, ar kuru vīrieti atzina par vainīgu administratīvā pārkāpuma izdarīšanā, proti, par transportlīdzekļu vadīšanu alkohola reibumā vai narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē.

VP darbiniecei par apzināti nepatiesas liecības, atzinuma, tulkojuma, paskaidrojuma vai pieteikuma sniegšanu var draudēt īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.

Aizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju