Pirmo reizi skolēniem dūmu istaba

Šodien, 17. maijā,  Ugunsdzēsēju un glābēju dienā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Aizkraukles daļā ugunsdzēsēju glābēju ikdienu iepazina ap simts Aizkraukles novada vidusskolas audzēkņu.

Skolēni ugunsdzēsējus glābējus sveica svētkos — dāvināja ziedus un pašu rokām gatavotus apsveikumus, kā arī pateicās par cilvēku glābšanu.

Aizkraukles daļas komandieris Guntars Laukazīle kopā ar ugunsdzēsējiem glābējiem interesanti stāstīja par savu ikdienu, tehniku, ekipējumu, atbildēja uz skolēnu jautājumiem. Atvērto durvju dienā pirmo reizi skolēni varēja iziet cauri dūmu istabai, iejūtoties glābēju situācijā, kad visapkārt neko nevar redzēt. Dūmi tika radīti ar dūmu aparātu, kādu parasti izmanto kultūras pasākumos, un veselībai tie ir nekaitīgi.

Viena skolēnu grupa interesējās, cik karsti ir ugunsgrēkā. Guntars Laukazīle viņiem parādīja cepuri, kuras virsma no karstuma ir sakususi. Ugunsdzēsēji glābēji demonstrēja arī ierīci gredzenu noņemšanai no piepampuša pirksta, būri zvēru ķeršanai, laivu un palīgierīces cilvēku glābšanai uz ūdens. Visi skolēni varēja izmēģināt ūdens palaišanu šļūtenē.

Aizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju