“Staburags” Aizkraukles pensionāri pieķer melos

Kāda Aizkraukles pensionāre laikraksta “Staburags” redakcijā vērsās ar sūdzību par to, ka skaldītas malkas vedējs esot apšmaucis invalīdu no Aizkraukles pagasta — atvedis un izbēris piecus kubus skaldītas malkas, bet pēc sakraušanas grēdā bija tikai trīs. Taču noskaidrojot izrādījās, ka apvainojumi ir nepamatoti, malka nemaz nav sakrauta, turklāt atvesti pieci berkubi, kā prasīts.
“Esiet uzmanīgi no malkas vedēja, īpaši seniori, jo notiek apmānīšana! Piecu kubikmetru skaldītas malkas vietā atveda tikai trīs!” stāstīja pensionāre, kura savu vārdu negribēja publiskot, bet tas redakcijai ir zināms.
Aizkraukles pagastā kādam invalīdam, kurš esot viņas radinieks, atvesta skaldīta malka, par ko samaksāti 27 eiro par kubikmetru un PVN. Kopā 151,20 eiro. Kad malka izbērta, uzreiz bijis redzams, ka tur nav prasītie pieci kubikmetri, bet tikai apmēram trīs. Malkas vedējs uz pārmetumiem reaģējis mierīgi, sacījis, ka tie ir berkubi, tāpēc tikai par 27 eiro kubikmetrā, bet skaldīta sakrauta malka maksā daudz vairāk — ap 40 eiro kubikmetrā. Iedevis kvīti, kurā rakstīts par berkubu piegādi, un aizbraucis. Bet, kad malka sakrauta grēdā, uzreiz bijis redzams, ka tur ir tikai trīs kubikmetri. 
“Līdz tam vienmēr pirkām neskaldītu malku, baļķīšus, kurus paši sazāģējām. Pirmo reizi nopirkām skaldītu malku, jo invalīds pats vairs nevar sazāģēt un saskaldīt,” skaidroja pensionāre. Viņa vēlējās brīdināt arī citus, lai uzmanās no konkrētā malkas vedēja. Pensionāre nosauca arī viņa telefona numuru, lai to publicējam.
Kad pensionāres klātbūtnē “Staburags” piezvanīja malkas vedējam, viņš sacīja, ka tieši todien braucis garām konkrētajai lauku sētai un redzējis, ka malka nav sakrauta — kā izbērta, tā tur arī stāv. Pensionāre  novilka: “Viņš laikam nav paspējis sakraut...” Lai gan pirms tam viņa sacīja, ka invalīds ar labo roku pat parakstīties nevar, kur nu vēl sakraut malku. 
“Malka nav sakrauta, kā var tā runāt, ka ir sakrauta!” bija sašutis malkas vedējs. “Malku vedu berkubos, jo viņi vēlējās lētāk, sakrauta malka maksā daudz dārgāk!”
Malkas vedējs, kura vārds redakcijai ir zināms, sacīja, ka piegādāti pieci berkubi, kā tas bija prasīts, un  pēc sakraušanas grēdā būs apmēram 3,3 kubikmetri malkas. “Berkubs ir kravas tilpums, kurā malka ir samestā veidā, to viņai izstāstīju. Ja cilvēki vēlas, piegādāju arī sakrautu malku, bet tā maksā 42—45 eiro par kubikmetru.”
Malkas vedējs tajā pašā dienā atsūtīja arī fotogrāfijas, kurā redzama nesakrautā malkas kaudze.  

Aizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju