Tiesas lēmuma sagatavošana bijušās prokurores Bebres-Kondrātes prasībā pret prokuratūru ieilgst vēl uz nedēļu

Administratīvā rajona tiesa vēl uz nedēļu pagarinājusi lēmuma sagatavošanu bijušās Aizkraukles prokurores Diānas Bebres-Kondrātes prasībā pret prokuratūru atjaunot viņu amatā un atlīdzināt darba samaksu par piespiedu kavējumu laiku, informēja Jelgavas tiesu nama kancelejas vadītāja Linda Lindere.

Sākotnēji tika plānots, ka lēmums lietā, kas atkārtoti skatīta pēc būtības, būs pieejams jau oktobra sākumā. Tomēr tiesa sprieduma sastādīšanas laikā vairākkārt ir konstatējusi, ka tam nepieciešams ilgāks laiks. Pēdējais noteiktais termiņš lēmuma sagatavošanai bija 30.novembris, taču nolemts, ka tas būs pieejams 7.decembrī.

Kā ziņots, par nevainojamas reputācijas trūkumu atlaistā Aizkraukles prokurore Bebre-Kondrāte sākusi tiesāties ar prokuratūru, vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga".

Aizkraukles prokurore 2015.gada pavasarī bija iesaistīta autoavārijā, atteicās no alkohola testa, kas tiek pielīdzināts braukšanai dzērumā, un turklāt vēl uzvedās rupji. Prokurores auto braucis pa pretējo joslu un ietriecies stāvošā mašīnā.

Pēc cietušo stāstītā, automašīnā bijis arī Valsts policijas darbinieks Andris Kondrāts. Abi uzvedušies rupji, draudējuši sasistā auto vadītājai un viņas nepilngadīgajai meitai, gaisā bijis jūtams alkohola smārds.

Prokuroru atestācijas komisija kolēģei piemēroja bargāko sodu - atlaišanu, tomēr lietā iestājās noilgums un Bebre-Kondrāte atgriezās prokurores amatā. Pēc tam ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers izdeva pavēli par viņas atlaišanu, jo likums prokuroriem prasa nevainojamu reputāciju, taču Bebre-Kondrāte atlaišanu apstrīdējusi tiesā un prasa segt mantiskos zaudējumus.

Bebrei-Kondrātei izdevies izvairīties, ka viņai nelabvēlīgais prokuratūras lēmums stājas spēkā, jo viņa pusgadu paņēma slimības lapu, tad devās dekrēta un bērna kopšanas atvaļinājumā. Disciplinārsodu var piemērot divu gadu laikā.

Bebre-Kondrāte nesaņēma arī administratīvo sodu, lai gan par atteikšanos no alkohola testa draud arests līdz 15 diennaktīm, 1400 eiro naudas sods un tiek atņemtas autovadītāja tiesības uz četriem gadiem.

Paralēli Bebre-Kondrāte pieteikusies kārtot zvērināta advokāta eksāmenu, tomēr sliktās reputācijas dēļ tam nav pielaista.

Vēlāk Bebre-Kondrāte pieņemta darbā par juriskonsulti Skrīveru novada pašvaldībā. Viņa darbā pašvaldībā pieņemta uz noteiktu laiku promesoša darbinieka aizvietošanai.

Aizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju