Video — vecmāmiņas dejo valsi Aizkrauklē notikušajā pirmajā vecmāmiņu konkursā

Aizkraukles novada sociālā centra telpās notikušajā konkursā par “Lieliskākās vecmāmiņas” titulu piedalījās piecas vecmāmiņas. “Lieliskākās vecmāmiņas” titulu izcīnīja Mirdza Elste.

Iegūtie tituli

◆ “Lieliskākā vecmāmiņa” — Mirdza Elste,
◆ “Iedvesmojošākā vecmāmiņa” un “Skatītāju simpātija” — Lita Grīnbārte,
◆ “Elegantākā vecmāmiņa” — Zenta Eriņa,
◆ “Vispusīgākā vecmāmiņa” — Dzidra Kārkliņa,
◆ “Atraktīvākā vecmāmiņa” — Dzidra Rītele.

Dalībniecēm bija jāveic vairāki uzdevumi. Jau iepriekš, pirms konkursa, bija jāuzklāj svētku galds, tēmu (18. novembra valsts svētki, Ziemassvētki, Lieldienas, 60 gadu jubileja, mazbērna dzimšanas diena) viņas izlozēja; jāpastāsta par saviem vaļaspriekiem; jādalās atmiņās par mazbērniem; jāsniedz kāds priekšnesums; jādejo valsis ar kungu Jāni Kuciku. Skatoties raitajos un elegantajos valša soļos, radās jautājums — vai tikai viņas visas deju soļus nav samēģinājušas?
“Nē! Ar visām vecmāmiņām dejoju pirmo reizi,” stāsta Jānis Kuciks. “Pats dejoju Aizkraukles pagasta senioru deju kolektīvā, tādēļ izgriezt valša ritmā visas dalībnieces man nebija grūti.”

Žūrijā vecmāmiņu sniegumu vērtēja Aizkraukles Bērnu un jauniešu centra direktore Zane Romanova, pensionāru pārstāve Rita Reisa un sociālā darbiniece Inese Keiša.

Tā kā konkurss notika pirmo reizi un bija bažas, kā tas izdosies, tas nebija plaši reklamēts. Tomēr izdevās lieliski — tas bija sirsnīgs, emocionāli un intelektuāli bagātinošs pasākums. Vecmāmiņu atmiņu stāstījumi, priekšnesumi aizkustināja un  iedvesmoja visus klātesošos.

Pasākumā skaistu, izjustu priekšnesumu bija sagatavojuši Aizkraukles pirmsskolas izglītības iestādes "Zīlīte" audzēkņi kopā ar savām skolotājām.

Viss raksts publicēts "Staburaga" 29. novembra numurā.

Kārļa Grīnbārta videoAizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju