Aizkraukles policija saņem iesniegumu par vīrieti, kurš draud nogalināt

Kāda aizkraukliete ir satraukta un sašutusi par to, ka viens vīrietis jaunām meitenēm interneta vietnē “Facebook” raksta vēstules, piedraudot viņas sadurt un nogalināt.  

Sieviete vietnē “Facebook” bija publicējusi internetā atrodamās vīrieša fotogrāfijas ar lūgumu atsaukties visus, kas cietuši no viņa draudiem. Viņa informē, ka atsaukušās apmēram 30 cietušās ne tikai no Aizkraukles, bet arī no Jēkabpils, Rīgas un pat no ārzemēm. Viņa saņēmusi ekrānattēlus, kuros redzama sarakste. Viņa stāsta, ka šo vīrieti sauc Ingus Odziņš, kurš meitenēm draud jau apmēram gadu, bet varbūt pat ilgāk. 
“Ingus Odziņš man pašai rakstīja, es viņu uzreiz nobloķēju, ņemot vērā to, ko viņš ir rakstījis un kā internetā draudējis jaunām meitenēm, neļāvu turpināt saraksti,” stāsta aizkraukliete. “Tādas kā es viņa draudus neņemam nopietni, taču jaunām, nepilngadīgām meitenēm tie rada bailes par savu un radinieku dzīvību, spēcīgu emocionālu traumu. Vietnē “Facebook” viņš veido profilus ar viltus vārdiem un uzvārdiem, publicējot savu fotogrāfiju, viņš profilus maina, izdzēš un atkal izveido citus. Viņš ir rakstījis kā Vitalijs Greisons, viņam ir bijuši arī citi vārdi un uzvārdi. Kad strādāju kafejnīcā, redzēju, kā viņš, dzerot kafiju, novēroja jaunas meitenes, publiski neko viņām neteica, taču vēlāk internetā sāka saraksti. Un tā viņš dara joprojām. Ja meitene atsaka turpināt saraksti, viņš sāk draudēt. Jo vairāk atsaka, jo lielāki draudi, atteikuma gadījumā draud ar vārdiem — tu mirsi, es tevi nogalināšu, tu nestaigāsi, mirsi sāpīgā nāvē, mirs visa tava ģimene, tu būsi invalīde, jūs visi mirsiet. Vienai meitenei draudēja trīs reizes iedurt ar nazi, citai — divreiz ar metāla stieni. Kāda  meitene aizvakar vērsās Aizkraukles policijas iecirknī ar iesniegumu, un viņš pēc tam atrakstīja, lai viņa izņem iesniegumu, apgalvojot: “Zinu, cikos tu ej uz skolu, zinu tavu maršrutu, zinu, cikos krustmāte iet uz darbu!” Tā ir reāla izsekošana un draudi! Ja cilvēks ir garīgi slims, viņam jāatrodas kādā ārstniecības iestādē, nevis jāterorizē jaunas meitenes, jādraud bērniem! Gribam, lai policija sāk kaut ko darīt. Vai tiešām jāgaida, līdz šis vīrietis izpildīs savus draudus? Tad jau būs par vēlu! Kā tas var būt, ka policija neko nevar izdarīt?” uzskata aizkraukliete.
Aizkraukles policijas iecirkņa priekšnieks Renārs Dreijers stāsta, ka iesniegums no  meitenes saņemts aizvakar un policijas darbinieki izvērtēs, vai ir noziedzīga nodarījuma sastāvs, tiks iegūti vajadzīgie paskaidrojumi. Viņš apgalvo, ka pēdējā gada laikā neviens cits iesniegums par personu, kuru sauc Ingus Odziņš, nav saņemts, un neesot korekti teikt, ka policija neko nedara, ja iesniegums saņemts tikai aizvakar.
Savukārt sieviete redakcijai stāsta, ka komentāros internetā viena cietusī apgalvojusi — šī gada martā ir vērusies policijā, iesniedzot iesniegumu un arī ekrānattēlus, taču, kad pēc kāda laika interesējusies par procesa virzību, iesniegums bijis pazudis. Viņa gan nav norādījusi, konkrēti kurā policijas iecirknī vērusies.
“Staburags” šodien centās pārbaudīt, vai “Facebook” ir konkrētie profili “Vitalijs Greisons”, "Mikelsons Maris" un “Ingus Odzins”, taču, iespējams, tie ir izdzēsti, jo nav atrodami. 
Kāda meitene internetā raksta, ka jūtas apmulsusi. Lūk, viņas ieraksts:
22. septembris plkst. 01:58 Vitalijs Greisons Šis cilvēciņš ir slims ar galvu!!!! Ja viņš tev raksta, iesaku nobloķēt un pat neatbildētt!!!!! Tikai tāpēc, ka atraidīju viņu, viņš publicēja viltus ziņas, ka es nodūru viņa draudzeni. Un es neesmu vienīgā meitene, kam viņš rakstījis un draudējis!!!

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju