Aizkraukles traumpunkta funkcijas pārņem uzņemšanas nodaļa

“Vai taisnība, ka Aizkrauklē likvidēts traumpunkts?” redakcijai satraukti jautā lasītāji.  SIA “Aizkraukles slimnīca” valdes locekle Dzintra Krišjāne stāsta, ka no 1. aprīļa tas pārprofilēts par slimnīcas uzņemšanas nodaļu, kurā veiks visas tās pašas funkcijas, kuras veica traumpunktā — pacienti varēs saņemt visus līdzšinējos medicīnas pakalpojumus 24 stundas diennaktī.

Izmaiņas saistītas ar to, ka no 1. aprīļa Aiz­kraukles slimnīca ir pirmā līmeņa ārstniecības iestāde ar uzņemšanas nodaļu, traumpunkta funkcijas pārņem uzņemšanas nodaļa. Iepriekš traumpunkts veica arī uzņemšanas nodaļas funkcijas. Mainās tikai  nosaukums, bet palīdzību varēs saņemt tādu pašu kā iepriekš.
SIA “Aizkraukles slimnīca” valdes locekle Dzintra Krišjāne informē, ka slimnīcas uzņemšanas nodaļā, tāpat kā līdz šim traumpunktā, dežurēs ķirurgs vai traumatologs un anesteziologs reanimatologs vai internists, kā arī medicīnas māsas. Cilvēki visu diennakti varēs vērsties uzņemšanas nodaļā, lai, piemēram, izņemtu ērci vai ja sāp auss, vai ir liela temperatūra, vai gūts sasitums, izmežģījums vai kāda cita trauma.
Līdz ar pirmā līmeņa statusa noteikšanu un finansējuma palielināšanu slimnīcā turpmāk ār­stēs ne tikai pacientus hronisku slimību saasinājuma gadījumā, bet arī akūtu terapeitisku slimību gadījumā, piemēram, ar pneimoniju, smagu akūtu angīnu, sirds ritma traucējumiem. Hroniskajiem pacientiem līdzmaksājums būs 7,11 eiro par diennakti, bet terapeitiskajiem pacientiem — 10 eiro par diennakti.
 
Nacionālā veselības dienesta  sabiedrisko attiecību speciāliste Tanita Tamme-Zvejniece  “Staburagu” informē, ka, sākot no šī gada 1. aprīļa, veiktas izmaiņas vairāku steidzamās medicīniskās palīdzības punktu jeb traumpunktu darbībā, tajā skaitā Aizkrauklē. Viņa stāsta, ka turpmāk Aizkraukles traumpunkta funkcijas veiks Aizkraukles slimnīcas uzņemšanas nodaļa. Tas nozīmē, ka traumu, pēkšņu saslimšanu vai hronisku slimību saasināšanās gadījumos, kad vajadzīga steidzama ārstniecības personu palī­-
dzība, vai gadījumos, kad nepieciešama palīdzība, kas pārsniedz ģimenes ārsta kompetenci, iedzīvotāji aicināti vērsties Aizkraukles slimnīcas uzņemšanas nodaļā Aizkrauklē, Bērzu ielā 5, tālrunis 65133899.
“Pirmā līmeņa slimnīcas uzņemšanas nodaļā šobrīd ir jānodrošina divu speciālistu (vienam no speciālistiem obligāti jābūt ķirurgam, bet otram — internistam vai ģimenes ārstam, anesteziologam/reanimatologam vai neatliekamās medicīnas ārstam) un divu māsu darbība. Pacients tajā var vērsties pēc neatliekamās medicīniskās palīdzības 24 stundas diennaktī,” informē Tanita Tamme-Zvejniece.
“Pacienta līdzmaksājums uzņemšanas nodaļā par speciālista apmeklējumu ir 4,27 eiro. Ja apmeklējuma laikā tiek veikti, piemēram, diagnostiskie izmeklējumi, tad jāveic atbilstoši pacienta līdzmaksājumi. Piemēram, 4,27 eiro par ultrasonogrāfiju, 2,85 eiro par rentgenu. Pacienta līdzmaksājums nav jāveic no tā atbrīvotajām iedzīvotāju grupām. Piemēram, bērniem līdz 18 gadiem, pirmās grupas invalīdiem, trūcīgām personām ar atbilstošu izziņu, politiski represētām personām,” informē Nacionālā veselības dienesta pārstāve. ◆

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju