Apmeklētājiem būs sabiedriskais centrs

Nodibinājums “Kokneses fonds” Likteņdārzā īsteno jaunu ieceri: no 2016. gada ar Saeimas atbalstu tur top daudzfunkcionālā ēka — sabiedriskais centrs. Ēka ir būtisks ieguldījums dārza apmeklētājiem nepieciešamās infrastruktūras nodrošināšanā.

Likteņdārza administratīvā direktore Linda Galino stāsta, ka jaunā ēka galvenokārt iecerēta, lai  būtu, kur rīkot dažādus pasākumus — kāzas, konferences, kamerkoncertus, kā arī vieta, kur apmeklētāji varētu uzkavēties ilgāk, arī vēsākā laikā. Sabiedriskais centrs dos šādu iespēju, turklāt aktivitātes varēs rīkot visu gadu. Tajā būs divas konferenču un pasākumu zāles, ko paredzēts arī iznomāt, lūgšanu telpa, kafejnīca, vestibils izstāžu ekspozīcijām, kabinets administrācijai, kā arī sanitārās telpas un garderobe. Projektu veidoja SIA “Arhis Arhitekti”.

Šobrīd jau uzbūvēts ēkas karkass, un var apjaust tā izmērus un plānojumu. Tā simboliski atgādina kalnu un filozofiski turpina dārza ideju no pagātnes uz nākotni. Iecerēts, ka jumts būs labiekārtots un apzaļumots, lai apmeklētāji var uzkāpt līdz pat ēkas augstākajai vietai, kas ir ap sešus metrus augsta. Ēkas fasādes daļa būs stiklota, tāpēc no iekšienes varēs redzēt apkārtni. Linda Galino informē, ka sākotnēji būve bija iecerēta lielāka, bet līdzekļu trūkuma dēļ to veido nedaudz mazāku. Tomēr, ja būs iespēja, ēku paplašinās. Kopējā būvniecības tāme aprēķināta 1 620 065 eiro,  un šobrīd būvniecībā ieguldīti 630 000 eiro. Vēl trūkstot  990 065 eiro. Lielu ieguldījumu šajā darbā projektā 2016. gadā deva latvietis Gaidis Graudiņš no  Vācijas, ziedojot 60 000 eiro ēkas projektam, ekspertīzei un būvuzraudzībai.

Darbi Likteņdārzā turpinās arī citviet. Netālu no jaunās ēkas top 12,5 metrus augsts Lielais kalns, kuru uzber no ziedotāju atvestās zemes. Kopš 2017. gada būtisku ieguldījumu kalna tapšanā sniegušas Latvijas pašvaldības. Tā vienu nogāzi klās jaukts koku mežs, bet otru — pļava ar Latvijas lauku puķēm. Kā norādījuši ieceres autori, ziemā ziedu lauks simbolizēs pagātni, bet pavasarī — dzīvības enerģiju un drosmi atvērties nākotnei. Ikviens vēl aicināts piedalīties Likteņdārza tapšanā, ziedojot līdzekļus, atvedot pelēko laukakmeni 20—30 centimetru diametrā amfiteātrim vai maisiņu zemes Lielajam kalnam.

Lieldienās notikusi pirmā šī gada iebruģēšana Likteņdārza draugu alejā.

Šajās dienās labo arī piebraucamo ceļu uz Likteņdārzu. Pēc laika to paredzēts noklāt ar segumu, bet pagaidām to nedarīs, līdz pabeigs lielākos darbus, lai kravas tehnika to nesabojā.

Sākusies aktīvā tūrisma sezona, un apmeklētāju Likteņdārzā ir arvien vairāk. Jau, sākot no Lielās talkas, paredzēts daudz dažādu pasākumu, un visi aicināti tos apmeklēt.

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju