Ātrās palīdzības mediķu brigāde arī Jaunjelgavā

Lai Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi ātrāk varētu nokļūt pie pacientiem dzīvībai bīstamās situācijās, dienests sācis veidot jauna tipa brigādes un atsevišķos Latvijas novados arī jaunus brigāžu punktus. Aizvadītajā nedēļā darbu sāka brigāde Jaunjelgavā.

NMPD pārstāve Ilona Indriksone informē, ka kopš 20. februāra, kad brigāde sāka darbu, dienā vidēji bijuši trīs līdz pieci izsaukumi.

Iedzīvotājiem jāatceras — lai saņemtu neatliekamo palīdzību, jāzvana pa ārkārtas tālruni 113, nevis jānāk uz brigādes punktu. Mediķu brigādes steidz no viena izsaukuma uz otru un ne vienmēr ir uz vietas, turklāt nepieciešamības gadījumā, ja izveidojusies attiecīga operatīvā situācija, brigāde var būt pārvietota arī citur. NMPD brigāžu punktā nesniedz medicīniskas konsultācijas vai palīdzību vienkāršākās situācijās, šādos gadījumos jāvēršas pie ģimenes ārsta vai tuvākajā ārstniecības iestādē. “Uz vietas pacientus nepieņemsim. Jebkurā brīdī varam saņemt izsaukumu. Kabinetā mēs tikai gaidām izsaukumu, visa aparatūra ir mašīnā. Doktorātā ir ģimenes ārstu prakse, kur sniedz ambulatoro palīdzību,” stāsta Inese Kuļikovska, NMPD Jaunjelgavas brigādes ārsta palīdze.
.

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju