Draudžu locekļi tiesas spriedumam nepiekrīt, apsūdzības uzskata par nepamatotām 1

Romas katoļu baznīcas priesteris Uldis Cēsnieks tika apsūdzēts par cietsirdīgu un vardarbīgu rīcību pret mazgadīgajiem — priestera māsas bērniem, kuri pie viņa dzīvoja no 2009. gada septembra līdz 2010. gada maijam.

Bērnu māte, kurai šobrīd uz laiku pārtraukta vecāku vara, viņas bijušais vīrs un bērnu tēvs, kā arī viņa māte vērsās tiesā pēc tam, kad radās aizdomas, ka priesteris reibumā vairākkārt bērnus fiziski ietekmējis. Apsūdzībā izskanējuši vārdi — aiz dusmām par bērnu uzvedību kliedzis, licis stāvēt kaktā un sitis. Uldis Cēsnieks tiesā savu vainu noliedza, sakot, ka ir nepatiesi apmelots un bērniem nav darījis pāri. Redakcijas aicinājumam paust savu viedokli Uldis Cēsnieks nepiekrita, viņa nostāja šajā jautājumā ir: nedot dubļu lējējiem vēl lielāku prieku.

Neretiete, katoļu draudzes aktīva locekle Marija Pavliņa, uzrunāta, atklāj, ka draudze, pirms notikušais izskanēja televīzijā, par to neko neesot zinājusi. Visiem tas bijis negaidīts un nepatīkams pārsteigums. Marija domā, ka šis un līdzīgi gadījumi ir iegansts tiem, kuri pret baznīcu bijuši skeptiski, kļūt vēl noraidošākiem. Apsūdzības pret mācītāju viņa uzskata par uzpūstām un nepatiesām, un citu priesteri draudze nevēlas. Tik saprotošu un atsaucīgu cilvēku nez vai otrreiz izdotos atrast.

Līdzīgās domās ir arī neretiete Ilga Pundure. Viņa uzskata, ka visu, kas par šo lietu dzirdēts, nevajag uztvert vienprātīgi. Katrs dzīvē var kļūdīties, neviens nav bez vainas.

Redakcijai garu vēstuli priestera aizstāvībai atsūtīja Jaunjelgavas draudzes locekle Valentīna Dzene. Viņa vēršas pie Aizkraukles rajona tiesas, jautājot: “Vai tā bija godīga un objektīva rīcība no tiesas puses pirms galīgā sprieduma jau iepriekš priesteri pazemot un apvainot cietsirdībā, agresivitātē un vardarbībā?”

Vainojot tiesu neobjektivitātē, viņa teic, ka tā nav ņēmusi vērā pretējās puses viedokli, bet balstījusies tikai uz apsūdzētāju — bērnu tēva un mātes liecībām, lai gan tiesas procesā piedalījās arī skolotāji, bērnudārza audzinātāja, medmāsa, policijas pārstāvis.
Dzenes kundze pauž  bažas, vai lietas ierosinātājiem bija dokuments, kas apliecinātu, ka priesteris bija alkohola reibumā, un kā bērnu vecāmāte, kura ir viena no apsūdzības cēlājām un dzīvo Ozolnieku novadā, var zināt, kas notiek priestera mājās Neretā?

Vairāk lasiet laikraksta "Staburags" 9. decembra numurā.

Komentāri 1

Chiksa

Fakts, ka priestera māsa un māte ir kārtīgas "metējas" laikam nav apstrīdams, bet par pašu priesteri grūti pateikt. Mēs taču neviens nezinām, kādi skeleti ir līdzcilvēku skapjos. Nesaprotu tikai vienu, kādēļ bija jāgaida pieci gadi? Laikam apsūdzētājiem bija iestājusies amnēzija uz pieciem gadiem vai plosts pārāk ieildzis. Kaut kas visā tajā dīvains ir, bet laikam šoreiz teiciens "Viss ir Dieva rokās", būs vietā. Cerēsim, ka notiekošais ir viens liels pārpratums, kas būs pamatīgi pakutinājis nervus lielai sabiedrības daļai.

pirms 4 gadiem, 2014.12.09 19:17

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju