Esi drošs — atbrauc un pārbaudi!

Aizkraukles Profesionālās vidusskolas topošie automehāniķi un pieredzējušie pasniedzēji Labo darbu nedēļā skolas darbnīcā piedāvā bez maksas pārbaudīt braucamā tehnisko kārtību.

Automehāniķu kursa skolotājs Edgars Šals stāsta, ka akcijas laikā automašīnām pārbauda bremžu darbību, gaisa spiedienu riepās, protektoru dziļumu, kā arī priekšējo un aizmugurējo lukturu darbību.
Šogad iedzīvotāju atsaucība ir laba, vakar līdz pulksten 11 apskate bija veikta vairāk nekā desmit automašīnām. Edgars Šals teic, ka skolas audzēkņiem šī ir, tā teikt, reālā darbība, kad katra pārbaudāmā mašīna ir citāda — sākot no ļoti jaunām, līdz senāk ražotām, un katram spēkratam ir savas nianses. Lielākoties problēmas ir ar tuvo un tālo gaismu stara leņķi. Skolotājs teic, ka iemesls tam ir paviršā attieksme, piemēram, veicot dažādus remontdarbus, kas ietver lukturu demontāžu. Piemēram, mainot zobsiksnu, jānoņem vairums priekšējās daļas detaļu. Saliekot tās atpakaļ, jāregulē lukturi, bet to parasti piemirst. Tas pats attiecas uz priekšējo atsperu un pat riepu maiņu. Vairāki no atbraukušajiem savu automašīnu bija aprīkojuši ar ziemas riepām un varēja uzzināt precīzu protektora dziļumu. Audzēkņi uz vietas noregulēja arī lukturus.
Automehāniķu 4. kursā mācās 16 jaunieši. Audzēkņi ir no Aiz­kraukles, Jaunjelgavas, Kokneses, Aknīstes. Viņu vidū ir divas meitenes. Viena no viņām — Ilvita Vēvere arī piedalījās Labo darbu nedēļas akcijā un veica rūpīgu uzskaiti, reģistrējot atbraukušās automašīnas un mērījumu rezultātus.
Edgars Šals teic:meitene — automehāniķe nenozīmē, ka viņa nodarbosies ar mašīnu skrūvēšanu. Piemēram, iestājoties darbā kādā rezerves daļu bāzē, autoservisā vai citā ar autotehniku saistītā uzņēmumā, viņai būs pilnvērtīgs priekšstats par rezerves daļām, to lietojumu, pakalpojumiem un veikšanas kvalitāti.
Skola sadarbojas arī ar vairākām izglītības iestādēm ārpus Latvijas, un šonedēļ no Kupišķiem Lietuvā uz Aizkraukli atbrauca, pasākumā piedalījās un skolu iepazina divi lietuviešu topošie automehāniķi un viņu skolotājs. Nākamajā nedēļā viņi praktiski darbosies kādā no autoservisiem Aizkrauklē. Savukārt mūsu puses jaunieši — galdnieki un ceļu būves mašīnisti — nesen bija līdzīgā pieredzes apmaiņas braucienā Kauņā. Tuvākajā laikā automehāniķu kursa audzēkne dosies iegūt jaunu pieredzi Portugālē.
Labo darbu nedēļas akcija ir iespēja arī vietējiem iedzīvotājiem uzzināt, kas notiek profesionālajā vidusskolā, kādas profesijas šeit var apgūt. Skolas direktores vietniece Velta Narkeviča stāsta, pirmajā šādā pasākumā pirms trijiem gadiem arī veica automašīnu pārbaudes, otrajā gadā apkārtnes pensionāriem piedāvāja bez maksas mainīt riepas, un šo iespēju plāno piedāvāt arī šogad.

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju