Jaunā gada brīvdienās pieskatiet savu mājokli!

Par Jaunā gada svētkiem priecājas arī mājokļu apzadzēji, jo šis laiks, kad iedzīvotāji atstāj nepieskatītus savus mitekļus, ir īpaši labvēlīgs, lai izdarītu noziegumus. Valsts policija aicina ņemt vērā galvenos nosacījumus, lai pasargātu savu mājokli.

Aizslēdz durvis un aizver logus!
Liels skaits zādzību no mājokļiem notiek tāpēc, ka saimnieki nav aizslēguši durvis vai aizvēruši logus. Saimnieki šādu kļūdu pieļauj ne vien dodoties prom, bet arī atrodoties mājās. Dažkārt zagļi mēdz pārbaudīt, kuru dzīvokļu durvis nav aizslēgtas, un šos mājokļus “apciemot”, kamēr saimnieki guļ vai pavada laiku viesistabā. Šī iemesla dēļ arī nevajadzētu vērtīgās mantas glabāt priekšnamā.
Tāpat jāatceras aizvērt logus. Zagļi var viegli atspiest arī vēdināšanas režīmā atstātus logus un pa tiem iekļūt. Jāņem vērā, ka zagļi mēdz iekļūt mājokļos ne tikai pa atvērtiem pirmo stāvu logiem, bet, izmantojot balkonus, arī pa otro un trešo stāvu logiem.

Ierīko signalizāciju!

Apsardzes uzņēmumu pakalpojumu izmantošana var ievērojami atvieglot mājokļa pieskatīšanu, saimniekiem esot prombūtnē. Ja mājoklis vai birojs aprīkots ar signalizācijas iekārtām, neaizmirsti promejot signalizāciju aktivizēt — arī tad, ja dodies prom vien uz pusstundu! Privātmājās, kurās ierīkota signalizācija, dodoties gulēt, to vajadzētu aktivizēt tajos stāvos, kur neviens neatrodas.
Neatsaki apsardzes darbinieku ierašanos gadījumos, kad sākusi strādāt signalizācija! Dažkārt mājokļu saimnieki domā, ka tā ir viltus trauksme un mājoklī, piemēram, atstāts vaļā logs. Tikai vēlāk izrādījies, ka pa to laiku mājoklī ir paviesojušies zagļi.

Vērtīgās mantas glabā kvalitatīvā seifā!

Ja mājās tiek glabāta skaidra nauda, dārglietas vai vērtīga elektronika, ir vērts padomāt par kvalitatīva seifa iegādi. Turklāt to jāpieskrūvē pie nesošās sienas vai grīdas. Ar speciālo līmi pielīmētu seifu zagļi noraus sevišķi ātri. Arī stiprināt seifu pie neizturīgas riģipša sienas nav labākā ideja. Ja seifs ir ierīkots, vērtīgās mantas tajā jāglabā arī ikdienā. Parūpējies, lai mājokļa drošības sistēmas būtu tehniskā kārtībā!

Ja mājoklī ir ierīkotas drošības sistēmas — videonovērošana, signalizācija, vienmēr jārūpējas, lai šīs sistēmas būtu darba kārtībā. Dažkārt policija novēro, ka mājokļos, kuros ierīkota videonovērošana un izdarītas zādzības, kameras tehnisku iemeslu dēļ nav darbojušās, līdz ar to tiek apgrūtināta noziegumu atklāšana.

Palūdz kaimiņiem pieskatīt mājokli!
Labas attiecības ar kaimiņiem atmaksājas. Dodoties prom uz ilgāku laiku, jāaprunājas ar uzticamajiem kaimiņiem, lūdzot pievērst uzmanību tam, kas notiek mājokļa apkārtnē. Jābrīdina kaimiņi, ka, redzot jebkādas aizdomīgas personas vai automašīnas, nekavējoties jāzvana policijai. Tāpat kaimiņiem var lūgt iztukšot pastkastīti, jo pārpildīta pastkastīte garnadzim signalizēs, ka saimnieki ilgi nav bijuši mājās.

Neaicini ciemos tikko iepazītas personas!

Lai cik vilinoša būtu doma Jaungada naktī iepazīto paziņu uzaicināt turpināt svinības pie sevis mājās, prātīgāk no šīs idejas īstenošanas atturēties. Policisti bieži sastopas ar gadījumiem, kad naktsklubos vai bāros tikko iepazītas personas, kuras uzaicinātas ciemos, ir izdarījušas likumpārkāpumu — zādzību, laupīšanu vai pat sevišķi smagu noziegumu.

Pamanot aizdomīgas personas un automašīnas, kurās iekšā esošās personas, iespējams, novēro svešus īpašumus, Valsts policija aicina nekavējoties ziņot likumsargiem pa tālruņa numuru 110!

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju