Jaunjelgavas skolā cietušais skolēns sācis mācības Rīgā, uzbrucējam jāmācās mājās 4

Pagājušā gada pavasarī Jaunjelgavas vidusskolā no vecāko klašu skolēnu uzbrukuma cietušais zēns šoruden sācis mācības kādā Rīgas skolā, šodien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputātiem stāstīja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu tiesību aizsardzības departamenta direktore Inga Millere.

Millere minēja, ka zēna māte izvēlējusies pārcelties uz Rīga, kur iekārtojusi dēlu skolā, taču sievietes jaunākais dēls kopā ar vecmāmiņu turpina dzīvot Jaunjelgavā.

VBTAI speciālisti ir sazinājušies ar māti, taču viņa kategoriski atteikusies izpaust informāciju par tagadējo dzīvesvietu. Ņemot vērā to, ka inspekcijas darbinieki nav īsti droši par ģimenes tagadējo modeli, VBTAI nosūtījusi vēstuli Jaunjelgavas sociālajam dienestam, lai saprastu, vai un kāda palīdzība būtu nepieciešama šai ģimenei.

Savukārt pirmklasnieka piekaušanā vainotajam zēnam, kurš ir no Vecumnieku novada, tiek nodrošināta mājapmācība, proti, pedagogs trīs reizes nedēļā dodas pie zēna uz mājām, bet reizēs, kad viņam jākārto pārbaudes darbi, tad, vienojoties ar skolu, tiek nodrošināta zēna ierašanās skolā.

Millere minēja, ka Jaunjelgavas vidusskolā piedzīvotais konflikts un tā risināšana parādīja problēmu starp atbildīgajiem dienestiem un darbiniekiem, jo nenotika starpinstitūciju sadarbība.

"Sākumā varbūt šķita, ka ar vardarbīgā zēna mammu neveidojas sadarbība, jo viņa tā vietā, lai ieklausītos, uz skolu gāja ar pretenzijām un draudiem, taču tagad viņa ieklausās rekomendācijās. Šāds pārpratums radās, jo tā vietā, lai skola mammai sniegtu visu informāciju par viņas dēlu, stāstīja tikai pozitīvās lietas, negatīvo uzvedību noklusējot, līdz ar to mātei, kas visu laiku par savu bērnu dzirdējusi tikai labas atsauksmes, ir nesaprotami, ka viņam ir cita uzvedība," deputātiem klāstīja VBTAI pārstāve.

Jau ziņots, ka aprīlī Jaunjelgavas vidusskolā notika incidents, kurā piekauts 1.klases skolēns.

Valsts policija bija ierosinājusi piemērot audzinoša rakstura piespiedu līdzekļus diviem nepilngadīgajiem, kuri Jaunjelgavas vidusskolā nodarīja miesas bojājumus 1.klases skolēnam.

Gan Vecumnieku novada domes administratīvā komisija, gan Jaunjelgavas novada domes Administratīvās komisija no policijas saņemtajā lietā konstatēja noilgumu attiecībā uz zēnu pārkāpumiem, tāpēc sestās klases zēniem sodu nepiemēroja, bet viņu mātēm piemēroja naudas sodus.

Komentāri 4

dziii

Jauki ;)

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 09:36

666

Man šķiet, ka tas viss ārprāts notika šogad...

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 16:14

Nauris

Vājprāta ārprāts!!!!! Ja tu normāli uzvedies, tad tev jāiet uz skolu. Ja tu esi debils, nemāki uzvesties un dauzi mazākus bērnus, tad skolotāji ies pie tevis uz mājām. Loģiski varētu minēt tālāk. Proti, ja tu kādu nositīsi vai kādu baru apšausi, tad tev dzives vietu ierādīs Prezidenta pilī un pats Prezidents vai vismaz izglītības ministrs ies pie tevis un tev lasīs lekcijas. Nu pareizi gan kādreiz Krištopāns pateica, ka Latvija ir muļķu zeme.

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 19:36

Taaanjaa

Cerams, ka cietušajam turpmāk ies labāk kā mežoņbērnam!

pirms 6 gadiem, 2013.09.27 22:02

Jaunjelgavas novadā

Uz staburags.lv pilno versiju