Jautājam Jaunjelgavas novada sarakstu līderiem

Jaunjelgavas novada domes vēlēšanās šogad konkurence nav īpaši liela — uz 15 deputātu vietām kandidē 45 pretendenti, tātad katrs trešais tiks pie deputāta mandāta. Tikai trīs saraksti. Vai novadā gaidāmas pārmaiņas? Kandidāti lielākoties bilst: ne uzreiz kaut kas jāmaina, iedzīvotāji cer: vajadzētu ja ne labāk, tad citādāk gan.

— Vai atbalstāt prēmiju izmaksāšanu Jaunjelgavas novada iestāžu darbiniekiem?
G. Libeks: — Atbalstu pašvaldības iestāžu darbinieku prēmēšanu par labu un izcilu darbu.

E. Vectirāne: — Jā, tā pašlaik ir vienīgā reālā darbinieku motivācijas programma. Prēmijas apmērs līdz šim ir 50% no algas, to saņem visi pašvaldības darbinieki neatkarīgi no ieņemamā amata, kuri ir godprātīgi pildījuši savus pienākumus. Šī prēmija ir īpaši svarīga, manuprāt, tieši mazo algu saņēmējiem, kuri visvairāk ciestu, ja šo bonusu noņemtu.

I. Ločmele: — Atbalstu, jo pašvaldības iestāžu darbiniekiem prēmiju maksāšanu paredz Darba samaksas un sociālo garantiju nolikums. Šādi nolikumi ir katrā pašvaldībā.

— Vai nākotnē esat gatavi atvērt 10. klasi Jaunjelgavas vidusskolā, ja tajā tomēr būs mazāks skolēnu skaits nekā valdības noteiktais?
G. Libeks: — Ceru uz Satver­smes tiesas labvēlīgu spriedumu par Ministru kabineta noteikumu atcelšanu par skolēnu skaita ierobežojumiem vidusskolas klasēs. Ja tomēr ierobežojumi paliek spēkā, apsolos pielikt pūles vidusskolas klašu izveidošanai un pastāvēšanai Jaunjelgavas vidusskolā atbilstoši noteiktajam regulējumam.

E. Vectirāne: — Jā! Jaunjelgavā skolas ir bijušas jau kopš pilsētas dibināšanas, mums bija plašā apkaimē zināma komercskola, tehnikums. Mēs tagad nevaram tā vienkārši nolaist rokas, akli pieņemt rīdzinieku, kuri ir aizmirsuši, ka iedzīvotāji dzīvo arī ārpus Rīgas, uzstādījumus un palikt par pamatskolu. Esmu Jaunjelgavas vidusskolas absolvente, mana mamma tur nostrādāja 40 gadu, tur mācās mani bērni, neesmu gatava padoties bez cīņas.

I. Ločmele: — Šis jautājums ir atkarīgs no likumdošanas. Šobrīd ir tendence noteikt minimālo skolēnu skaitu klases atvēršanai, neatļaut apvienot klases un tamlīdzīgi. Ja vien likumdošana pieļaus šādu iespēju, 10. klase ir jāatver. Tādējādi nodrošinot vidējās izglītības ieguves iespējas mūsu novadā, kā arī kāpināt skolas prestižu.

Visu rakstu lasiet laikraksta "Staburags" 16. maija numurā. Vēlēšanām Jaunjelgavā veltīts viss atvērums!

Jaunjelgavas novadā

Uz staburags.lv pilno versiju