Karūsu izņem no līdakas vēdera un ielaiž dīķī 4

Toms Gaigalnieks un Emīls Zelčs no Daudzeses pagasta piemājas dīķī izvilkuši brangu lomu — 1,24 metrus garu un 11,562 kilogramus smagu līdaku.


“Daudzevas dīķī biju noķēris dzīvo ēsmu — ap divdesmit karūsu, tādēļ piezvanīju draugam Emīlam un ierosināju kaut kur aizbraukt pamakšķerēt,” stāsta Toms Gaigalnieks. “Viņš teica — brauc pie manis! Piemājas dīķī draugs bija redzējis peldam lielu līdaku, kuru vajadzētu noķert, jo tā apēd mazās zivtiņas.”
Apskatījis dzīvo ēsmu, draugs uz pludiņmakšķeres āķa uzlicis vislielāko karūsu. Abi makšķernieki aizgājuši ieturēt maltīti, bet, kad atgriezušies, pludiņš bijis aizvilkts līdz dīķa vidum.

“Sākumā domājām, ka pieķērusies neliela zivs. Emīls paņēma makšķeri, piecirta, pavilka dažus metrus, bet zivs sāka spuroties. Redzējām, ka tā ir līdaka, apmēram metru gara — īsts monstrs,” stāsta Toms. “Draugs līdaku izvilka līdz krastam, bet viņa sāka trakot — ļoti aktīvi pretojās. Kādu laiku Emīls līdaku centās nokausēt, domājām, ka viņa norausies no āķa. Tad es noģērbos, ielīdu ūdenī, Emīls padeva ķeseli, tomēr tā bija par mazu. Saķēru līdaku aiz galvas un aiz astes un izmetu krastā. Pēc tam no prieka sākām lēkāt.”
Līdaka ēsmu ar āķi bija ierijusi ļoti dziļi, tādēļ abi makšķernieki zivi uzšķērduši un izņēmuši āķi ar visu karūsu, kura vēl bijusi dzīva. Karūsa ielaista dīķī un aizpeldējusi. Tāpat dīķī ielaistas pārējās dzīvās ēsmas, jo ne tajā pašā, ne nākamajā  dienā nekas vairs nav pieķēries. Savukārt līdaka pārtapusi garšīgās kotletēs.

Komentāri 4

toms12311

kad apbalvos uzvarētājus lielās copes konkursam

pirms 10 mēnešiem, 2019.01.04 15:59

guna

Uzvarētājus apbalvos janvāra beigās.

pirms 10 mēnešiem, 2019.01.06 11:31

toms12311

kas uzvarēja?

pirms 9 mēnešiem, 2019.02.01 14:48

guna

Otrdienas, 5. februāra, avīzē, sola publicēt rezultātus.

pirms 9 mēnešiem, 2019.02.02 10:50

Jaunjelgavas novadā

Uz staburags.lv pilno versiju