Lāpu skrējienā Jaunjelgavas novadā godina kritušo piemiņu

Pieminot Brīvības cīņās kritušos varoņus un svinot Latvijas gaidāmo simtgadi, aizvadīts sestais Jaunjelgavas novada “Lāpu skrējiens”. Šogad pasākums pulcēja rekordlielu novadnieku skaitu — ap 300 skrējēju, kas svinīgo liesmu iznesa cauri visam Jaunjelgavas novadam.

Jaunjelgavas novadā Lāčplēša diena sākās neilgi pēc pulksten 8 Seces pagasta Stalānu kapos. Pēc svinīgas uzrunas ceļā devās pirmais lāpnesis — Daudzeses pamatskolas audzēknis Roberts Ozols. Lāpa tika nodota no rokas rokā, no viena pagasta uz otru. Cauri Daudzesei, Sunākstei, Staburagam, Secei un Sērenei līdz Jaunjelgavas Brīvības cīņās kritušo piemineklim. 84 kilometru skrējienā piedalījās gandrīz divsimt novadnieku — ģimenes, pašdarbnieku kolektīvi, skolēni. Jaunākā “Lāpu skrējiena” dalībniece par notiekošo sajūsminājās, sēžot ratos, gados vecāki patrioti skrējienu aizvadīja nūjojot. Nododot lāpu un valsts karogu nākamajam lāpnesim, atskanēja sveicieni un laba vēlējumi svētkos. Dienai satumstot, Brīvības cīņās kritušo piemineklim tuvojās kupls skrējēju pulks. “Lāpu skrējiena” pēdējo posmu skrēja arī Jaunjelgavas pirmsskolas izglītības iestādes “Atvasīte” bērni ar audzinātājām un vidusskolas skolēni. Karogu pieminekļa pakājē nogādāja Martins Neilands, lāpu nesa Reinis Sjomkāns.

Lāpu gājienā svētku dalībnieki mēroja ceļu cauri visai pilsētai uz Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem veltīto stēlu. Pēc svētku uzrunām gājiens turpinājās uz laivu pārceltuvi, kur kopā ar otrpus Daugavai sanākušajiem skrīveriešiem pieminēja tos, kuri krita par Latviju brīvības vārdā. Daugava iemirdzējās, kad abu novadu krastos ūdenī tika palaisti plosti. Svētki noslēdzās ar svētku salūtu un “Lāpu skrējiena” dalībnieku godināšanu.

Jaunjelgavas novadā

Uz staburags.lv pilno versiju