Pašvaldības dalās pieredzē 1

Jaunjelgavas, Carnikavas un Grobiņas pašvaldības un to izglītības iestādes, kā arī Jevles pašvaldība Zviedrijā kopīgi darbojas starptautiskā sadarbības projektā. Saistībā ar to Seces pamatskolu apmeklēja delegācija no Zviedrijas.

Projekta tēma ir vides ilgtspējīga attīstība. Jaunjelgavas novadā tā koordinatore ir Linda Zīverte, un šajās aktivitātēs iesaistījušās Jaunjelgavas vidusskola un Seces pamatskola. Šīgada martā abu skolu un pašvaldības pārstāvji bija Zviedrijā, kur apskatīti šīs valsts labākie ekouzņēmumi un saimniecības. Tagad zviedri — pieaugušo un skolēnu grupa — ieradās atbildes vizītē.

— Šajā tikšanās reizē dalījāmies savā pieredzē vides jautājumu risināšanā. Viesus vedām uz Vīgantes parku, kur notika ekskursija un improvizēta orientēšanās spēle. Viņi apskatīja arī jauno Staburaga pagasta saieta namu, kurā ir inovatīva apkure — ar zemes siltumu. Stāstījām arī par hidroelektrostacijas celtniecības ietekmi uz apkārtējo vidi. Iepazīstinājām zviedrus arī ar dažādām vides spēlēm, ko vismaz desmit gadu skolā praktizējam. Inese Liepiņa no Rīgas Vides skolas lasīja lekciju par to, kas tad īsti ir ilgtspējīga vides attīstība, — stāsta Seces pamatskolas skolotāja Dzintra Reimarte.
Jaunjelgavas novada pārstāvji kopā ar viesiem no Zviedrijas apmeklēja arī Carnikavu, kur iepazina šīs pašvaldības pieredzi vides jautājumu risināšanā. Viņi apskatīja uzņēmumu “Getliņi EKO”, termoelektrostaciju un citus objektus, kā arī apmeklēja Carnikavas speciālo internātpamatskolu, lai redzētu, kā zaļo domāšanu māca skolēniem ar īpašām vajadzībām.

Latvijas pašvaldības kopā ar Zviedrijas partneriem turpinās darboties šajā projektā, pievēršot gan pieaugušo, gan skolēnu uzmanību arī citiem vides jautājumiem.

Komentāri 1

Dzintra Reimarte

Ļoti žēl, ka autore nav ņēmusi vērā raksta korekcijas pirms publicēšanas,- gan gramatiskās, gan saturiskās kļūdas...

pirms 6 gadiem, 2013.09.20 18:19

Jaunjelgavas novadā

Uz staburags.lv pilno versiju