Talcinieki Sunākstē atjauno liepu aleju

Apmēram pussimts talcinieku sestdien pulcējās pie Sunākstes Baltās baznīcas, lai piedalītos apkārtnes sakopšanas talkā. Ļaudis no tuvām un tālām vietām alejā iestādīja 50 jaunas liepas, pretī saņemot sertifikātu ar atrašanās vietas koordinātām, pēc kurām varēs savu kociņu atrast arī pēc daudziem gadiem.

Talku organizēja Stendera biedrības aktīvisti sadarbībā ar Sunākstes baznīcas draudzi, Viesītes un Jaunjelgavas novada pašvaldībām. Sākumā to pārstāvji parakstīja sadarbības līgumu, kas apliecinās apņemšanos sadarboties, lai kopā atjaunotu un attīstītu Stendera mācītājmuižas parku.

Talkā piedalījās ļaudis no Jaunjelgavas un Viesītes novada, Rīgas, Jūrmalas, Ikšķiles, Siguldas un citam vietām. Talcinieki ne tikai sakopa Sunākstes Baltās baznīcas apkārtni, bet iestādīja arī 50 jaunas liepas alejā, kas savieno Sunākstes baznīcu un Vecā Stendera mācītājmuižas vietu. Laika gaitā 300 metru garā aleja zaudējusi daudzus kokus. Talcinieki no dīķa nesa ūdeni un jaunos kociņus aplaistīja.

Vēlāk katrs talcinieks, kurš iestādīja jauno liepiņu, saņēma sertifikātu ar GPS koordinātām. Stendera biedrības idejas autors un galvenais iniciators – Rīgas Stradiņa universitātes Ķirurģijas katedras profesors, P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas nodaļas vadītājs Pēteris Stradiņš stāsta, ka kopā ar ainavu arhitektiem katra vietiņa, kur iestāda jauno kociņu, ir iepriekš marķēta un tam noteiktas precīzas GPS koordinātas.

Talcinieki stādīja apmēram pusotru metru augstas jaunās liepas, tās iegādātas Jelgavas kokaudzētavā. Viens stādiņš maksāja 15 eiro, un to iegādi sponsorēja Stendera biedrības pārstāvji.

Pēteris Stradiņš piebilst, ka jaunās liepiņas būs kārtīgi jālaista, un par šo darbu vienosies ar vietējiem ļaudīm.

Elitas Brovackas foto

Jaunjelgavas novadā

Uz staburags.lv pilno versiju