Teātra svētkos Secē

Tradicionālie teātra svētki Seces kultūras namā šoreiz notika pirmizrāžu gaisotnē — skatītājiem bija iespēja noskatīties seciešu un jaunjelgaviešu jaunākos iestudējumus. Tāpat skatītājus priecēja Kokneses amatierteātris ar komēdiju “Traks numurs”.

Jau tradicionāli maija sākumā Secē svin Teātra svētkus, aicinot ciemos amatiermākslas kolektīvus no kaimiņu pagastiem un novadiem. Šāds pasākums Secē notiek kopš 2012. gada. Šoreiz skatītājiem bija iespēja noskatīties trīs izrādes — Seces amatierteātris “Dūdenīši” rādīja fragmentus no jauniestudējuma — P. Putniņa lugas “Ar būdu uz baznīcu”, Jaunjelgavas amatierteātris režisora Kārļa Lišmaņa vadībā izrādīja A. Upīša viencēlienu “Dzimumdienas rītā”. Savukārt pēcpusdienā skatītāji ar prieku baudīja F. Arnolda un E. Baha komēdiju “Traks numurs” Kokneses amatierteātra (režisore Inguna Strazdiņa) izpildījumā.

Seces amatierteātra “Dūdenīši” režisore Astrīda Mencendorfa stāsta, ka sākotnēji bija iecerēts šajā dienā rādīt visu lugu, taču izrāde ir ļoti gara, bet, sākoties lauku darbiem, aktieru aizņemtības dēļ to nav izdevies īstenot. Drīzumā iecerēta lugas pirmizrāde, bet tās konkrētu laiku režisore vēl nenosauc.

Savukārt Jaunjelgavas amatierteātris savu pirmizrādi — A. Upīša lugu “Dzimumdienas rītā” — piedzīvos jau šonedēļ. 6. maijā pulksten 18 jaunjelgavieši to spēlēs savās mājās — Jaunjelgavas kultūras namā.

Elitas Brovackas foto

Jaunjelgavas novadā

Uz staburags.lv pilno versiju