VII Jaunjelgavas novada Tautas mākslas svētkos

Vīgantes parkā Staburagā pagastā izskanēja septītie Jaunjelgavas novada Tautas mākslas svētki “Dieva auss klausās Staburadzes stāstos”. Tajos piedalījās  28 novada pašdarbības kolektīvi, kuros darbojas apmēram 400 dalībnieku.

Tiem, kuri ieradās Vīgantē, bija iespēja apskatīt un iegādāties talantīgu cilvēku darinātas lietas, ko tirdziņā savos stendos piedāvāja Jaunjelgavas, Daudzeses, Staburaga, Seces, Sunākstes un Sērenes ļaudis.

Skatītājiem bija iespēja redzēt četru dramatisko kolektīvu rādītos fragmentus un visas dienas garumā dzirdēt un redzēt dejojošo un dziedošo kolektīvu uzstāšanos.

Šoreiz svētki sasaucās ar senatnes tēmu – Dziesmu svētku tradīcijām Vīgantē. Tam svētkos veltīta izstāde, tajā apkopotās fotogrāfijas no muzeja “Kalna Ziedi” krājumiem vēlāk būs apskatāmas visos Jaunjelgavas novada pagastos.

Lielkoncerta “Mazā bilžu rāmīti” ieskaņā katrs kolektīvs uz skatuves fotografējās speciāli izveidotā rāmīti. Kopā ar pašdarbniekiem koncertā dziedāja arī īpašais viesis – Uģis Roze.

Šajā dienā pirmo reizi pasākuma viesiem bija iespēja ieturēt maltīti un patverties no saules nupat uzbūvētajā lapenē, kurā ir arī āra kamīns.

“Svētki bija izdevušies, koncerts dinamisks un laikapstākļi – vienkārši burvīgi,” pēc pasākuma atzina Jaunjelgavas novada kultūras nama direktore Anita Ostrovska.

Jaunjelgavas novadā

Uz staburags.lv pilno versiju